Arama

Fransa'nın yeni çıkardığı dil kanunu ve ANAEM hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 27

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Haziran 2018 Gösterim: 95.554 Cevap: 286
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Temmuz 2011       Mesaj #261
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bahadır benim ismiM Ahmet Altun aga benim ismi gördünmü,beni aradılar şimdi ama vizen çıktı falan demediler,sadece konsolosluk sizinle görüşmek istiyor dediler bende pazartesi saat 12 de orda olurum dedim,öyle soruda soramadım.Aga inşallah benim pasaportu ismi falan görmüşündür.bu arada saol mesaj attıgın için ve HAYIRLI UGURLU OLSUN ALLAH ORLARDA YAR VE YARDIMCIN OLSUN KARDEŞİM.

ahmet kardes walla orda baya bi pasaport vardi ama kapaliydi kimlerin vizeleri cikmis bilmiyorum insallah cikmistir seninkide p.tesi gunu yazarsin buraya neden cagirdiklarini
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ağustos 2011       Mesaj #262
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Mrb Arkadaslar ben 1. ve 2. randevuya gittim 2 hafta sonra vize randevum var sanirim ondan sonra anaem denilen kursa yollaniyo dogrumudur acaba? birde gidenlere danisayim 3. randevuda evraklari verdikten sonra nezaman 15 gunluk kursa cagiriyolar herkeze bol sans dileklerimle..
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ağustos 2011       Mesaj #263
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaslar 3. Randevuda yani vize randevusunda evraklari iceri verdikten sonra tekrar 15 gunluk kurs icin bi randevu almamiz gerekiyomu yoksa onlar kaydini yapiyomu eger kurs icin randevu almamız gerekecekse bi numarasi olmasi lazim onceden arasam ne gibi bi durum olur acaba? Birde bu vize randevusundan kac gun sonra 15 gunluk kursa baslaniyo acaba?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ağustos 2011       Mesaj #264
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bastan Yapilmasi Gerekenleri Anlatayim Bu yoldan Gecmis Biri Olarak

