Arama

Facebook Hakkında - Sıkça Sorulan Sorular - Sayfa 7

Güncelleme: 15 Şubat 2015 Gösterim: 68.581 Cevap: 94
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
13 Temmuz 2013       Mesaj #61
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Albümlerimi Facebook kullanmayan kişilerle nasıl paylaşırım?
MsXLabs.org

Sponsorlu Bağlantılar

Paylaşmak istediğiniz albüme gidin. Albüme tıklayın. Sağ üst köşedeki çark menüsüne tıklayıp Bağlantıyı Al'ı seçin. Buradan bağlantıyı kopyalayıp yapıştırarak paylaşabilir veya bir mesajın içinde gönderebilirsiniz. Bu fotoğraf albümünü, Facebook hesabı olmayan kişiler dahil herhangi biriyle paylaşmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantıya ulaşabilen herkes fotoğraf albümünüzü görebilir.

Konumu olarak bir etkinliği etiketlediğim fotoğrafları kimler görebilir?
Fotoğraflarınızda bir etkinliği konum olarak etiketlediğinizde, etkinliğin türüne göre bunu farklı kişiler görebilir:
  • Herkese Açık: Fotoğrafları herkes görebilir
  • Konukların Arkadaşları: Fotoğrafları seçtiğiniz hedef kitle, etkinliğin konukları ve konukların arkadaşları görebilir
  • Sadece Davetliler: Fotoğrafları seçtiğiniz hedef kitle ve etkinliğe davet edilen konuklar görebilir.
Facebook'a yüklediğim tüm fotoğrafları nasıl indiririm?
Facebook fotoğraflarınızın kopyalarını isterseniz, bilgilerinizi Hesap Ayarları sayfasından indirebilirsiniz. Bilgilerinizi indirdiğinizde, tüm fotoğraf albümlerinizin bulunduğu bir klasörün yanı sıra diğer Facebook içeriklerinin bulunduğu bir dosya da alırsınız. Fotoğrafların boyutu ve kalitesi Facebook'taki kaliteleriyle aynı olacaktır.

"Zaman Tüneli Fotoğrafları" albümü nedir?
Zaman Tüneli Fotoğrafları albümü, özel bir albüm oluşturmadan fotoğrafları zaman tünelinizde veya Haber Kaynağı'nda tek tek paylaştığınızda sizin için otomatik olarak oluşturulur.

"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
13 Temmuz 2013       Mesaj #62
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Fotoğraflar uygulamasını bulamıyorum.
MsXLabs.org

Sponsorlu Bağlantılar

Uygulamalar menüsünde Fotoğraflar uygulamasını göremiyorsanız, sayfanın en üstündeki arama kutusuna "Fotoğraflar" yazın ve çıkan bağlantıya tıklayın. Uygulamayı kullanırken, sayfanın altında uygulamayı yer işaretlerine ekleme seçeneğini göreceksiniz. Yer işaretlerinizin sırasını, Uygulamalar menüsünde sürükleyip bırakarak istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
Ayrıca bir uygulamanın ayarlarını istediğiniz zaman sayfanın en üstündeki Ayarlar açılır menüsünden "Uygulama Ayarları"nı seçerek değiştirebilirsiniz.

"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.
_AERYU_ - avatarı
_AERYU_
Ziyaretçi
27 Temmuz 2013       Mesaj #63
_AERYU_ - avatarı
Ziyaretçi
Hesabıma tekrar girebilmek için arkadaşlarımdan (ör. güvenilir kişiler) nasıl yardım alabilirim?
MsXLabs.org

Hesabınız kilitlendiyse, giriş bilgilerinizi yenilemeden önce hesabın size ait olduğundan emin olmamız gerekmektedir. Arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz.
Bunun için:
  1. Şifreni mi unuttun? bağlantısına tıklayın ve hesabınızı bulun
  2. Hesabınıza henüz güvenilir kişiler eklemediyseniz, yardım almak istediğiniz arkadaşlarınızı seçmek için talimatları izleyin
  3. Arkadaşlarınızı arayın ve güvenlik kodunuzu almak için ziyaret etmeleri gereken internet adresini (URL) söyleyin
  4. Size verdikleri kodları ekranda ilgili alanlara girin
Arkadaşlarınızı mutlaka telefonla arayın veya kendileriyle yüz yüze konuşun. Hesabınız bir başkasının eline geçtiyse, bu kişinin e-postalarınıza da erişimi olabilir.

_AERYU_ - avatarı
_AERYU_
Ziyaretçi
28 Temmuz 2013       Mesaj #64
_AERYU_ - avatarı
Ziyaretçi
Seçtiğim arkadaşlarımdan kodları almakta sorun yaşıyorum. Başka ne yapabilirim?

Güvenlik kodlarınız almakta sorun yaşadığınızı duyduğumuz için üzgünüz.

