Arama

MSN'de Kişi Listesi Ekleme Sorunu - Sayfa 15

Güncelleme: 7 Eylül 2012 Gösterim: 216.119 Cevap: 221
carizma80 - avatarı
carizma80
Ziyaretçi
15 Eylül 2010       Mesaj #141
carizma80 - avatarı
Ziyaretçi
Benim üç msn nem var önçeden kişi ekleyinçe sorun çıkmıyodu ,şimdi ne zaman kişi eklesem hemen engelleniyo sebebi nedir??
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Eylül 2010       Mesaj #142
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam öncelikle sorunum buradaki arkadasların sorunlarıyla birebir msn ekleme sorunu karsı taraftan ekleyen olursa ileti gelmiyor bend eonları eklediğimde ileti gitmiyor yani şu kişi sizi eklemiştir onay kutusu gelmiyor burada sadece cok komik bir durum var hep bir birinizden aldıgınız seylerı soyluyrosunuz yok msnde 600 kısı varsa sorundur yok 300 aşınca sorundur burayı siz şşurayı dogrut hep sacmalık hep düzen yav arkadaslar üç günde on adet yeni msn açtım yani yeni e posta adresi aldım 4 kısı eklendıkten sonra yine aynı hata oluyor kımseye ileti gitmiyor kimsedne ileti gelmiyor ekledi onayı yani bari şunu ikide bir donderıp yuvarlayıp kişi listen cokmu diyipm durmayın adam gibi yardımcı olacaksanız olun yada hiç yardım etmeyin ayrıca buradakı yardım arayan arkadaslar bu sorun sadece sizde olan bir sorun değil bilgisayarınıza format atırınca duzelecek diye birsey yapmayın olmuyor bu sorun msn serverin sorunudur okadar yapılana karsı olmuyor olmuyorsa MSN server sorunundan kaynaklanıyordur kımsedne bir acıklama gelmedi microsoft sitesinede girdim okudum hep aynı konular sacmalıkla dolu bari bu formu kapatın bilmişlik yapmayın başka forumlarda alıntı seyleri getirmeye gerek yok bir aydır arastırıyorum butun yontemlerınızı denedım ve hiç birinin faydası olmadı okadar kurcaladım insallah şu sorunu bulurumda şurada adam gibi yardım ederim dusuncesıyle sizlerde yapmaya calsıın birseyelr bir birimize yardım edelim şuradan buradan alıtı forum kaynaklarını getiripte alın bu sorunu cozer dıyıpte milletle oyun oynamayın ŞİMDİ ŞU KONUYA YARDIMCI OLACAK ARKADASLAR VARSA YARDIM EDİLMESİNİ İSTİYORUM bilmeyenler karısmasın
Sponsorlu Bağlantılar
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
16 Eylül 2010       Mesaj #143
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

selam öncelikle sorunum buradaki arkadasların sorunlarıyla birebir msn ekleme sorunu karsı taraftan ekleyen olursa ileti gelmiyor bend eonları eklediğimde ileti gitmiyor yani şu kişi sizi eklemiştir onay kutusu gelmiyor burada sadece cok komik bir durum var hep bir birinizden aldıgınız seylerı soyluyrosunuz yok msnde 600 kısı varsa sorundur yok 300 aşınca sorundur burayı siz şşurayı dogrut hep sacmalık hep düzen yav arkadaslar üç günde on adet yeni msn açtım yani yeni e posta adresi aldım 4 kısı eklendıkten sonra yine aynı hata oluyor kımseye ileti gitmiyor kimsedne ileti gelmiyor ekledi onayı yani bari şunu ikide bir donderıp yuvarlayıp kişi listen cokmu diyipm durmayın adam gibi yardımcı olacaksanız olun yada hiç yardım etmeyin ayrıca buradakı yardım arayan arkadaslar bu sorun sadece sizde olan bir sorun değil bilgisayarınıza format atırınca duzelecek diye birsey yapmayın olmuyor bu sorun msn serverin sorunudur okadar yapılana karsı olmuyor olmuyorsa MSN server sorunundan kaynaklanıyordur kımsedne bir acıklama gelmedi microsoft sitesinede girdim okudum hep aynı konular sacmalıkla dolu bari bu formu kapatın bilmişlik yapmayın başka forumlarda alıntı seyleri getirmeye gerek yok bir aydır arastırıyorum butun yontemlerınızı denedım ve hiç birinin faydası olmadı okadar kurcaladım insallah şu sorunu bulurumda şurada adam gibi yardım ederim dusuncesıyle sizlerde yapmaya calsıın birseyelr bir birimize yardım edelim şuradan buradan alıtı forum kaynaklarını getiripte alın bu sorunu cozer dıyıpte milletle oyun oynamayın ŞİMDİ ŞU KONUYA YARDIMCI OLACAK ARKADASLAR VARSA YARDIM EDİLMESİNİ İSTİYORUM bilmeyenler karısmasın

