Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 340

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.784.913 Cevap: 3.874
DAYI - avatarı
DAYI
Ziyaretçi
22 Mayıs 2008       Mesaj #3391
DAYI - avatarı
Ziyaretçi
Kardeşim!!Öncelikle ilgi gösterdiğin için teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum.Ben MSN programını kullanırken arada,sırada kısa süreli olarak bilgisayar kilitleniyor ama sonrasında kendisine geliyor.Asıl sıkıntıyı MSN programını kullanırken yaşıyorum.Çünkü büyük çoğunlukla çevrimiçi olan kişiler ile isteğim dışında olan bir sohbet başlatıyor,orada da,benim virüs olarak düşündüğüm "Bu resimdeki sen misin?" sorusunu soruyor ve bağlantı adresi vererek onların da basmasını istiyor.Bu arada virüsten koruması için de "Panda" adlı programı kullanıyorum.Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki MSN,hata kodu vermiyor.Sadece bu dediğim sıkıntıları yaşatıyor.
Sponsorlu Bağlantılar
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
22 Mayıs 2008       Mesaj #3392
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
DAYI adlı kullanıcıdan alıntı

Kardeşim!!Öncelikle ilgi gösterdiğin için teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum.Ben MSN programını kullanırken arada,sırada kısa süreli olarak bilgisayar kilitleniyor ama sonrasında kendisine geliyor.Asıl sıkıntıyı MSN programını kullanırken yaşıyorum.Çünkü büyük çoğunlukla çevrimiçi olan kişiler ile isteğim dışında olan bir sohbet başlatıyor,orada da,benim virüs olarak düşündüğüm "Bu resimdeki sen misin?" sorusunu soruyor ve bağlantı adresi vererek onların da basmasını istiyor.Bu arada virüsten koruması için de "Panda" adlı programı kullanıyorum.Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki MSN,hata kodu vermiyor.Sadece bu dediğim sıkıntıları yaşatıyor.

Konuştuğunuz kişinin bilgisayarına virüs bulaşmış ve sizin bilgisayarınıza sızmaya çalışıyor. Virüsün bulaştığını anlayabilmek için birincisi, sohbet ettiğiniz kişiye sorarak sizden karşıya herhangi bir link gidiyor mu? (sizin dahiliniz dışında) ikincisi de, altta vereceğim linklere girerek orada yazan virüslerin bilgisayarın ilgili bölümünde yer alıp almadığını kontrol etmeniz olacak.
Sponsorlu Bağlantılar

MSN Virüsü hakkında

MSN Virüsü temizleme yöntemi

DAYI - avatarı
DAYI
Ziyaretçi
22 Mayıs 2008       Mesaj #3393
DAYI - avatarı
Ziyaretçi
Kardeşim!!Öncelikle sana da teşekkür ederim.Bu olaydan sonra benim MSN listemde bulunan kişilere de aynı ileti ve bağlantı adresi gönderildi.Hatta ben bu olaydan sonra MSN adresimi açmadım ama bir arkadaşım bana,böyle saçma bir şekilde mesaj gönderildiğini söyledi.Onun için birazdan o verdiğin bağlantı adresindeki yöntemi kullanıp bulaşıp bulaşmadığını tespit etmeye çalışacağım.
Kokoin - avatarı
Kokoin
Ziyaretçi
22 Mayıs 2008       Mesaj #3394
Kokoin - avatarı
Ziyaretçi
igclr. msn live 9 beta kullanıyorum. msg plusta yuklu... Sorunum araçlardan "Web Kamerası Ayarları" nı tıklatıkca goruntu çıkardı eskiden,ve ayar verıbiliyoduk renklere felan... şimdi ise tıklıyorum hiçbişe açılmıyor, neden acaba? nasıl halledicez bu olayı?
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008       Mesaj #3395
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Kokoin adlı kullanıcıdan alıntı

igclr. msn live 9 beta kullanıyorum. msg plusta yuklu... Sorunum araçlardan "Web Kamerası Ayarları" nı tıklatıkca goruntu çıkardı eskiden,ve ayar verıbiliyoduk renklere felan... şimdi ise tıklıyorum hiçbişe açılmıyor, neden acaba? nasıl halledicez bu olayı?

