Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 218

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.783.702 Cevap: 3.874
badboy007 - avatarı
badboy007
Ziyaretçi
30 Mayıs 2007       Mesaj #2171
badboy007 - avatarı
Ziyaretçi
ben windows live messenger kullanıorum xp(profesional) adsl kullanıorum(1024 mb)
antivir guard,windows defender gibi virüs programlarım da mevcut
Sponsorlu Bağlantılar
msn plus yükledim bir de msn discovery var live messenger'ı bi olaydan ötürü tekrar yükledim we bu yüklemeden sonra görüntü resmimi değiştiremedim yardımcı olursanız sewinirim..
Zafer AKTAS - avatarı
Zafer AKTAS
Ziyaretçi
31 Mayıs 2007       Mesaj #2172
Zafer AKTAS - avatarı
Ziyaretçi
merhaba notebook üzerinde orjinal vista kurulu geldi geldiğinde msn çalışıyordu ama makinaya tekrar vista kurduğumda msn çalıştıramadım arka planda çalışıyor görünüyor ama msn penceresi gelmiyor yardımcı olursanız sevinirim
Sponsorlu Bağlantılar
_Rox_ - avatarı
_Rox_
Ziyaretçi
31 Mayıs 2007       Mesaj #2173
_Rox_ - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaslar hala halledemedim hata kodu
800048821 bir her yolu denedim ama olmuyor:s
hellboy726 - avatarı
hellboy726
Ziyaretçi
31 Mayıs 2007       Mesaj #2174
hellboy726 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Kalmah adlı kullanıcıdan alıntı

slm site yönetimi sitenize kısa bir süre önce üye oldum ve sitenizi çok beğendim,size bir sorum olacak görüntü resmimizi(avatarımızı) nasıl büyük gösterebiliyoruz??

Sanırım bu özellik StuffPlug-NG 'de bulunuyordu inceleyin..

Alıntı
badboy007 adlı kullanıcıdan alıntı

ben windows live messenger kullanıorum xp(profesional) adsl kullanıorum(1024 mb)
antivir guard,windows defender gibi virüs programlarım da mevcut
msn plus yükledim bir de msn discovery var live messenger'ı bi olaydan ötürü tekrar yükledim we bu yüklemeden sonra görüntü resmimi değiştiremedim yardımcı olursanız sewinirim..

Görüntü resminizde nasıl değişiklik yapamıyorsunuz anlıyamadım. Messenger 'ı yeniden kurmanız avatar yüklemenize engel olmayacaktır.
Alttaki başlıktan messenger 'ı nasıl bilgisayarızdan tamamen kaldıracağınız hakkında bilgiler mevcut. inceleyin birde komple uninstall etmeyi deneyin..
Windows Live Messenger'ı Tamamen Nasıl Kaldırırım?

Alıntı
Zafer AKTAS adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba notebook üzerinde orjinal vista kurulu geldi geldiğinde msn çalışıyordu ama makinaya tekrar vista kurduğumda msn çalıştıramadım arka planda çalışıyor görünüyor ama msn penceresi gelmiyor yardımcı olursanız sevinirim

ctrl+alt+delete tuş kombinasyonu ile açılan menüden vista için en alttaki seçeneyi seçin. Windows Xp de görev yöneticisi vista'da 1 tık fazla ile açılıyor.Görev yöneticisi penceresinden işlemler kısmına tıklatın.
Buradan messenger,msgmessenger gibi hizmetleri sonlandırın. denetim masası>program ekle kaldır yönergesini izleyin ve messenger 'ı bilgisayarınızdan kaldırın. burdaki linkten : https://www.msxlabs.org/forum/son-haberler/19063-windows-live-messenger-8-1-final-turkce.html Windows Live messenger 'ın en son sürümünü inndirip kurun. Probleminiz çözümlenecektir..