Windows Live Messenger'ın resmi son sürümünü kullanmanıza ve başka PC'lerde oturum açıp denemenize rağmen sorun devam ediyorsa, hesabınızla alakalı bir problemdir ve konuyla ilgili Microsoft'a ulaşmanız gerekmektedir:

Messenger Threads

Hesabınızla ilgili işlem yapabilecek bir Microsoft yetkilisinin yardımına ihtiyacınız var.

Ayrıca daha önce kişi listesi sayısıyla ilgili yapılan göndermeler kısmen doğrudur. Kişi listeniz çok kalabalıksa, Messenger oturumunuz geç açılabilir. Kişi listesiyle alakalı bazı dosyalar bilgisayarınızda saklanıyor ve bu dosyalarda hata oluştuğu zaman oturum açılamayabiliyor veya başka kişi listesi sorunlarıyla karşılaşabiliyorsunuz. Bu nedenle "Contacts" klasörlerinin silinmesi öneriliyor.

Farklı Messenger sürümlerinde oturum açıyorsanız, kişi listesi bilgilerinizle alakalı kayıtlar zarar görmüş olabilir.

Windows Live Messenger 2009'un resmi son sürümüyle oturum açıp biraz zaman ayırarak kişi listenizi düzenlemeyi deneyin.

Her şeyi yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa, hizmet sağlayıcıdan, yani Microsoft'tan destek talep etmeniz gerekiyor.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
goqhan06 - avatarı
goqhan06
Ziyaretçi
17 Eylül 2010       Mesaj #144
goqhan06 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
carizma80 adlı kullanıcıdan alıntı

Benim üç msn nem var önçeden kişi ekleyinçe sorun çıkmıyodu ,şimdi ne zaman kişi eklesem hemen engelleniyo sebebi nedir??

Bende aynı durumu yaşamaya başladım. Bu bug (hata) mı anlamadım. Farklı pc lerdede aynısını yapıyor. Ya karşının isteği bana ulaşmıyor, yada eklediğim anda engelli görünüyor, karşıdada engellenmiş görünüyor. Bunun bir çaresi yokmudur arkadaşlar? Benden başkasıda yaşadığına göre Msn serverda sorun var gibi, 14.0.8089 dada yapıyor, 14.0.8117 dede. Önceki konuları okudum son bir ay içierisinde çoğu kişi bunu yaşıyormuş. Hiç inceleyen bilgisi olan arkadaş olmadımı acaba?
Sevgiler..
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
17 Eylül 2010       Mesaj #145
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
goqhan06 adlı kullanıcıdan alıntı

Bende aynı durumu yaşamaya başladım. Bu bug (hata) mı anlamadım. Farklı pc lerdede aynısını yapıyor. Ya karşının isteği bana ulaşmıyor, yada eklediğim anda engelli görünüyor, karşıdada engellenmiş görünüyor. Bunun bir çaresi yokmudur arkadaşlar? Benden başkasıda yaşadığına göre Msn serverda sorun var gibi, 14.0.8089 dada yapıyor, 14.0.8117 dede. Önceki konuları okudum son bir ay içierisinde çoğu kişi bunu yaşıyormuş. Hiç inceleyen bilgisi olan arkadaş olmadımı acaba?
Sevgiler..

