Arama

Fransa'nın yeni çıkardığı dil kanunu ve ANAEM hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 11

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Haziran 2018 Gösterim: 95.639 Cevap: 286
ahmet Altn - avatarı
ahmet Altn
Ziyaretçi
1 Ağustos 2010       Mesaj #101
ahmet Altn - avatarı
Ziyaretçi
jsmn_67 evlilik işlemi çok uzuyormu acaba?bide evlilik öncesi dosyayı hazırladıktan sonra randevu alıyoruz konsolosluktan ve onlardan aldığımız belgeyle evlenme dairesine baş vuruyoruz??randevu alınacaksa, kaç gün önceden randevu almamız gerek.biz hemen ramazandan sonra eşim fransadan gelecek yani eylül 20 gibi,hemen şimdiden randevu almam gereklimi nikah işlemleri için,çünkü iki ay önceden falan diye duydum???o gün içinde bu belgeleri veriyorlarmı ,direk ankarada konsolosluktan sonra belediyede nikah kıyılırmı???bu evlilik sürecini dosyalar hazırlandıktan sonra ne yaptınız,nikah olayını nasıl halletiniz .lütfen bi anlatabirimisin acaba?şimdiden teşşekür ederim.ayrıca inşallah vizeni almışsındır
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ağustos 2010       Mesaj #102
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bide ben eşim için fransız konsolosluğunda evlenme ehliyeti alacaz,peki benimde konsolosluk için evlenme ehliyeti götürmem gerekiyor galiba?bu belgeyi nerden nasıl alacaz?nufus dairesinden alınacak ve valilikte bir iki işlem daha var diyor.bunda benim evleneceğim kişininin fransız pasaportu gereklimi acaba?kusura bakmayın ,çok karma karışık işlemler varya,ve her kafadan bir ses çıkıyor
Sponsorlu Bağlantılar
cep - avatarı
cep
Ziyaretçi
2 Ağustos 2010       Mesaj #103
cep - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben kısaca anlatayım...şimdi eşim çifte vatandaş...türkiyeye geldi.normal evlilik dairesinde nikahımızı kıydık.gelirken yanında bekarlık belgesini nerde oturdugunu kanıtlıyan belgelerini getirmişti ama kullanmadk sanırım.nikahtan 10 gün sonra evlilik için gerekli evraklarımızı hazırlamaya başladık.mernis evililik bildirimini evlilik dairesinden aldık fransızcaya çevirttik notere onaylattık,çok dilli evrak yanı formül B nüfus müdürlügünden aldık...sonra ben evlenmeden önceki nüfüs kayıt örnegimi fransızcaya çevirdim.esimde konsoloslugun sayfasından çıkardıgı çıktıları doldurduk(yazılar fransızca)evlenme cüzdanının fotokopilerini cektik.arka fonu beyaz fotolarımızıda koyduk...evlenme öncesi ve evlenme sonrası iki dosyamızıda hazırlayıp gönderdik.hiçbir evragımız eksik çıkmadı.1ay sonra öıktı fransız evlilik cüzdanımız eşime fransaya kendileri göndermişlerdi.bu evlenme kaydı belgesini veriyolar fransız konsoloslugundan.sonra vize dosyamızı yaptık ondada hiç bir eksik çıkmadı.içeri verdik offıden randevu aldım 3gün sonra..şimdi o tarihi bekliyorum...ben sadece burada hazırlamam gereken evrakları haırlayıp fransaya gönderdim eşim ordanda gerekli şeyleri hazırlayıp tekrar istanbul konsolosluga gönderdi...arkadaşlar takip edin devamlı işlemlerinizi arayın sorun...
ysmn_67 - avatarı
ysmn_67
Ziyaretçi
2 Ağustos 2010       Mesaj #104
ysmn_67 - avatarı
Ziyaretçi
Nikahini kiy, ankarayi ara en yakin randevu ne zaman ogren, veya ramazandan sonraki gunleri ogren randevu al, 2 ay onceden almana gerek yok, randevuyu alir almaz evraklari ayarlayin, evraklar cok onemli alabildigin alabilecegin herseyi al, olmadik seyleride istiyolar, biz afyondan ankaraya tam 3 kez gittik geldik, sacma sapan evraklar yuzunden.