Alıntı
_Rox_ adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaslar hala halledemedim hata kodu
800048821 bir her yolu denedim ama olmuyor:s

hata kodunu doğru yazdığınıza eminmisiniz? Bu hata numarasına karşın denediğiniz yolları belirtiniz..
casus17 - avatarı
casus17
Ziyaretçi
31 Mayıs 2007       Mesaj #2175
casus17 - avatarı
Ziyaretçi
konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama pls yardım edin silinmesin

arkadaşlar benim bil açıkken msn yi açıyorum onu açık bırakıp gidebiliyorum iş yerinde öğle yemeğine,teknik servise fln iş çıkıyo ve msn mi açık bırakıyorum ama ben bilde yokken msnem kurcalanmasın açılmasın istiyorum nasıl yapabilirim yardım edebilirmisiniz
gunesin_golgesi - avatarı
gunesin_golgesi
Ziyaretçi
31 Mayıs 2007       Mesaj #2176
gunesin_golgesi - avatarı
Ziyaretçi
ya msne girince hata kodu veriyo( 80072efd) denilenleri yaptım ama olmuyo nettede bi sorun yok anlamadımmMsn Sad yardım edebilrmisiniz?
Morrigan - avatarı
Morrigan
Ziyaretçi
31 Mayıs 2007       Mesaj #2177
Morrigan - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
casus17 adlı kullanıcıdan alıntı

konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama pls yardım edin silinmesin

arkadaşlar benim bil açıkken msn yi açıyorum onu açık bırakıp gidebiliyorum iş yerinde öğle yemeğine,teknik servise fln iş çıkıyo ve msn mi açık bırakıyorum ama ben bilde yokken msnem kurcalanmasın açılmasın istiyorum nasıl yapabilirim yardım edebilirmisiniz

Messenger Plus kullanabilirsiniz.

Messenger ınız açık durumdayken messenger ı kitleme ve şifre yazarak açma özelliği mevcuttur.
Messenger ınız kitli durumdayken kişi listenizdekilere online görünürsünüz ancak bilgisayarınızı kullanan kişiler messengerınızı kullanamazlar.

Aşağıdaki linkten messenger plus u indirebilirsiniz..Aynı linkte resimli anlatımı da mevcut. 12. resme bakarsanız messenger kitleme özelliğini görebilirsiniz.

https://www.msxlabs.org/forum/
hellboy726 - avatarı
hellboy726
Ziyaretçi
31 Mayıs 2007       Mesaj #2178
hellboy726 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
gunesin_golgesi adlı kullanıcıdan alıntı

ya msne girince hata kodu veriyo( 80072efd) denilenleri yaptım ama olmuyo nettede bi sorun yok anlamadımmMsn Sad yardım edebilrmisiniz?

Merhabalar ...

Msn Messenger 80072EFD Hata Kodu ve Çözümü

MSN Messenger'da oturum açamazsanız, MSN Messenger'daki bağlantı ayarları Microsoft® Passport veya Microsoft® Messenger Hizmeti'ne bağlanmanızı önlüyor olabilir. MSN Messenger Bağlantısı Sorun Gidericisi çoğu kez sorunları bulabilir ve düzeltebilir. MSN Messenger bir bağlantı sorunuyla karşılaşırsa, Bağlantı Sorun Gidericisi otomatik olarak başlatılır. Bağlantı Sorun Gidericisi'ni kullanmamayı seçerseniz veya Sorun Giderici bağlantı sorununuzu çözmezse, aşağıdakileri deneyin: Araçlar menüsünü tıklatın ve sonra Seçenekler'i tıklatın. Soldaki bölmede, Bağlantı'yı tıklatın. Bağlantı Ayarları altında, Bağlantıyı Sına'yı tıklatın. Bağlantı Sorun Gidericisi'nin sisteminizi incelemesine izin verirseniz, Sorun Giderici bağlantı sorunlarını sınar ve sorunları düzeltmek için uygulayabileceğiniz adımları raporlar. İsteğe Bağlı: Gelişmiş sorun giderme gerçekleştir Özel bağlantı türünüze ilişkin sorunları gidermek için, Gelişmiş Ayarlar'ı tıklatın. Gelişmiş Bağlantı Seçenekleri iletişim kutusunda, belirli bağlantı türünüze ilişkin ayarların doğru olduğunu denetleyin. Bağlantınızı sınamak için, Sına düğmesini tıklatın. Tamam'ı tıklatın ve sonra Tamam'ı tıklatın. Tamam'ı tıklatın. Bu ayarları seçtiğinizde, mümkünse MSN Messenger Microsoft® Internet Explorer bağlantı ayarlarını kullanır. Yeniden MSN Messenger'da oturum açmayı deneyin.
_Rox_ - avatarı
_Rox_
Ziyaretçi
31 Mayıs 2007       Mesaj #2179
_Rox_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
hellboy726 adlı kullanıcıdan alıntı

