Arama

Fransa'nın yeni çıkardığı dil kanunu ve ANAEM hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 29

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Haziran 2018 Gösterim: 89.425 Cevap: 286
GüNeSss - avatarı
GüNeSss
Ziyaretçi
15 Haziran 2012       Mesaj #281
GüNeSss - avatarı
Ziyaretçi
Sorular o kadar zor olmayacaktır.Fransa'nın cumhurbaşkanı kimdir, kaç milyon fransız ve türk yaşamaktadır, okuduğunuz okullardan ve ilerde ne yapmayı düşündüğünüze kadar her türlü soru çıkabilir.Ev adresiniz telefon numaranızda sorulur muhtemelen genel sorular ama basit sorular bunlar şimdiden başarılar dilerim herkeze.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Haziran 2012       Mesaj #282
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba benim hanım dil kursu bitirdi ve diplomayı aldı davetiye birşey varmış ne zmana kadar gönderirler?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ocak 2013       Mesaj #283
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
galiba uzun süredir kimse yazmıyor buraya ama mesajımı okuyanların cevap yazmasını diliyorum.. ben kasım başı gibi kursu bitirdim geçen ayda istenilen belgeleri verdim valilik onayı dedikleri şey kaç ayda çıkıyo bilen duyan varsa lütfen cevap verin
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2013       Mesaj #284
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Fransanın Cıkardıgı Dil Kanunu - Anaem Hakkında

Fransa'da yeni göçmen politikalarını yürürlüğe koymak amacıyla Fransa Devlet Başkanı Nicholas Sarkozy tarafından kurulan Göç, Entegrasyon, Ulusal Kimlik ve Dayanışma Bakanlığı'nın başında bulunan Brice Hortefeux, Fransızca bilmeyi , ülkeye gelecek yabancılar için ön koşul haline getirdi.

Fransa'da uygulanmaya başlanacak yeni uygulamaya göre , Fransa'ya göç başvurusunda bulunacak olan yabancılar, henüz kendi ülkelerindeyken Fransızca testine tabi tutulacak ve bu testi geçemeyenlerin basvuruları kabul edilmeyecek.
Fransa'ya gelmek isteyen göçmen adayları, dil testinin yanı sıra kültür ve uygarlık testine de girecek. Fransa , Göç , Entegrasyon, Ulusal Kimlik ve Dayanışma Bakanı Brice Hortefeux tarafından halen Fransa'da uygulanan " Uyum ve entegrasyon, Fransızca Dili " kurslarına katılan Türkler yeni kanun çıkmadan Fransa'ya giriş yaptıkları için " bizler şanslıyız" dediler.
Fransa'nın Metz kentinde ANAEM Göçmenler Bürosuna bağlı olarak çalışan AEFTI Derneği'nin düzenlediği " Uyum ve Entegrasyon, Fransızca dil kurslarına " katılan Türk'ler şunları söyledi" Yeni çıkan Göçmenler Kanununa göre Fransa'ya gelmek isteyen yabancılar artık şu anda bizlerin katılması mecburi olan bu kurslara Türkiye'de katılacaklar. Bir ülke'yi tanıtmak, dilini konuşmak ve yaşantısına uyum sağlamak ancak gelmek istediğiniz ülke içinde yaşanarak daha kolay sağlanır. Fransa'daki eş dost ve arkadaşlarımız ve hatta Fransızlar bize daha çabuk uyum sağlamamız için destek oluyorlar. Aynı kurslara katılacak Türkiye'deki Türk'lerin durumu daha da zorlaşacak. Zira Türkiye'de yaşayıp Fransızca öğrenmek ve Ülkeye uyum sağlamak çok zor. Kurslar sonunda yapılacak testlerde başarılı olup Fransa vizesi alacak kişi sayısı da oldukça azalacak. Fransa'nın asıl amacı yabancıların ülkeye gelişlerini önlemek ve bunu o ülke içinde frenlemek. Zira buraya gelme hakkını elde eden kişiyi geri göndermek imkansiz hale geldigi için Fransa bu şekilde bir kanun değişikliği yaparak göçmenlerin ülkeye girişini azaltmak istedi. Bizler gerçekten bu konuda oldukça şanslıyız. Şu anda belki bu uyum ve dil kurslarına katılan çoğu arkadaşımız eğer Türkiye'de olsaydı belki elde ettikleri Fransız vizesine sahip olamayacaktı. " dediler.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mart 2013       Mesaj #285
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

selam arkadaşlar ben dün vizeyi aldım. Ama beni aramadılar ben sormaya gittiğimde vizem çıkmıştı. sertifikayı içeri verdiğim tarih: 17 haziran, vizenin basılma tarihi 04 temmuz ve ben gidip 07 temmuzda aldım. Oysaki orda en az 10 tane bizim gibi çıkmış pasaport vardı. bende bir şekilde irtibata geçin

Merhaba eşimdi fransız vatandası ve sertifikayı Ankaraya vereli 4 hafta hala aramadılar ne yapabilirm?
elmas88 - avatarı
elmas88
Ziyaretçi
1 Nisan 2015       Mesaj #286
elmas88 - avatarı
Ziyaretçi
Amerika dil okulları maliyetleri ingiltere göre nasıl ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Haziran 2018       Mesaj #287
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Pekı bnm dosyamın onayı geldı bız basvrdgumuzda boyle bırsey yoktu acaba yınede istrlrmı ama bnm onayın grldı fransa vallıgınden

Benzer Konular

14 Mart 2019 / serkan kılıç Cevaplanmış
12 Kasım 2013 / Misafir Soru-Cevap
17 Kasım 2016 / Ziyaretçi Cevaplanmış
17 Kasım 2016 / Misafir Cevaplanmış