Arama

PC Teknik Destek (Soru - Cevap) - Sayfa 223

Güncelleme: 2 Aralık 2013 Gösterim: 905.806 Cevap: 2.932
YeRa - avatarı
YeRa
Ziyaretçi
9 Şubat 2008       Mesaj #2221
YeRa - avatarı
Ziyaretçi
Vista'yı yeni kullanmaya başladım ve yabancısıyım.
Vista işletim sisteminde silinen dosyaları geri yükleme imkanımız var mı?
Sponsorlu Bağlantılar
Yüklediğim resim ve videoların kurcalarken Son değiştirilenler klasöründe de listelendiğini farkettim.Kopya olduğunu düşünerek sildim.Maalesef bunun üzerine geri dönüşüm kutusunu da boşalttımMsn Sad .Çok uğraştım ama onları geri yüklemenin yolunu bulamadım.Birkaç program buldum bununla ilgili, ancak vista uyumlu yazmasına rağmen sonuç vermedi.Bulup geri yüklediğim resim ve videoları açamadım.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
9 Şubat 2008       Mesaj #2222
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
Never Die adlı kullanıcıdan alıntı

Vista'yı yeni kullanmaya başladım ve yabancısıyım.
Vista işletim sisteminde silinen dosyaları geri yükleme imkanımız var mı?

Sponsorlu Bağlantılar
Yüklediğim resim ve videoların kurcalarken Son değiştirilenler klasöründe de listelendiğini farkettim.Kopya olduğunu düşünerek sildim.Maalesef bunun üzerine geri dönüşüm kutusunu da boşalttımMsn Sad .Çok uğraştım ama onları geri yüklemenin yolunu bulamadım.Birkaç program buldum bununla ilgili, ancak vista uyumlu yazmasına rağmen sonuç vermedi.Bulup geri yüklediğim resim ve videoları açamadım.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

EasyRecovery programının farklı arama şekillerini deneyin.

Format Recovery, Advanced RAW Recovery gibi...
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
10 Şubat 2008       Mesaj #2223
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
bektas88 adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar benim bilgisyar sürekli kendiliğinden restart atıyor

ve sürekli donuyor

bunun sebebi ne olabilir..

Bu konu çok içerikli bi sorun ancak en basit söylemle diyebilirim ki windowsunuza en son format atmanızın üzerinden bayağı bir zaman geçtiyse bu yüzden yapabilir. Tabiki bunun için format atmak gerekir. Ancak sadece bu söylediklerinizle daha fazla bişey söyleyemeyeceğim. Mesela ne yaptıktan sonra yeniden başlatma oluyor veya nasıl bir sistem kullanıyorsunuz. Güvenlik programlarınız nedir? Bu soruları cevaplayabilirseniz yardımcı olabilirim.
dinazor1962 - avatarı
dinazor1962
VIP ne mutlu Türk'üm diyene
10 Şubat 2008       Mesaj #2224
dinazor1962 - avatarı
VIP ne mutlu Türk'üm diyene
Alıntı
bektas88 adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar benim bilgisyar sürekli kendiliğinden restart atıyor

ve sürekli donuyor

bunun sebebi ne olabilir..

https://www.msxlabs.org/forum/pc-internet-teknik-destek/7653-pc-teknik-destek-soru-cevap-427.html
ustteki AWCsetup i indir 427ci sayfada bendede ayni problem vardi bu programdan sonra gecti bilgisayarindaki butun sorunlar cozuluyor ve temizleniyor ayrica antivirus programida iyi ben kullandim
Türkiyem dinazor1962 Türkiyem
srht_d - avatarı
srht_d
Ziyaretçi
11 Şubat 2008       Mesaj #2225
srht_d - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar yeni bir laptop aldım (ACER ASPIRE AS5520G-402G16Mi AMD X2 DUAL CORE) mouse yerine touchpad i (yanlış tabir olabilir şu dokunmatik mouse kısmını anlayacağınız) kullanıyoruz ama sürekli masaüstünde olsun bi klasör içinde dolanırken olsun sürekli üzerinden geçtiğim dosyayı yada alt klasörleri tıklamadan açıyor sorunu çözemedim bi türlü çözümü bilen varsa yardım edebilirse sevinirim...
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
11 Şubat 2008       Mesaj #2226
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

arkadaşlar yeni bir laptop aldım (ACER ASPIRE AS5520G-402G16Mi AMD X2 DUAL CORE) mouse yerine touchpad i (yanlış tabir olabilir şu dokunmatik mouse kısmını anlayacağınız) kullanıyoruz ama sürekli masaüstünde olsun bi klasör içinde dolanırken olsun sürekli üzerinden geçtiğim dosyayı yada alt klasörleri tıklamadan açıyor sorunu çözemedim bi türlü çözümü bilen varsa yardım edebilirse sevinirim...

