Arama

MSN Hata Kodu 84cc0020 Windows Live Messenger Hatası - Sayfa 11

Güncelleme: 30 Nisan 2012 Gösterim: 192.365 Cevap: 130
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Mayıs 2010       Mesaj #101
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bendede bu sorun vardı buradaki herşeyi denedin ama olmadı msn yi program kaldırdan kaldırdım tekrar yükledim ama yine olmadı bende kendim bi çözüm buldum ÇÖZÜM: C:\Program Files\Windows Live deki ve Windows Live SkyDrive deki tüm dosyaları teker teker sil
msnyi geri yükle açtığında msn yi açılıp kapanır kendinden birşey yapamazsın bunun içinde
Sponsorlu Bağlantılar
C:\Program Files\Windows Live\Contacts deki abssm.dll adlı dosyasını silin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Mayıs 2010       Mesaj #102
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Dün itibari ile bi format attım pc ye. aslında 1 hafta içinde ikinci formatım oluyor bu. ilk formatımdan sonra da msn ile ilgili bi sorun yaşadım ama kendiliğinden düzeldi bu sorun. ama bu sefer daha ciddi bi sorun var sanırım. pc yi sp3 ile formatladım ve vista görünümü haline getirdim. ama msn açıldıktan sonra 5 sn içinde hiç bir hata raporu vermeden kapanmaya başladı. çözüm olarak abssm.dll dosyasını sildim ancak bu seferde kişi listesi sorununu yaşamaya başladım. hiç bir yöntem işe yaramadı abssm.dll yi geri yüklediğimde msn hiç açılmıyor bu sefer, tekrar silmeler yüklemeler bi sorun kapanıp diğeri açılıyor. öte yandan contacts dosyasına ulaşamıoyruz gizli dosyaları görüntüle seçeneğini tikleyip tamama tıkladığımızda pc otomatik oalrak eski haline geri dönüyor. şuanda galiba tek yapabileceiğimiz şey bekleyip pc için gereki dosyaları yüklemek. daha sonra kendi kendine düzelecektir
Sponsorlu Bağlantılar
NETGEZGİNCİSİ - avatarı
NETGEZGİNCİSİ
Ziyaretçi
31 Mayıs 2010       Mesaj #103
NETGEZGİNCİSİ - avatarı
Ziyaretçi
gizli dosyaları aç diyorum uygula diyorum tamam diyorum ama eskı halıne gerı gelıyo gösterme diyo neden böyle oluyo acaba
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Haziran 2010       Mesaj #104
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
C:\Program Files\Windows Live\Contacts içerisinde bulunan ''wlcomm.exe'' dosyasına sağ

tıklıyoruz ''uyumluluk'' sekmesinden uyumluluk modunu ''windows 95'' olarak ayarlıyoruz.Hemen alt kısımda bulunan görüntü ayarları bölümünde ''görsel temaları devre dışı bırak '' kutucugunu işaretliyoruz ve yaptığımız işlemlere tamam deyip ekranı kapatıyoruz. messenger 9.0 ı tekrar çalıştırdığımızda sorunun ortadan kalkmış olması gerekiyor. Ben bu şekilde hata 84cc0020 belasından kurtuldum. Umarım sizinde işinize yarar..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Haziran 2010       Mesaj #105
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aslın bazıları dogru ama bu windws livei yuklediktn snra acılmamaya basladı msn
bi cozum bulan warsa yazarsa sewinirim beyler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Haziran 2010       Mesaj #106
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
windows live>contacs>abssm.dll silmişiniz ekleyin açılır..
peoplecanfly - avatarı
peoplecanfly
Ziyaretçi
17 Haziran 2010       Mesaj #107
peoplecanfly - avatarı
Ziyaretçi
ben de bu denilenlerin hepsini yaptım ama hiç birinde sorun çözülmedi abss dll uzantılı dosyayı sıldıgımızde 84cc0020 hatalı kodu verıyor onar dedıgımızde bu seferde platform hatası verıyor mantıklı bi cevap yada çözüm yolu verebilecek arkadasım warsa sevinirim...ilk msjta sölenenleri yapıyorum şu anda umarım olur.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Haziran 2010       Mesaj #108
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bir türlü wlarp dosyasını çalıştıramadım Msn Sad nolur yardım edn 1 haftadan beri aynı hata.
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
22 Haziran 2010       Mesaj #109
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
İlk mesaj güncellenmiş, çözüm önerisi eklenmiştir. İnceleyin:
MSN Hata Kodu 84cc0020 Windows Live Messenger Hatası
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Haziran 2010       Mesaj #110
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Contacts dosyasnn içnde ''wlcomm.exe'' die bi dosya yok