"Web kamerası ayarları" ekranına girdiğinizde nasıl 1 mesajla karşılaşıyorsunuz?Webcam'inizin daha yeni bir sürücüsünün olup olmadığını kontrol ettiniz mi? Sürücüyü yenidende yükleyebilirsiniz Msn Happy
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
DAYI - avatarı
DAYI
Ziyaretçi
22 Mayıs 2008       Mesaj #3396
DAYI - avatarı
Ziyaretçi
Kardeşlerim!!Sizin yardımınıza ihtiyaç duyduğum MSN virüsü hakkında vermiş olduğunuz bağlantıları inceledim ve bu bilgiler neticesinde,bilgisayardan fazla anlamadığım için dediğiniz yöntemleri yeğenime denettirdim.O da virüs tespitinde dediğiniz türe rastlamadığını dedi ama bu virüs,MSN ortamında beni deli etmeye devam ediyor.Bunun başka bir çaresi var mıdır?Ayrıca eğer ki son çare olarak format atmak gerekirse bilgisayarımdaki önemli arşivi nasıl muhafaza edebilirim?
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008       Mesaj #3397
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı

Kardeşlerim!!Sizin yardımınıza ihtiyaç duyduğum MSN virüsü hakkında vermiş olduğunuz bağlantıları inceledim ve bu bilgiler neticesinde,bilgisayardan fazla anlamadığım için dediğiniz yöntemleri yeğenime denettirdim.O da virüs tespitinde dediğiniz türe rastlamadığını dedi ama bu virüs,MSN ortamında beni deli etmeye devam ediyor.Bunun başka bir çaresi var mıdır?Ayrıca eğer ki son çare olarak format atmak gerekirse bilgisayarımdaki önemli arşivi nasıl muhafaza edebilirim?

Format atmak son çareniz olsun.Gerekli Dosyanızı ''D'' sürücüsüne atın formatlayın Format Atma - Nasıl Format Atılır? (Resimli) Msn Happy Ama siz sorunu tam olarak anlatsanız daha çok yardımcı olabiliriz Msn Happy
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
DAYI - avatarı
DAYI
Ziyaretçi
22 Mayıs 2008       Mesaj #3398
DAYI - avatarı
Ziyaretçi
Kardeşim!!Şimdi diyeceksin ki: "Bu adam sürekli olarak yazıyor ve yoruyor." Ama bu bilgisayar ve internet ortamından fazla anlamadığım için soruyorum.Onun için hoş gör. Msn Happy

Şimdi sıkıntıyı daha teferruatı ile anlatmaya çalışayım.Öncelikle normal bir şekilde MSN adresime girebiliyorum.Hatta normal bir şekilde sohbet de edebiliyorum ama sohbetin ortasında,MSN listesindeki çevrimiçi olan kişilere aşağıya yazdığım metin gidiyor.Bu olay benim çevrimdışı olduğum vakitlerde de oluyormuş.Bunu da diğer dostlarımdan öğrendim.Ayrıca bu virüs olarak düşündüğüm beter durum genelde MSN adresimdeki sohbeti de donduruyor ama bu donma olayı bir süre sonra düzeliyor.

Metin: Bu resimdeki sen misin? "xxx.com/viewimage.php?=xxxx@hotmail.com

Not: Bağlantı adresindeki "=" işaretinden sonra listemde çevrimiçi olan kişilerin adresi yazıyor.
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
22 Mayıs 2008       Mesaj #3399
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı

Kardeşim!!Şimdi diyeceksin ki: "Bu adam sürekli olarak yazıyor ve yoruyor." Ama bu bilgisayar ve internet ortamından fazla anlamadığım için soruyorum.Onun için hoş gör. Msn Happy

Şimdi sıkıntıyı daha teferruatı ile anlatmaya çalışayım.Öncelikle normal bir şekilde MSN adresime girebiliyorum.Hatta normal bir şekilde sohbet de edebiliyorum ama sohbetin ortasında,MSN listesindeki çevrimiçi olan kişilere aşağıya yazdığım metin gidiyor.Bu olay benim çevrimdışı olduğum vakitlerde de oluyormuş.Bunu da diğer dostlarımdan öğrendim.Ayrıca bu virüs olarak düşündüğüm beter durum genelde MSN adresimdeki sohbeti de donduruyor ama bu donma olayı bir süre sonra düzeliyor.

Metin: Bu resimdeki sen misin? "xxx.com/viewimage.php?=xxxx@hotmail.com

Not: Bağlantı adresindeki "=" işaretinden sonra listemde çevrimiçi olan kişilerin adresi yazıyor.

Güncel bir Kaspersky Anti-Virus 7 güvenlik programı bu sorunu çözmek için yeterli olmalı. Yükleyip güncelleyip bilgisayarınızı tarattınız mı?
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
DAYI - avatarı
DAYI
Ziyaretçi
22 Mayıs 2008       Mesaj #3400
DAYI - avatarı
Ziyaretçi
Yeğenim 4 ay önce "Panda" adlı programı kurmuştu ve bana öğretmişti.Ben de bu olaydan 2 gün önce güncelleme yapmıştım ama olaydan sonra program ile tarama yaptım,program da bir şey bulamadı.