Bilgisayarınızda Denetim Masasına gidin. Klasör Seçenekleri'ni bulun ve açın (Kategori görünümünde Görüntü Özellikleri'ni açtıktan sonra bulabilrsiniz.) Açılan pencerenin Genel sekmesinde "Öğeleri tıklatma seçenekleri"nde ayarın, "Öğeyi açmak için çift tıklat" seçili olsun. Bir de yine Denetim Masasında "Yazıcılar ve Diğer Donanım" ı açın. İçinden Fare'yi açın. Fare penceresinde Gelişmiş diye veya Touch Pad diye bir sekme olur. Onu açıp içindeki tüm seçeneklere bakın. Bu sorunla ilgili muhakkak bir seçenek vardır.
uzay adamı - avatarı
uzay adamı
Ziyaretçi
11 Şubat 2008       Mesaj #2227
uzay adamı - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar acil bir yardım istiyorum. bilgisayarım inanılmaz yavaşladı. dosyaların açılması hiç değilse yarım dk. sürüyor. google açtığımdada aynısı. sanırım spam temizleme programından kaynaklandığını düşündüğüm bir sorunum daha var: sürekli "acrobat ıexplorere.exe uygulama hatası...0x0013ddbf bellek read olmadı" yazıyordu sabah sitelere girerken. şimdide "msubpdtck.exe hatası" diyor. internet açılmıyor. resetleye resetleye bu siteye kendimi zor attım. açıldığındada google yazısı varya o gözükmüyor. lütfen yardım edin ne yapabilirim? Sanırım kayıtlardan bir şeyler sildim bilemiyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Şubat 2008       Mesaj #2228
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu sorun daha çok sp2 güncellemeleri eklenmemiş xp lerde çıkıyor ayrıca bilgisayarınıza ram in yeterli olup olmadığına bi bakın

eski xp cd siyle format atarsanız belli bi müddet sora yine aynısı olacaktır...

Bilgisayarın kasma nedeni ise bu hatalar başta olmak üzere ,ram yetersizliği,aşırı antivirüs kullanımı(birden fazla), olabilir veya bilgisayarınıza sızan bir zararlıdan da kaynaklanabilir...
uzay adamı - avatarı
uzay adamı
Ziyaretçi
12 Şubat 2008       Mesaj #2229
uzay adamı - avatarı
Ziyaretçi
tamam sağolda ne yapmalıyım yani.şimdi yeni farkettim google sayfasında google yazmyor ve altında zayıflama için reklam var herkeste var zannediyordum sadece bende varmış. ve girdiğim siteler renkleri yok sadece sıralı şekilde biçimsiz yazılar var. sp2 güncelemesi nedir nasıl yapılır? ram için yetersiz derken bunu nasıl düzeltirim yani dosyaları siliyimmi? teşekkür ederim. şimdiden
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Şubat 2008       Mesaj #2230
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
öncelikle bilgisayarınızda bi zararlı var kesinleşti ilk önce format atacaksın kendi xp cd siyle sonra google dan aratıp sp2 güncellemesini yükleyeceksin

Ram yetersizliği derken hdd(hard disk driver) yetersizliğinden bahsetmedim dosya silmeyle olmaz arkaplanda çalışan programlar hafızayı doldurur veya herhangi bi zararlıda bu işi yapabilir fakat bana tam bi açıklama yapmadığın için ram yetersizlğinden bahsettim eğer sisteminin özelliklerini bana söylersen ve ne derece bilgisayarda program kullandığını aktarırsan sana ram in yeterli olup olmadığı konusunda yardımcı olabilirim

ayrıca bu hususta ctrl + alt + delete tuşlarına birlikte basıp performans sekmesine gelirseniz ikinci sıradaki mb cinsinden olan değer sizin ne kadar ram kullanmakta olduğunuzu gösterir ayrıca bunu sizin ram inizle kıyaslayabilirsiniz (örneğin benim 2gb ram im var orda yazan kullanmakta olunan ram 473 mb bu da bana ram in yeterli hatta iyi oluduunu gösterir )