Arama

Yüz kızarıklığı neden olur, nasıl önlenir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 23 Mart 2014 Gösterim: 7.411 Cevap: 7
danger4254 - avatarı
danger4254
Ziyaretçi
29 Aralık 2010       Mesaj #1
danger4254 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben her gün bilgisayar başında otururken,okulda durmadan suratım kızarıyor bu beni çok rahatsız ediyo.bunun nedeni ne olabilir ve nasıl önleyembilirim vs. lütfen yarıdımcı olursanız sevinirim şimdiden saolun

aynen böyle Msn Embarrassed fakat utanma,bunalma,ateşin çıkması gibi sebeplerden değil.
EN İYİ CEVABI Chelsea_Eny verdi
Ani Yüz Kızarması Belirtileri: En önemli belirtisi yüzün aniden kızarmasıdır. Yüzdeki kızarıklık boyun kızarıklığı, baş ve kulak kızarıklığı şeklinde yayılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar
Ani Yüz Kızarması Nedenleri: Temelde sinir sistemindeki bir bozukluktan kaynaklanan ani yüz kızarıklığı, durduk yerde ortaya çıkabileceği gibi genellikle, sosyal ortamlarda kendini gösterir. Bu nedenle, nedeninin daha çok psikolojik faktörlere dayandığını söyleyebiliriz. Zaten çoğu durumda, hastada sosyal fobi görülmektedir. Sosyal fobi, ani yüz kızarıklığına neden olabilmekte, yüz kızarıklığı da sosyal fobiyi tetiklemektedir.

Ani Yüz Kızarması Tedavisi: Tedavi için öncelikle yüz kızarmasının nedenleri tesbit edilmelidir. Varsa, sosyal fobiyi yenmek, ani yüz kızarıklığının tedavisinde önemlidir. Kişi sosyal ortamlarda kendini rahat hissettiğinde yüz kızarması da azalacaktır. Ayrıca, ameliyat ve klips tedavisi de uygulanmaktadır. Yüzdeki kızarıklığa neden olan sinirlerin ameliyatla yakılması çeşitli yan etkilere neden olabildiği ve geri dönüşü de olmadığı için ameliyat önerilmez. Klips yöntemi ise sinirleri baskı altına alarak kızarıklığın önüne geçmeye çalışır. Sağlık Gebelik Hamilelik Belirtileri Kadın Hastalıkları Doğum Sağlık

Aslında ameliyat ve klips tedavileri, yüz kızarıklığına neden olan unsurlara yönelik değil sonuca yöneliktir. Bu nedenle, bu tedavilerden önce varsa sosyal fobiyi yenmek daha önemlidir. Bu hastalığa yakalananların en önemli sorunlarından birisi de sadece kendilerinde böyle bir şikayetin olduğunu düşünmeleridir. Oysa ki, pek çok kişi bu durumla karşı karşıyadır. Bunu bilmek, kişiyi biraz olsun rahatlatmaya yardımcı olacaktır.

Bu yazı Sağlık ve Gebelik tarafından yüz kızarması neden olur, yüz kızarmasının nedenleri, yüz kızarmasının önlenmesi, yüz kızarmasının sebepleri, yüz kızarmasına ne iyi gelir, yüz kızarmasına krem, yüz kızarmasına maske, yüz kızarmasına kesin çözüm, yüz kızarması için ilaç, yüz neden kızarır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Mart 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aynen benimde öyle ama galiba bunun bi kremi varmiş benim arkdsn annesi kullanıomuş faydada etmş bnde alcm ama doktor reçetesi ile alymş yaşta yaşada değişiomuş işine yararmı bilmem.....
Sponsorlu Bağlantılar
Chelsea_Eny - avatarı
Chelsea_Eny
Ziyaretçi
10 Aralık 2011       Mesaj #3
Chelsea_Eny - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Ani Yüz Kızarması Belirtileri: En önemli belirtisi yüzün aniden kızarmasıdır. Yüzdeki kızarıklık boyun kızarıklığı, baş ve kulak kızarıklığı şeklinde yayılabilir.

Ani Yüz Kızarması Nedenleri: Temelde sinir sistemindeki bir bozukluktan kaynaklanan ani yüz kızarıklığı, durduk yerde ortaya çıkabileceği gibi genellikle, sosyal ortamlarda kendini gösterir. Bu nedenle, nedeninin daha çok psikolojik faktörlere dayandığını söyleyebiliriz. Zaten çoğu durumda, hastada sosyal fobi görülmektedir. Sosyal fobi, ani yüz kızarıklığına neden olabilmekte, yüz kızarıklığı da sosyal fobiyi tetiklemektedir.

Ani Yüz Kızarması Tedavisi: Tedavi için öncelikle yüz kızarmasının nedenleri tesbit edilmelidir. Varsa, sosyal fobiyi yenmek, ani yüz kızarıklığının tedavisinde önemlidir. Kişi sosyal ortamlarda kendini rahat hissettiğinde yüz kızarması da azalacaktır. Ayrıca, ameliyat ve klips tedavisi de uygulanmaktadır. Yüzdeki kızarıklığa neden olan sinirlerin ameliyatla yakılması çeşitli yan etkilere neden olabildiği ve geri dönüşü de olmadığı için ameliyat önerilmez. Klips yöntemi ise sinirleri baskı altına alarak kızarıklığın önüne geçmeye çalışır. Sağlık Gebelik Hamilelik Belirtileri Kadın Hastalıkları Doğum Sağlık

Aslında ameliyat ve klips tedavileri, yüz kızarıklığına neden olan unsurlara yönelik değil sonuca yöneliktir. Bu nedenle, bu tedavilerden önce varsa sosyal fobiyi yenmek daha önemlidir. Bu hastalığa yakalananların en önemli sorunlarından birisi de sadece kendilerinde böyle bir şikayetin olduğunu düşünmeleridir. Oysa ki, pek çok kişi bu durumla karşı karşıyadır. Bunu bilmek, kişiyi biraz olsun rahatlatmaya yardımcı olacaktır.

Bu yazı Sağlık ve Gebelik tarafından yüz kızarması neden olur, yüz kızarmasının nedenleri, yüz kızarmasının önlenmesi, yüz kızarmasının sebepleri, yüz kızarmasına ne iyi gelir, yüz kızarmasına krem, yüz kızarmasına maske, yüz kızarmasına kesin çözüm, yüz kızarması için ilaç, yüz neden kızarır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Nisan 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim yüzüm genellikle sevdiğim kişiyi görünce kızarıyor ve elim ayağıma dolaşıyor bu neden oluyor acaba.
Mira - avatarı
Mira
VIP VIP Üye
16 Nisan 2012       Mesaj #5
Mira - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benim yüzüm genellikle sevdiğim kişiyi görünce kızarıyor ve elim ayağıma dolaşıyor bu neden oluyor acaba.

Aşık olabilirsin. Msn Happy
theMira
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ekim 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Meraba arkadaşlar. Benim problemim sürekli elmacık kemiklerimin olduğu bölgelerimin kızarması. Mesela sınava giriyorum bi çıkıyorum kıpkırmızı olmuşum veya sıcak havada dışarı çıktığım zaman aniden kızarıyorum yanaklarım sıcacık oluyo vs.. Bazen hiçbişey yapmadığım zamanlardada kızarıyo. Artık aynalara bakmak istemiyorum moralim bozuluyo cildimi öyle görünce.. Msn Sad Bunun nedeni ne olabilir lütfen biriniz yardımcı olur musunuz??
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
21 Ekim 2012       Mesaj #7
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
yüz kızarmaları için kılcal damar tahribatı olabilir. ayrıca gül hastalığını araştırınız.
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Mart 2014       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
valla fondöten falan sürüp kapatabilirsiniz. erkekler için zor ama ben çok hafif sürüyorum hem anlaşılmıyor hem de etkili oluyor kızarıklıklar için. ama o tarz kapatıcı ürünlerinde ciddi zararları varmış, bana pek etkisi olmadı gerçi şimdiye kadar.