Arama

Burun piercingi yani hızma nasıl yaptırılır? - Sayfa 14

Güncelleme: 9 Ekim 2016 Gösterim: 133.301 Cevap: 157
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ağustos 2012       Mesaj #131
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben burnumu kendim delebilirmiyim. bikerede dudağımı değilmiştim hiç bi sorun olmadı bunuda yapabilieğimi düşünyoumm.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Eylül 2012       Mesaj #132
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar sizinde burun piercinginizin bazen zor çıktığı oluyor mu?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ekim 2012       Mesaj #133
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BENİM BURNUMUN ALT TARAFI İÇ KISMI KAPANDI GALİBA AMA TAKILIYO İLERDE KAPANIRMI
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Kasım 2012       Mesaj #134
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben burnumu deldirdim ama yan tarafında kan pıhtısı gıbı bırsey olustu ne yapmam gerek
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2012       Mesaj #135
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende burnumu deldirmek istiyorum ama deldirmek için hangi doktara gidecegimi bilmyorum braz yardımcı olabilirmisiniz
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2012       Mesaj #136
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Son dönemin moda aksesuarlarından hızma, görselliği ile çok beğenilse de; hızma takmak ve hızma kullanımı, bilmeyenler ya da kullanmaya başlamak isteyenler için merak konusudur. Hızma nedir, nasıl takılır, nereye takılır, ne tarafa takılır, neden takılır, çeşitleri ve modelleri nelerdir derseniz, hızma takan birinin tecrübeleri ve tavsiyeleri sizin için faydalı olabilir…
Başlangıç olarak şu söylenebilir: Hızma takınca çok acımıyor aynen kulak delinir gibi… Taktıktan sonra 10 dakika garip bir şey hissediyorsunuz, bir fazlalık var burnunuzda o kadar. Hızmayı takıldıktan sonra, bir hafta boyunca krem sürmek gerekir. Günde 2 defa dışardan sürdüğünüzde onu temiz tutmuş ve olası bakterilere karşı korumuş oluyorsunuz. Delerken kullandıkları ya da ilk taktığınız hızma şekli ve çeşidi ne olursa olsun altın, platin ya da titanyum olsun. Gümüş ya da diğer metaller komplikasyonlara yol açabilir. Küçük bir aksesuar olduğu için hızma fiyatları; altın ve hatta pırlanta taşlı olsa bile çok pahalı değildir.
Takıldığı ilk bir hafta boyunca hızma ile fazla oynamamak ya da döndürmemek gerekir. Yüzünüzü kurularken ve üstünüzü değiştirirken dikkat edin, yerinden çıkıp düşmesi muhtemeldir. Hızma taktığınızda hemen algıda seçicilik yaşamaya başlıyorsunuz ve etrafta ne kadar çok hızma takan kişi olduğuna şahit oluyorsunuz.
Bir haftadan sonra hızmanızı tamamen hissetmemeye başlıyorsunuz yani unutuyorsunuz. O zaman havlunuza takılabiliyor, ikinci haftaya erişene kadar çekiştirip oynadıkça acı verebiliyor.
2 haftadan sonra, artık boş zamanlarınızda elinizi kulağınıza götürüp küpe ile oynadığınız gibi hızma ile oynamaya başlıyorsunuz. İlk bir ayla birlikte eskisini çıkarıp, beğendiğiniz daha rahat bir hızma takabilirsiniz. İlk takılan hızma genellikle büyükçe oluyor. İlk değiştirmede, hızmayı taktırdığınız yere gitmeniz önerilir, nasıl takıp çıkarmanız gerektiğini sorun ve öğrenin.
Hızma çeşitleri arasında en kullanışlı olanı “L” şeklinde yani ucu kıvrık olan hızma modelidir. Arkasında vida bulunan hızmalar size rahatsızlık verebilir. Bir diğer hızma çeşidi, düz ve arkasında noktacık bulunanların ise düşme riski yüksektir. Bu arada bir süre hızma takmayı bırakırsanız burnunuzdaki delik kısa sürede kapanabilir, haberiniz olsun…
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Temmuz 2013       Mesaj #137
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben burnuma kendim hizma yaptirmak istiyorum ama korkuyorum lutfen na sil yanliz yapapilecemi bilmiyorum yardimci olun plss....

Ben iki hafta once qumuscude tabancyla deldrdm dondurucu sprey skti we iki saniede deldi hc hssetmedm ble ama tbi spreyn etkisi qecnce ufaktan yanmaya basladi ama iki qune hcbseyim kalmadi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Temmuz 2013       Mesaj #138
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
öncelikle burun dldirince hiç acımıyor ben 3 senedir kullanıyorum ve üst üste 2 kere deldirmeme ragmen hiç bir sıkıntı olmadı.şimdide dudagımı deldirmek istiyorum fakat annem ve sevgilim izin vermiyor.bir de korkuyorum. iğneyle deliyorlarmıs cok acırmı acaba birisi bana yardımcı olabilirmii
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Şubat 2014       Mesaj #139
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ARKADAŞLAR HİÇ KORKMAYIN ACIMIYOR BEN 1 AY ÖNCE DELDİRDİM 2 GÜN SONRA SAÇIMA TAKILDI HIZMA YARIYA KADAR ÇIKTI GERİ TAKAMADIM BENDE BAŞKA İNCE Bİ HIZMA TAKTIM SONRA YARA OLDU FALAN BENDE KAPANMASINI BEKLEDİM GEÇEN HAFTA CUMARTESİ Bİ DAHA AYNI YERİ DELDİRDİM HİÇ Bİ SORUN OLMADI AMA SAKIN AMA SAKIN 1 HAFTADAN ÖNCE ÇIKARMASIN ADAM BİDE ARKALIK TAKTI KÜPELERE TAKILAN ARKALIKTAN GECE ÇIKMASIN DİYE ÇOK RAHATIM ŞUAN HİSSETMİYORUM BİLE ARKALIK OLDUĞUNU GAYET NORMAL NEFES ALIYORUM HİÇ BİR SORUNDA YAŞAMADIM
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Nisan 2014       Mesaj #140
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

burnumu deldirmekten çok korkuyordum acıyor mu diye cesaret edip gittim ve deldirdim ilk önce ıslak mendille sildi sonra soğutucu spray sıktı baya bi uyuştu sonra krem sürdü ve deldi hiç acı hissetmedim çok hafif bi ağrı oldu 2 saat sonra ama geçti sonra çkartiim dedim kanadı krem vardı bende onu sürdüm mikrop kalmasın diye ve hala tkyrm hiç bi acı yok delik öle çok abestte durmuo minicik bişe korkmanıza hiç gerek yok çünkü hiç acımıyor (:

Merhaba nerede deldirdin acaba bazıları kuyumcuda deldirmiş bazıları steril bir yerde deldirmiş de Msn Happy