Arama

Bilgisayar CD'yi okumuyor, yardım eder misiniz? - Sayfa 18

En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Şubat 2015 Gösterim: 284.381 Cevap: 185
By Samuraigan - avatarı
By Samuraigan
Ziyaretçi
30 Eylül 2013       Mesaj #171
By Samuraigan - avatarı
Ziyaretçi
cd burning yazmıyor...
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Aralık 2013       Mesaj #172
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
resimli anlatım yok mu ya sonraki volume demişsin fakat bizde drives açıyorum 1 tane çıkıyor Msn Confused
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2013       Mesaj #173
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarımcd okumuyor ve dediklerinizi yapamadım bi videolu anlatım yada team viewer üzerinden yardım edrseniz sevinirim admin
AppStore® - avatarı
AppStore®
Ziyaretçi
8 Aralık 2013       Mesaj #174
AppStore® - avatarı
Ziyaretçi
dvd rom yada cd rom patch kur microsoft sitesinden belki olur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Aralık 2013       Mesaj #175
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

cd bılgısayar görmuyor

bilgisayarı açtığında boot a gir ve sonra cd room u en ilk başa getir sorunun çözülecektir....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ocak 2014       Mesaj #176
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bende cd birinig diyew bişe yok
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ocak 2014       Mesaj #177
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
regedit'ten söylediğiniz yerlere girdim ancak son yer olan "cd burning'i bulamadım neden acaba?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Şubat 2014       Mesaj #178
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kasanın içınde bir göz varya cd bölümünde o göz pislenmiştir onlardan okumuyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Mart 2014       Mesaj #179
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya resimli yapsaydınız anlamadım normalde calısıyordu format attılırken gittim gta 5 assassin creed 3 felan aldım sevinçle o sıradada format atılmıştı sonra dvd yi taktım gözükmedi ya off o kdr çok üzüldümkü yardım edin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Mayıs 2014       Mesaj #180
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
tHeBruTaLiTyOfHeLL adlı kullanıcıdan alıntı

1. Önce Başlat'ı sonra Çalıştır'ı tıklatın.
2. Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.
3. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını genişletin:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\CD Burning\Drives
4. Dosya menüsünde Ver'i tıklatın.
5. Dosya adı kutusuna sürücü anahtarlarının yedek kopyası yazın ve Kaydet'i tıklatın.

Not Bu kayıt defteri alt anahtarını, kaydettiğiniz sürücü anahtarlarının yedek kopyası.reg dosyasını çift tıklatarak geri yükleyebilirsiniz.
6. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin sol bölmesinde, Drives altındaki Volume{GUID} klasörünü tıklatın; burada GUID, 32 karakter uzunluğunda onaltılık bir genel benzersiz tanımlayıcıdır.

Not Bilgisayarınızda birden çok CD-ROM sürücüsü varsa, her sürücü için ek bir Volume{GUID} klasörü listelenir.
7. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin sağ bölmesinde, Drive Type öğesini çift tıklatın.
8. Sürücü türüne bağlı olarak, Değer verisi kutusuna 1 veya 2 yazın ve Tamam'ı tıklatın.

Sürücü CD-R ise sürücü türü 1, sürücü CD-RW ise sürücü türü 2 olmalıdır.
9. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
10. Önce Başlat'ı sonra Bilgisayarım'ı tıklatın.
11. Taşınabilir Depolama Aygıtı altında, CD-R veya CD-RW sürücüsünü sağ tıklatın ve açılan kısayol menüsünden Özellikler'i tıklatın.
12. Kayıt sekmesi görüntüleniyorsa, Windows sürücüyü bir kayıt yapılabilen aygıt olarak tanımlamıştır.
13. İptal'i tıklatın.

Not Bilgisayarınızda birden çok CD-ROM, DVD-ROM veya CD-RW sürücüsü varsa ve Kayıt sekmesi görüntülenmiyorsa, Windows kayıt defterinde yanlış bir sürücü "kayıt yapılabilen" olarak yapılandırılmış olabilir. Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:a. 1. ile 9. adımlar arasını yineleyip, yukarıdaki değerini değiştirmiş olduğunuz Volume{GUID} klasörünün Drive Type değerini düzenleyin.
b. Değer verisi kutusuna 3 yazın ve Tamam'ı tıklatın.

Sürücü türü değeri olarak 3 kullanılması, sürücünün standart bir CD-ROM olduğunu ve yazdırılabilir olmadığını gösterir.
c. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin sol bölmesinde, sonraki Volume{GUID} klasörünü tıklatın.
d. 7. ve 8. adımları izleyip, Değer verisi girdisini sürücü türüne bağlı olarak 1 veya 2 olarak değiştirin.
e. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın ve 10 ile 12. adımlar arasını yineleyip CD-R veya CD-RW sürücüsünün Özellikler iletişim kutusunda Kayıt sekmesinin görüntülendiğini doğrulayın.

Bunları Deneyin Olmazsa Alternatif Çözüm Vereceğiz.

Dediklerini aynen yaptım önce bi kaç saniye okudu ve ses geldi ama sonrasında geri aynı hale döndü