Şunları yapmanızı öneririz:
  • Arkadaşlarınıza ulaşmakta sorun yaşıyorsanız, tekrar aramayı deneyin
  • Arkadaşlarınızdan biri kodu almakta sorun yaşıyorsa, internet adresini (URL) tekrar kontrol etmesini ve sayfayı yenilemeyi denemesini isteyin
_AERYU_ - avatarı
_AERYU_
Ziyaretçi
29 Temmuz 2013       Mesaj #65
_AERYU_ - avatarı
Ziyaretçi
Hesabıma erişmek için önce neden 24 saat beklemem gerekiyor?

Güvenlik kontrollerimizden birini tamamladıktan sonra, Facebook hesabınıza giriş yapmak için önce 24 saat beklemeniz gerekir. Bu bekleme süresi hesabınızı ve içerdiği bilgileri korumak için oluşturduğumuz ilave bir güvenlik önlemidir. Bu durumun neden olabileceği rahatsızlık için özür dileriz.
_AERYU_ - avatarı
_AERYU_
Ziyaretçi
3 Ağustos 2013       Mesaj #66
_AERYU_ - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşımın hesabına yeniden girmesine nasıl yardımcı olurum?

Arkadaşlarınızdan biri hesabına erişemediğinde, yardım almak için sizi arayabilir. Bu durumda yapmanız gereken:
  1. Arkadaşınızın söylediği internet adresine (URL) gidin
  2. Onunla konuştuğunuzu onaylayın
  3. Arkadaşınızı arayın ve ona kodu verin
Arkadaşınıza kodu mutlaka telefonda veya yüz yüze görüşerek verin. Kimsenin arkadaşınızmış gibi davranarak arkadaşınızın Facebook hesabına girmediğinden emin olmak istiyoruz.

_AERYU_ - avatarı
_AERYU_
Ziyaretçi
4 Ağustos 2013       Mesaj #67
_AERYU_ - avatarı
Ziyaretçi
Neden arkadaşımın hesabına yeniden girmesine yardımcı olmam hakkında bir bildirim aldım?

Arkadaşınız hesabını geri almada kendisine yardım edeceğine güvendiği kişi olarak sizi seçmiştir. Tek yapmanız gereken kodu almak ve arkadaşınızı aramaktır.
Biri Facebook hesabına erişimini kaybettiğinde, giriş bilgilerini yenilemesine izin vermeden önce iddia ettiği kişi olduğunu doğrulamamız gerekmektedir. Bunu yapmanın bir yolu arkadaşlarına sormaktır.
Arkadaşınıza telefonla ve yüz yüze görüşerek ulaşamıyorsanız, lütfen güvenlik kodunu vermeyin. Kimsenin arkadaşınızmış gibi davranarak arkadaşınızın Facebook hesabına girmediğinden emin olmak istiyoruz.
_AERYU_ - avatarı
_AERYU_
Ziyaretçi
4 Ağustos 2013       Mesaj #68
_AERYU_ - avatarı
Ziyaretçi
Facebook'tan hesabım için hesap geri alma işleminin başlatıldığını söyleyen bir mesaj aldım. Bu nedir ve ne yapmalıyım?

Facebook'tan Facebook Hesabınızı Geri Alma başlıklı bir e-posta alırsanız ve bu işlemi sizin izniniz olmadan bir başkasının başlattığına inanıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek hesabınızı güvene alın:
  1. Bu mesajda adı geçen arkadaşlarınızı derhal arayın ve bu işleme katılmamalarını söyleyin.
  2. Hesabınızı kilitleyin
Not: Facebook, şifrenizi asla e-posta üzerinden istemeyecektir. Bu konu hakkında sorularınız varsa, lütfen Yardım Merkezi'nin Güvenlik kısmını ziyaret edin.
_AERYU_ - avatarı
_AERYU_
Ziyaretçi
5 Ağustos 2013       Mesaj #69
_AERYU_ - avatarı
Ziyaretçi
Facebook şifremi hiç ister mi?

Facebook asla e-posta veya Facebook mesajı aracılığıyla sizden şifrenizi vermenizi istemez. Hesabınızı nasıl güvende tutacağınız hakkında daha fazla bilgi alın.
_AERYU_ - avatarı
_AERYU_
Ziyaretçi
6 Ağustos 2013       Mesaj #70
_AERYU_ - avatarı
Ziyaretçi
Güvenilir kişiler nedir? Hesabıma güvenilir kişileri nasıl eklerim?

Güvenilir kişiler, Facebook hesabınıza girmek için yardıma ihtiyacınız olması halinde (ör. Facebook şifrenizi unutur ve yenilemek için e-posta hesabınıza giremezseniz) başvurabileceğiniz kişilerdir.

Hesabınıza güvenilir kişiler eklemek için:
  1. Güvenlik Ayarlarınıza gidin
  2. Güvenilir Kişiler kısmına tıklayın
  3. Güvenilir Kişileri Seç'e tıklayın
  4. 3-5 arkadaş seçin ve seçimlerinizi onaylayın
Not: Bu listeyi daha sonra düzenleyebilirsiniz.