Sizden kaynaklanmıyor. WLM 2011 için yapılan altyapı değişiklikleri. WLM 2011 Final çıktığında büyük ihtimalle güncelleme sonrası sorun ortadan kalkacaktır.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
goqhan06 - avatarı
goqhan06
Ziyaretçi
17 Eylül 2010       Mesaj #146
goqhan06 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
NeutralizeR adlı kullanıcıdan alıntı

Sizden kaynaklanmıyor. WLM 2011 için yapılan altyapı değişiklikleri. WLM 2011 Final çıktığında büyük ihtimalle güncelleme sonrası sorun ortadan kalkacaktır.

Teşekkür ederim bilgi için, eklediklerinde bana gelmeyen uyarı olayını hallettim, ayarlarda nasıl olduysa gizlilik sekmesindeki "Yalnızca izin verilen listemdeki kişiler....." in işareti kalkmış. Tekrar koyunca uyarı gelmeye başladı. Ama engelleme hala devam ediyor. Beklicez artık, betayı kurup yine aynı sorundan dolayı kaldırmıştım.
Orko58 - avatarı
Orko58
Ziyaretçi
18 Eylül 2010       Mesaj #147
Orko58 - avatarı
Ziyaretçi
Msn live kişi listesi sorunu KESİNLİKLE OKUYUN
evet arkadaslar şimdi burada denilenlerin hepsini bizzat kendim uyguladım ve sonuc olarak bir faydasını göremedim öncelikle bilgilendirme vereyim bunları uygulamaya gerek yok
uygulamada faydasını göremiyeceginiz durumlar

1 : bilgisayara format atsanız dahi bu soruna care olmuyor
2 : kişi listesini silseniz dahi bu soruna care olmuyor
3:msnden silindikten sonra ve mail e posta adresindeki kişiler ve kişi ekle bolumundende uygulama yapsanız olmuyor
4:anti virüs programıylada taratsanız olmuyor
5: karşılıklı aynı andada ekleme durumundada olmuyor
6: herhangi bir program eklemek silmek msn yenıdne yuklemek veya msnnın kurulum dosyalarıyla oynamak gibi şeylerle boş yere ugrasmayın hiç birinin faydası yok
7: en cokda şu konu heryerde yazıyor ve cok ama cok canımı sıkıyor her yerde bunu duyuyorum msn kişi listen kaç kişi var diyenleriniz var bunu anlamıyan acemiler soyluyor sagdan soldan alıp geliyorlar burada yayınlıyorlar kısacası kişi listesiyle asla alakası yok benim msnde toplam cevrim içi 400 leri ve 500 leri gorurken sımdı 11 kısıyı bir araya getiremiyorum
sakın arkadaslar kişi listesi konsunu ikide bir yayınlamayın kişi listesiyle alakalı bir sey değil

BUNLARIN HEPSİ BİZZAT KENDİM TARAFINDAN YAPOILMISTIR A DAN Z YE BUTUN HEPSINI UYGULADIM BİR COZUM FAYDASI OLMADI
SIFIRDAN KURULUM YAPTIM VE SADECE MSN YUKLEDIM YINE AYNI
ARTIK BUNALRI YAYINLAYIP DURMAYIN BİLMEYENLEREDE SORUN CIKARTMAYA GEREK YOK