1) Fransada yasayan Eş Telefon ile Randevu alicak Konsolosluktan ( 3 Ay sonrasina Randevu Tarihini Veriyolar ona gore kendinizi ayarlayin)
2) 3 Randevuya Gideceksiniz 1.Sinde Evraklarınızı Teslim Edeceksiniz 2.sinde Fransiz Evlilik Cuzdanini Alacaksiniz 3.sunde Vize Randevunuz
a) 1. Randevuya Eşlerin ikiside Gitmek Zorunda Sadece Evrakları Teslim Ediyosunuz Evraklarınız Tam ise Bi problem Cikmaz.
b) 2. Randevuya Fransada kalan Eş Dilekce Yazar ise Gelmek zorunda Degil Yoksa Evlilik Cuzdanini Kendisi Almak Zorunda Sadece Fransiz Eşi Aliyolar iceriye ve 1. Randevudan 1 Hafta Sonra Randevusunu veriyolar. yani 1. ve 2. Randevu Arasinda 1 Hafta bekleme suresi Var
c) 3. Randevu Vize Randevusu Bu randevu icin Vize Bölümünü Arayip Telefon ile Randevu Almaniz lazim Pin Kodu Vererek ücreti 21 TL Yaz yogunlugunda aradigim gun ile verdikleri tarih Arasinda 2 ay vardi yaklasik siz bu süreci aza indirmek isterseniz Vize Randevusunu 1. randevunuzdan 15 gun sonraya alin isleriniz daha kolaylasir. Burada vize icin istedikleri evraklari veriyosunuz
3)Vize icin evraklari verdikten 2 gun sonra Anaem Birosunu Arayip Telefon ile Kursa kayit Yaptiriyosunuz Size kursu nerede gormek istediginizi soracaklar 2 haftalik bi kursa tabii tutulacaksiniz Kursta kalma diye bisey yok Tabiki Devamsizlik yapmadiginiz surece
4) Kurs Bitiminde sizi Anlasmali Doktora gonderip saglik kontrolune sokacaklar ve Diplomanizi Verecekler. Bunlar Fransada isinize Yarayacak Sadece Diploma Fotokopisini Konsolosluga verip Vizenini Alacaksiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Eylül 2011       Mesaj #265
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben suan kurs goruyorum ve bu hafta cuma gunu hem yazili hem sozlu test yapilacak , kurs gormeden once yaptiklari sinavda adin soyadin bugunun tarihi yasadigin yer bugun kahvaltida ne yedin kendini tanit gibi sorular vardi tabi ben yapamadigim icin suan kurstayim ankara kizilay fransiz kültür merkezinde yapilmakta kurslar (ankarayi tercih edenler icin) 3 sinif var 18-20 kişilik siniflar hafta içi her gün 4 er saat (her saat sonu 10 dk tenefusunuz var )hafta sonlari kurs yok toplam 40 saat yapilmakta size anaem den randevu verdikleri ilk gun sinav randevusu oda kurstan 3-4 gun once veriyolar genelde persembe gunu sinav icin randevu veriyolar haftaya pazartesi günüde sinavi gecemeyenlerin kursu oluyo kursiyerleri 3 guruba ayiriyolar saat sabah 9 sabah 10 ve ogleden sonra 13:30 da baslayan grup oluyo artik hangisine denk gelirseniz saglik muayenesine gönderiyolar akciger rontgeni cektiriyosun ve anlasmali ofii doktoruna goturup raporunu aliyosun . bu muayene ucretsiz rontgen yeri ve doktorun yeri birbirine cok yakın ankarayi bilenler icin rontgen kizilay mesrutiyet caddesinde doktorun yeri de mesrutiyetle kesişen mecati bey caddesinde rontgende negatif cikanlar tedavi olmalari gerekiyo yoksa gidemiyolar fransaya cogu kisi formalite yazmis ama hicte oyle gözükmüyo burdan .. benim dersime giren bayan hoca cok ciddiye aliyo ve bisey ogrenemeyenlerin kalacagini vurguluyo surekli bakalim cuma gunu gorecez artik formalitemi degilmi..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ekim 2011       Mesaj #266
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba Arkadaslar Bu kursa katilanlar varmi aranizda acaba sertifikayi konsolosluga vereli 13 gun oldu benim fakat bi dönüş yapmadilar bana Nekadar Sürüyo Eşi Fransız vatandaşı olanlar icin Cevabiniz icin simdiden Teşekkür Ediyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2011       Mesaj #267
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
KARDES Biz seninle sanirim ayni gün Verdik sertifikalari iceriye Ankarada girdim Ben Kizilay Fransiz kültür de Ama Halen Bi cevap Yok Kustaki arkadaslarla telefonlasiyoruz fakat hicbirine dönmemişler Bizde Bekliyoruz Senin Gibi .. Ankarada Abim Ve Kurstan Bi Arkadas Bire Bir Sorcvak Konsolosluga Ciktimi Diye Bi cevap alirsan Buraya Yazmayi Unutma Gecen Ay 21i Cuma Günü Vermistim Bende Konsolosluga
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2011       Mesaj #268
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beni dün aradilar saat 16:30 civari ama haftaya cuma sertifikjanizi alabilirsiniz dediler bende hemn gitmek istiyorum 1 hafta bi ara zaman var acaba neden oyle dediler konsoloslukta yogunluk olmasın diyemi neyse haftaya cuma aliriz pasaportumuzu tam tamına 2 hafta sonra aradilar 14 gün sonra
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2011       Mesaj #269
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Oncelikle bu siteye yaşadıklarını, yorumlarını yazanlar için teşekkür ederim. Ben fransız vatandaşı ile Antalyada evleneceğiz. Fakat Fransadan bekarlık belgesi alamadı ve biz de Ankara konsolosluğuna başvurduk, bekarlık belgesi almak için. Randevu alırken diyorlar ki bizden izin almadan sakın evlenmeyin. Şimdi biz Ankara'ya 20.02.2012 gideceğiz. Yani evlenme ehliyet belgesini almak için. Ama bu belgeyi almak için da bazı evraklar hazırlayıp götürmek gerekiyormuş. Hangi evraklar gerekiyor? Aranızda bilen ve yardımcı olabilecek var mı? Şimdiden teşekkür eder cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum:
Aynur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2011       Mesaj #270
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Oncelikle bu siteye yaşadıklarını, yorumlarını yazanlar için teşekkür ederim. Ben fransız vatandaşı ile Antalyada evleneceğiz. Fakat Fransadan bekarlık belgesi alamadı ve biz de Ankara konsolosluğuna başvurduk, bekarlık belgesi almak için. Randevu alırken diyorlar ki bizden izin almadan sakın evlenmeyin. Şimdi biz Ankara'ya 20.02.2012 gideceğiz. Yani evlenme ehliyet belgesini almak için. Ama bu belgeyi almak için da bazı evraklar hazırlayıp götürmek gerekiyormuş. Hangi evraklar gerekiyor? Aranızda bilen ve yardımcı olabilecek var mı? Şimdiden teşekkür eder cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum:
Aynur