Sanırım bu özellik StuffPlug-NG 'de bulunuyordu inceleyin..

Görüntü resminizde nasıl değişiklik yapamıyorsunuz anlıyamadım. Messenger 'ı yeniden kurmanız avatar yüklemenize engel olmayacaktır.
Alttaki başlıktan messenger 'ı nasıl bilgisayarızdan tamamen kaldıracağınız hakkında bilgiler mevcut. inceleyin birde komple uninstall etmeyi deneyin..
Windows Live Messenger'ı Tamamen Nasıl Kaldırırım?

ctrl+alt+delete tuş kombinasyonu ile açılan menüden vista için en alttaki seçeneyi seçin. Windows Xp de görev yöneticisi vista'da 1 tık fazla ile açılıyor.Görev yöneticisi penceresinden işlemler kısmına tıklatın.
Buradan messenger,msgmessenger gibi hizmetleri sonlandırın. denetim masası>program ekle kaldır yönergesini izleyin ve messenger 'ı bilgisayarınızdan kaldırın. burdaki linkten : https://www.msxlabs.org/forum/son-haberler/19063-windows-live-messenger-8-1-final-turkce.html Windows Live messenger 'ın en son sürümünü inndirip kurun. Probleminiz çözümlenecektir..

hata kodunu doğru yazdığınıza eminmisiniz? Bu hata numarasına karşın denediğiniz yolları belirtiniz..

Simdide hata kodu 80048823 cıktıMsn Happy
haha gel de cıldırma ya..
hellboy726 - avatarı
hellboy726
Ziyaretçi
31 Mayıs 2007       Mesaj #2180
hellboy726 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
_Rox_ adlı kullanıcıdan alıntı

Simdide hata kodu 80048823 cıktıMsn Happy
haha gel de cıldırma ya..

Hata bu ne zaman çıkacağı belli olmaz Msn Happy

1) İnternetinizin olup olmadığını kontrol edin.
2) Bilgisayarınızın saatini ve tarihini kontrol edin
3) Explorerın proxy ayarlarının otomatik bul seçeneğini kaldırın.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) connections (bağlantılar) Lan setting içindeki Automatically detect settings(otomatik proxy bul)seçeneğini kaldırın.
4) MSN Messenger 7.5i başlatın.sonra msn de "Tools" menüsündeki "Options." seçeneğini açın.orada "Connection," ve "Advanced Settings." seçeneğini açarak "SOCKS." seceneğini kaldırın okeyleyerek setting bölümünden çıkabilirsiniz.
5) Explorerın ayarlarındaki advantec seçeneğini ayarlayacağız.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) menüsündeki advantec (gelişmiş) sekmesindeki security altındaki
"Check for server certificate revocation" (sertifika ile iilgili alanı) sekmesinin chekini kaldırın.
"Use SSL 2.0" sekmesini işarateleyin
"Use SSL 3.0" sekmesini işarateleyin
6) Sonra da msn messengerınızı tamamen kapatın. System treyden de kaldırın. Daha sonrada başlat çalıştırdan
aşağıdaki komutları yazın. Her komutu yazıp okeylediğinizde reğisterin başarılı bir şekilde yapıldığına dair mesaj gelecektir. İşleminizi bitirdikren sonra msni tekrar çalıştırın.çalışmazsa makinenizi restart edip deneyin.
Yine sorun devam ederse msni update seçeneği ile kurun.