ŞİMDİ BİR TAFSİYEM VAR ARKADASLAR MSN DÜZELENE KADAR BUNUNLA İDARE EDELİM VE MSNDEN HİÇ BİR FARKI YOK

BURADAN Yahoo! Messenger 10 en son kurulumu indirin Yahoo! Messenger - Chat, Instant message, SMS, Video Call, PC Calls
indirdikten sonra kurulumu yapınız ve şu anki kullanmis oldugunuz msn dekileri yanı sorunlu msn kişi listenizi bu yahoo msn kurulumu bittikten sonra tek tek ekleyin
hotmail windowslive yahoo her turlu uzantıyı desteklıyor idare edin bunla ve su anda bende kullanıyorum ve çevrim içi sayısı 480 kişi

önce yahoyu indirip kurun buradan: Yahoo! Messenger - Chat, Instant message, SMS, Video Call, PC Calls

sonrada türkce dil desteğini indirin buradan ve bunuda kurun : Yahoo! - Gezginler

ORKO58
volf - avatarı
volf
Ziyaretçi
20 Eylül 2010       Mesaj #148
volf - avatarı
Ziyaretçi
buna benzer bir sorun bnde yaşadım belki de aynı sorundan bahsediyoruz çözümünü şimdi açıklıyorum;
bu sorunu yaşadığın tahminimce yeni eklediğin bir adres, bnde düzeldi, yapacağın şey,
''o sorunu yaşadığın kişinin üzerine tıkla, üst te sağda, eğer engelliyse engeli kaldır engelli değilse engelle seçeneği var, ona tıkla,ardından birkere daha tıkla, listene girene kadar yani engeli kaldır seçeneği görüne ne dek birkaç kez yap bunu...Ve tam emin olmak için aynı işlemi o arkadaşından da yapmasını iste...

Alıntı
EfthaLia adlı kullanıcıdan alıntı

Öncelikle merhaba
Çok aktif olarak bilgisayarla ilgilenmeme ve etrafımda da ilgilenen bir çok insan olmasına rağmen kimse böyle bir problem duymadığını söylüyor. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Kişi listemde olan bir şahıs bana listesinde 3 haftadır olmadığımı, yani listesinden silindiğimi söylüyor. Benim listemde kendisi var ama online gözükmüyor. Bu noktada akla gelen ilk şey beni engellediği oluyor evet ama kişinin engelleme listesi boş. Beni silmediğinden de emin. Ama varsayalım ki silmiş. Tekrar ekliyor beni listesine ve bu kişi zaten listenizde var diye bir mesaj gözüküyor. Gene ekleyemiyor. Oysaki listesinde yokum. O bu işlerle uğraşırken benim listemde kendisi bir online bir offline oluyor. Oysa durumu hep aynı. Bu olay yanyana olduğum bilgisayarla benim aramda oluyor. Yani söylediklerim kesinlik arz ediyor. Yapılanları beraber yapıyoruz zaten. Ben de onu silip tekrar ekliyorum ama ona davetiye gitmiyor. Davetimi kabul etmediği içinse benim listemden de siliniyor. Sonra gene listeme ekleniyor kendi kendine, online oluyor vs. Bu durum böyle sürüp gidiyor. Her şeyi denememize rağmen bir çözüm bulabilmiş değiliz. Kafamız da çok karıştı haliyle.
Anlattıklarımdan bir şey anlayan ve yardımcı olabilecek olan varsa şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Eylül 2010       Mesaj #149
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aynen bu sorun cok kotu ne zamandır uqrasıyorum bı cozum bulan olursa Msn Confused soylesn arkadaslarrr
HandSome - avatarı
HandSome
Ziyaretçi
21 Eylül 2010       Mesaj #150
HandSome - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

aynen bu sorun cok kotu ne zamandır uqrasıyorum bı cozum bulan olursa Msn Confused soylesn arkadaslarrr

Kişi Ekleme Sorunu Çeken Arkadaşlar;

-Bigisayarınızı bir Anti-Malware ve Antivirüs programı ile taratınız.
-Msnyi silip Bilgisayarım/Araçlar/klasörseçenekleri/görünüm den gizli dosyaları göster seçeneğini işaretleyin..Daha sonra
C:\Documents and Settings\kullanıcıadı\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts\ bu klasörü siliniz.