Cevap Yaz Yazdır
Güncelleme: 10 Mart 2017  Gösterim: 2.464  Cevap: 2

Android Telefonlarda Arama (Görüşme) Kaydetme

2 Mart 2015 09:29       Mesaj #1
_EKSELANS_ - avatarı
Üye
Galaxy S5, Note 3 ve Note 4'te Arama / Görüşme Kaydetme Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?


Sponsorlu Bağlantılar
arama kaydetme andronova


Akıllı telefonlarla hayatımıza giren ve bir çok kişinin kullandığı faydalı özelliklerden biri olan arama kadetme özelliği, uygulama marketlerindeki "Call Recorder" veya "Görüşme Kaydı" gibi isimleri taşıyan uygulamalarla veya bazı telefonlarda üretici tarafından dahili olarak sunulan bir hizmet haline geldi. Bu fonksiyonun amacı, birini aradığınızda veya arandığınızda görüşme anındaki sizin ve karşı tarafın sesini kaydetmekten ibaret olsa da, bir çok kişi için çok fayda sağlayabiliyor. Android işletim sisteminde aslen standart olarak gelen bu özellik, bir çok üreticiler tarafından gizlenmekte. Elbette biz bu özelliğin orada olduğunu biliyorken, siz kullanıcılarımıza bunu nasıl aktif hale getireceğinizi göstereceğiz.
Aslında sistem dosyalarında yapılacak bazı ufak tefek kod değişiklikleriyle aktif edilebilecek görüşme/arama kaydetme özelliği için, XDA'daki dr.ketan isimli kullanıcı, hazır apk dosyası yayınlayarak bu işi otomatik hale getirdi. Bu özellik aktif olduktan sonra arama ekranında kaydet butonu da beliriyor.

call recording galaxy s5

Yayınlanan apk dosyası sayesinde, "şimdilik" Galaxy S5, Galaxy Note 3(Android 5.0 Lollipop) ve Galaxy Note 4 için görüşme kaydı özelliği aktif edilebiliyor. Bunun için yapılması gerekenler şöyle:
Bu yöntemle, gizlenmiş görüşme kaydı fonksiyonunu aktif edebilmek için cihazınız root'lu olması gerekmektedir.

Kurulum ve kullanım:


1. Öncelikle buradaki apk dosyasını telefonunuza kurun.
2. Uygulamayı açıp, birinci seçenek olan görüşme kaydını aktif et "Enable manual record" seçeneğine uzun süre basarak aktif hale getirin. (Not: iptal etmek için de aynı yöntemi kullanabilirsiniz.)

arama kaydi apk

3.
Root yetkisi için SuperSU'dan uyarı alacaksınız, yetkiyi verin.
4. İşlem tamamlandıktan sonra cihazı yeniden başlat mesajını gördüğünüzde yeniden başlatın ve telefonunuz yeniden açıldığında artık görüşme kaydı özelliği aktif olacak.

Ali Kasımoğlu
Andronova.net5 Mart 2017 21:37       Mesaj #2
vondes - avatarı
Üye
Ben telefon kaydı üzerinde uygulama yüklemek değil, bir şeyler yanlış gidiyor. istemi karar
Son düzenleyen Safi; 10 Mart 2017 19:11
10 Mart 2017 15:16       Mesaj #3
vondes - avatarı
Üye
Casus uygulamasını nereden kurabilirim? Diğer kişilerin telefon görüşmelerini yüklemek ve kaydetmek istiyorum, bu benim için çok ilginç.
Son düzenleyen Safi; 10 Mart 2017 19:12


Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç