Arama

14 yaşındayım hırsızlık yaptım, vicdanen rahat değilim ne yapmalıyım? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Kasım 2015 Gösterim: 28.364 Cevap: 37
pusula - avatarı
pusula
Ziyaretçi
17 Şubat 2012       Mesaj #21
pusula - avatarı
Ziyaretçi
sen hatanın farkına vardı isen tövbe et her hatanın bir tövbe kapısı vardır
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 7 üye beğendi.
Mira - avatarı
Mira
VIP VIP Üye
17 Şubat 2012       Mesaj #22
Mira - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
kenjii adlı kullanıcıdan alıntı

selam.
dün arkadaşımla alış veriş merkezine gezmeye gittik.ben oyun cd bölümüne gittim ve birtane cd yi açıp cebime koydum.

Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşımda aynısını yaptı.sonra dışarı çıkıp eve gittik.arkadaşımı bilmem ama ben çok pişmanım.keşke yapmasaydım diyorum yani.
bu işlediğim günahtan nasıl kurtulabilirim?
ben çok düşündüm ve şöyle bir yol buldum:
alış veriş merkezine tekrar gidip cd alacağım ve normal bir şekilde parasını ödücem ve çıkıcam sonra yine içeri girip aldığım cd yi verine bırakıcam.
böylece aldığım cd parasını vermiş olucam. sizce mantıksızmı?
lütfen yardım edin.

Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim. Arkadaşlık ilişkisi kurduğun kişileri gözden geçirmeni tavsiye ederim. Doğru arkadaş, nefsine yenik düştüğün anlarda vaziyeti daha da körüklemek yerine seni durdurmalıdır.
İşin manevi boyutuna bakarsak; hırsızlık kul hakkına giren günahlardan biridir ve kul hakkı, şirkten sonra günahların en büyüğüdür. Kul hakkının günahından ve vebalinden kurtulmanın tek yolu bu hakka riayet etmek, karşı taraf ile gönülden ve içten helalleşmektir. Helalleştikten sonra da tövbe ve istiğfarda bulunmaktır.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
theMira
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mayıs 2012       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben 12 yasındayım ve bir arkadasım bana cok eğlenceli git getir hemen bise olmaz zaten cok kazık diye al dedi bana 4-5 kez yaptım ama sonra kafama takıldı sonra ka cpara zarara ugrattıgımı hesapladım ve o parayı ona borcumdu die verdim gunahım affoldu mu?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Eylül 2012       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar 14 Yaşındayım Okulun Bilgisayar Odasındaki HDD'Leri aldım . Arkadaşımla Beraber. Bilgisayar Odasının İçinde Kamera Yok Ama Okuldan Çıkarken Bir Kamera Var. Yanında Bir Tane Özürlü Okulu var Onunda Bahçenin Dışından Ana Caddeye Bakan Kamerası var . Bizde Poşet Vardı HDD'Leri Onun İçine Attık Üstünede Bez Attık . Kimse Anlamadı Fakat Polis Felan İnceler Anlar Diye Korkuyorum . Sizce Anlarmı ve Vİcdanen Rahat Olmak İçin Ne Yapmalıyım ???
Enqin591 - avatarı
Enqin591
Ziyaretçi
2 Eylül 2012       Mesaj #25
Enqin591 - avatarı
Ziyaretçi
Gerçekten bu yaşta farkına varman önemli bence.Yaşına göre Allah seni affeder sonuç olarak daha çocuksun Allah(C.C.) bunu göz önüne alır diye düşünüyorum.Allah affedendir.Eğer yine için rahat etmiyorsa hırsızlık yaptıgın kişinin yanına git olayı anlat Helallik iste.Kesinlikle verecektir.Emin OL
hırsızxxs - avatarı
hırsızxxs
Ziyaretçi
3 Eylül 2012       Mesaj #26
hırsızxxs - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar hırsızlık yaptım okuldaki hddleri çaldım okulun dışında kamera var bu biz hddleri poşete koyduk üstünede bez attık polisler bzi tespit ederlermi bide vicdanen rahat değilim neyapmam laım.
Enqin591 - avatarı
Enqin591
Ziyaretçi
3 Eylül 2012       Mesaj #27
Enqin591 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
hırsızxxs adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar hırsızlık yaptım okuldaki hddleri çaldım okulun dışında kamera var bu biz hddleri poşete koyduk üstünede bez attık polisler bzi tespit ederlermi bide vicdanen rahat değilim neyapmam laım.

.

Neden yaptın açıklarmısın? Ona göre cevap vereyim sana
wolfmann - avatarı
wolfmann
VIP VIP Üye
3 Eylül 2012       Mesaj #28
wolfmann - avatarı
VIP VIP Üye
hırsızxxs adlı kullanıcıdan alıntı
HDD'ler Okulda kullanım durumuna bazı Bilgilerin yüklü olduğu "ÖNEMLİ"Bilgi Kaynaklarıdır,bu bilgilerin tekrar derlenmesi,yerine konulması belki mümkün olamayacak dolasıyı ile bu durumun Okula,Arkadaşlarına ,sana hatta Ülkemize zarar vereceği kaçınılmazdır.Emniyet Teşkilatının böyle durumları Araştıran ve Kamuya zarar kişileri tesbit edebilecek Yurtiçi ve Yurtdışında yetişmiş Uzmanları,Dedektifleri,Birimleri ,son model Araç ve Gereçleri mevcuttur,sen kendin itiraf etmesende Kameraların izlenmesi veya başka bir tahkikat Tekniği ile sonunda durum anlaşılacak;Kamu önünde suçlanacak ve kendine telafisi mümkün olmayan zarar vermiş olacaksın,Bu Nedenle;
Yaptığın şeyden Pişman olup, Vicdanen rahatsızlık duyduğuna göre izinsiz aldığınız maddeleri yerine bırakmanız uygun olur,Belki Okul idaresi yaşınızın küçüklüğüne bakıp şikayette bulunmaz ise bu durumdan zarar görmez,gelecek günlerde bu hatanın acı izlerini taşımaz Topluma Yararlı bir birey olursun.
ฬ๏lŦ๓@ภภ ®
Asdasza - avatarı
Asdasza
Ziyaretçi
21 Temmuz 2014       Mesaj #29
Asdasza - avatarı
Ziyaretçi
---------- Mesaj tarihi 14:03 ---------- Önceki mesaj tarihi 13:37 ----------

[/COLOR]Arkadaşlar benim arkadaşım yengesinin parasını aldı 100₺ sini vicdanen rahat değil bunun yanı sıra 3 kere daha hırsızlık yaptı ailesinin parasını alarak tövbe de etti yengesi anladı arkadaşımın para çaldığını.ailesi de öğrendi parayı ödeyecekler ve arkadaşım tövbe de etti arkadaşım artık ne yapmalı?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Aralık 2014       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben eski madeni paralar çaldım internetten aynılarını buldum 8 9 150tl diyordu adam kesin fark edecek polise şikayet edermi?