Arama

Fransa'nın yeni çıkardığı dil kanunu ve ANAEM hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 18

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Haziran 2018 Gösterim: 95.735 Cevap: 286
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Aralık 2010       Mesaj #171
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba arkadaslar yaklasık 45 dakikadır forumda yazılanları okuyorum gercekten yararli bilgiler mevcut benimde bir sorum olacak nişanlım 2 ay sonra gelecek resmi nikahımızı yapıcaz islemlere başlasak vizemin istedigim zamana ayarlayabilme imkanım varmı acaba arkadasin dedidigine bakılırsa sanırım boyle bisey yapmak mümkün anaemi den alinan dil sertifikasını aldıktan sonra diilde atıyorum 4 ay sonra versem verdikten 1 hafta sonra vizem cikiyomu? cevabiniz icin simdiden teşekkürler.. Allah Yardimciniz olsun

merhaba bende gecen sene bu ayda vizeye basvurdum ilk randevuya esimle gittim ikinci randevuyu 10 gun sonraya verdiler ama esim yoktu 2.ci randevuda olmamasi sorun deil.. vizenizi hangi tarihe istiyosaniz ona gore ayarlarsiniz ben oyle yaptim tabi dosyanizi tam eksiksiz yaptigniz takdirde.ilk randevuda vize icin gerekli evraklari bildiricekler 2 sinde o evraklarla geliceksiniz fransiz evlilik cuzdaninizi alip vize bolumune gidip basvuru yapicaksiniz. ordan size 2 haftalik kurs icin basvuru numarasi vericekler 2 hafta gidip sertifika alip geri iceriye vericeksiniz.. sertifikayi aldigniz gun iceriye verebilirsiniz ama eger uzatmak istiyosaniz en fazla 2 ayiniz var 2 sonra verebilirsiniz
gecerse sorun olur ben 2 ay sonra verdim 3 gun sonra aradilar gelip alabilirsiniz diye..ve vizeyi aldiktan sonra en gec 2 ay icinde fransaya cikis yapmaniz gerekiyo aksi halde fransada oturum alirken zor durumda kalirsiniz.. simdilik anlaticaklarim bu kdr sormak istedigniz bi soru varsa yardimci olurum..su an fransadayim ve oturum icin 300 saatlik kursa gidiyrm herkese basarilar dilerim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2010       Mesaj #172
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
peki 2. rabdevudun sonra aneime nekadar sure sonra gonderiyolar uzun sürüyomu ?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Aralık 2010       Mesaj #173
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

peki 2. rabdevudun sonra aneime nekadar sure sonra gonderiyolar uzun sürüyomu ?

2.randevude vize icin gerekli belgeleri verince size basvuru kagidi veriyorlar yani telefon numaralari o gunden sonra arayip kayit yaptirabilirsiniz ben arayip kayit yaptirdim ve 1 hafta sonra basladim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Aralık 2010       Mesaj #174
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Slm arkadaslar sizden evlenmek icin yani belediyede hiç uluslar arasi evlenme ehliyet belges isdedilermii..?? Ve anladigim kadariyla kursa hemen 2. randevudan 1 hafta sonra baslayabiliyorsun oylemi..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Aralık 2010       Mesaj #175
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Slm kardes Sen kursa randevudan ne kadar sure sonra basladin..?
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
24 Aralık 2010       Mesaj #176
misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam arkadaslar eşim fransada fakat vatandaslıgı yok evleneli 1 sene oldu eşim dosyayı hazırladı basvuracak istek için dosyayı verdikten sonra neler yapmamız gerecek bilen arkadaslar yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler
acelya - avatarı
acelya
Ziyaretçi
26 Aralık 2010       Mesaj #177
acelya - avatarı
Ziyaretçi
yaa yazılanlardan bırsey anlamadım.hekes farklı seyler yazıyo.bır sey soracagım bu kurs yerı sadece ıstanbul damı verıyolar . ızmırde falan varmı acaba.bırde esı cıfte vatandas olanların vizesı ne kadar surede cıkar .neler yapılıyo bırısı bastan yanı nıkahtan sonra neler yapılıyor anlatsın.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Aralık 2010       Mesaj #178
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadasim esin ilk once fransiz vatandasi olabiliyosa olsun yoksa 3 sene beklersin
emlyhelen - avatarı
emlyhelen
Ziyaretçi
26 Aralık 2010       Mesaj #179
emlyhelen - avatarı
Ziyaretçi
kurs ile ilgılı bılgı alabılırmıyız kurs ta sorular turkce mi ve sınav test ile mi yapılıyor bılgı verırmısınız tesekkurler..
emlyhelen - avatarı
emlyhelen
Ziyaretçi
26 Aralık 2010       Mesaj #180
emlyhelen - avatarı
Ziyaretçi
kursta sorulan sorular türkçe sınavda test mi yapılıyor yoksa sözlümü bilgi verırsenız sevınırım tesekkeurler..