Arama

Nasıl kas yaparım? - Sayfa 23

En İyi Cevap Var Güncelleme: 14 Mart 2015 Gösterim: 188.870 Cevap: 247
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Eylül 2012       Mesaj #221
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende gidiyorum vuramıyordum ama şimdi vuruyorum yapman gereken şeyler kondisyon, şut çalış, açma germe yap ben yaptım uçak gibi gidiyo top hoca beğeniyo
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2012       Mesaj #222
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben 16 yaşındayım 178 boyum var 55 kiloyum yaşıtlarıma göre karın ve kol kaslarım 5 6 kat daha fazla fakat ben dahada belirginleştirmek ve güçlendirmek istiyorum ayrıca kilo almak ne yapabilirim... saolun...
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Eylül 2012       Mesaj #223
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 13 yaşındayım 1.72 boyum ve 68 kiloyum kol kası yapmak istiyorum ne önerirsin kardeşim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ekim 2012       Mesaj #224
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
nasıl kas yaparım ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ekim 2012       Mesaj #225
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 13 yasındayım kas yapma istiyorum kac gunde kasım cıkar hergun 15 sınav 30 saniye dinlenme 15 sınav 30 saniye 15 sınav 30 saniye sonra ayamı yuksek biyere koyup aynsını uyguluyorum ka gunde kasım cıkar
kas isteriz :) - avatarı
kas isteriz :)
Ziyaretçi
2 Kasım 2012       Mesaj #226
kas isteriz :) - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar 11 yaşındayım karın kaslarımın olmasını istiyorum boyun 160 felan bir ara baya sıkı çalıtım günde 30-40 mekik çekerken geliştirdikce bu sayılar arttı barfiks çekicek imkanım olmadıgından parkta spor alanlarındaki barfiks çekme yerlerinde çekiyorum fazla şınav çekemiyorum 15-20 kadar çekiyorum daha sonraları yoruluyorum bu arada kilom 36 ne yapmalıyım ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Kasım 2012       Mesaj #227
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 9 yaşındayım nasıl karın kası yapçam
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Şubat 2013       Mesaj #228
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben günde 20 sınav 60 mekik çekiyorum 5 gündür ne zamana kadar maraz ali nin aynısı olurum ama aynısı bide boyum nasıl olur.
plum - avatarı
plum
Ziyaretçi
25 Şubat 2013       Mesaj #229
plum - avatarı
Ziyaretçi
1 haftalık kas nasıl yapılır
Bu yoğun çalışma dönemine girerken, ilk yapmanız gereken, vücudunuzdaki karbonhidrat seviyesini artırmaktır. Bu noktada, kaslarınıza glikojen yüklemeniz gerekiyor; yani ağırlığınızın bir kilosu başına, yaklaşık 6 gr karbonhidrat almalısınız. Ayrıca, içebildiğiniz kadar bol su içmeniz, yararınıza olacaktır.
2-3. GÜN
İkinci gün, karbonhidrat alımını azaltın. Sebzelere ve makarna gibi karbonhidrat içeren besinlere yönelin. Kilonuz başına en az 2 gr protein tüketerek, metabolizmanızı yüksek tutmaya ve kas kaybını engellemeye çalışabilirsiniz. İkinci gün, istediğiniz hafif bir egzersizi gerçekleştirin. Üçüncü günse, yürüme veya koşma gibi kardiyo egzersizlerini hafif tempoda yapmaya başlayabilirsiniz.
4. GÜN
Dördüncü gün, az tekrarla ama yüksek ağırlıkla çalışarak, kasların düz değil, şişkin durmasını sağlayabilirsiniz. Karbonhidrat diyetinizi azaltmaya devam edin. Üç veya dört set yapacağınız; squash, bench press ve halter kaldırma çalışmalarıyla, ritmi arttırın. Çalışmalardan önce ve sonra, ısınma hareketleri yapın.
5. GÜN
Bitime üç gün kala, karbonhidrat alımını tekrar arttırın. Böylece, kaslarınızın glikojen seviyesi yükselecek ve bir sonraki gün, şişireceğiniz kaslarınız için altyapıyı oluşturmuş olacaksınız. Bugünün egzersizi, orta şiddette kardiyo çalışmasıyla sınırlı.
6. GÜN
Bu kez, daha düşük ağırlıkla, 15'lere varan tekrar sayılarında çalışın. Bu çalışma, kaslarınızı kanla doldurarak, glikojen seviyesini düşürecek. Böylece, kaslarınız düzleşecek ve belirginleşecek. Beslenmenizdeyse, protein alımını arttırın. Karbonhidratı, sadece egzersizden önce ve sonra alın.
7. GÜN
Son gün, hafif bir kardiyo çalışması yapabilirsiniz. Ancak, kendinizi çok zorlamayın. Kaslarınız tekrar glikojen kazansın ki, küçük görünmesin. Bol su için ve sodyum almaya bakın. Örneğin, soda içebilirsiniz. Sodyum, karın kaslarının belirginleşmesinde önemli rol oynar.

kaynak
Son düzenleyen SaKLI; 1 Mart 2013 13:44
Ereen - avatarı
Ereen
Ziyaretçi
4 Nisan 2013       Mesaj #230
Ereen - avatarı
Ziyaretçi
MC DONALS'A GİDİN YİYEBİLDİĞİNİZ KADAR YEMEK YİYİN , HAFTADA 3-4 GÜN SONRAA SPORUNUZU AĞIR YAPIN .. ALACAKARANLIKTAKİ JACOP BLACK ÖYLE YAPTIMsn Happy KASLARI