Esin kesinlikle gelmeden ' CERTIFICATS DE NATIONALITE FRANCAISE ' alsin
(15 gunde veriyolar o kagiti)
Ordan dogum kayit orgnegi cikarsin,
Eger daha onceden bosanmissa, ordaki bosanma karirini alsin,
Yine ayni sekilde eger bossanmissa burdanda bosanma kararini alsin,
Cifte vatandastir eminim eger cifte vatandassa burdanda dogum kagit ornegi almasi lazim fransadanda,
(eger bosanmissa bosandigi yazmasi lazim dogum kagit orneginde )
diger evraklarida biliyosundur saten eminim, su an aklima gelmiyo digerleri, bana istedikleri evraklari bi yazarsan daha ii bir sekilde yardimci olurum.

veya ben indiremedim sen Télécharger les formulaires - La France en Turquie

en asagidaki puce 68c92 Liste des documents à fournir (doc) tikla indir, buraya gonder yardimci olim....

ve aldiginiz tum turkce evraklari fransizcaya cevirin, bunun icin sana bi tavsiye vericem, ben 3 evrak tercume yaptirdim afyonda, daha sonra notere gittim muhur icin falan hepsi bana 250ye falan geldi,
ama ankarada konsoloslugun hemen arkasinda ANKARA TERCUMAN var o ayni seyleri bana 100 tl yapti onun vurdugu muhur noterin vurdugu muhur gibi kabul olunuyo. tavsiyem evraklarini memleketinde topla ANKARA TERCUMAN a randevu gununden 2-3 gun once bunlari faksla o cevirsin randevu gunun geldiginde parayi oder evraklarini alir cikarsin.

bunlari bi yap daha sonra yine yardimci olurum sana, ilk randevuda bunlar yapilacak.
ysmn_67 - avatarı
ysmn_67
Ziyaretçi
2 Ağustos 2010       Mesaj #105
ysmn_67 - avatarı
Ziyaretçi
bu arada eger ankara tercumanin numarasini adresini bulabilirsem gonderirim...
beni gelismelerden haberdar edersin umarim...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ağustos 2010       Mesaj #106
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çok teşşekür ederim,çok saol.ben burda gelişmeye göre aktarır,yardıma ihtiyacım olursa ,isterim Msn Happy
işde ben eşim tek fransız vatandaşı.ondan tam bulamıyorum ne evraklar gerekiyor.onun konsolosluğa gitmeden hemen nikah kıymamız için ''international bekarlık ehliyeti''(çok dilli) yeterliymiş.ama işde o olmassa ankaraya önce konsolosluk,sonra dış işleri bakanlığında onaylatma falan,hem çok masraf,zaman uzuyor hemde çok karışık.ama yavaş yavaş belli oluyor.tekrar teşşekür ederim.
cep - avatarı
cep
Ziyaretçi
2 Ağustos 2010       Mesaj #107
cep - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ysmn_67 adlı kullanıcıdan alıntı

bu arada eger ankara tercumanin numarasini adresini bulabilirsem gonderirim...
beni gelismelerden haberdar edersin umarim...

siz randevuya gitmisiniz sanırım.nasıldı...bikaç gün sonra offıden randevu alabilirsin istabulda çok geç verdier ben geçen hafta 19.08.10 için aldım en erken ozamanmış...ankaradada bu kadar geç veriyolarmı acaba?
cep - avatarı
cep
Ziyaretçi
3 Ağustos 2010       Mesaj #108
cep - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

çok teşşekür ederim,çok saol.ben burda gelişmeye göre aktarır,yardıma ihtiyacım olursa ,isterim Msn Happy
işde ben eşim tek fransız vatandaşı.ondan tam bulamıyorum ne evraklar gerekiyor.onun konsolosluğa gitmeden hemen nikah kıymamız için ''international bekarlık ehliyeti''(çok dilli) yeterliymiş.ama işde o olmassa ankaraya önce konsolosluk,sonra dış işleri bakanlığında onaylatma falan,hem çok masraf,zaman uzuyor hemde çok karışık.ama yavaş yavaş belli oluyor.tekrar teşşekür ederim.

konsolosluk evlilik bölümü bunların hepsine cevap veriyor.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ağustos 2010       Mesaj #109
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
konsolosluk ararsan, buraya geleceksin ankaraya nikah işlemleri için ben sana kağıt verecem sen onu dış işleri bakanlığına onaylatım ondan sonra nikah yapacaksın diyor.yani işi uzatıyor,bir sürü masraf ben direk belediyeye sordum sadece fransadan bekar olduğuna dair belge alacak ama bu INTERNATIONAL olması gerek yani çok dilli.yani konsolosluğa gitmeye gerek yok (ama bu sadece tek fransız pasaportu olan için türk vatandaşıDA olanla bilmiyorum) ama eğer çok dilli olmassa yine konsolosluğa gönderiyolar ordar bir onay alıp ,dış işleri mdürlügüne yada valiliğe onaylatmanız gerekiyor nikah için.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ağustos 2010       Mesaj #110
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrb arkadaslar ben kisaca islemleri anlatiyim size..oncelikle esi fransiz vatandasi olanlardan baslayim.Nikahinizi kiydirdiktan sonra konsolosluga basvuruyosunuz.Ordan size bi form vericekler doldurucaksiniz ayrica istenilen belgeler var bu formda size verilen noyu arayip randevu alicaksiniz randevu saatinde istenilen belgelerle orda olucaksiniz(evlilik cuz. fotkp. nufus cuz. fotkp. dogum belgesi evlilik bildirimi belgesi vs vs) ztn orda yaziyo size yakin tarihte bi randevu gunu daha vericekler bana 1 hafta sonra vermislerdi ve vize basvurusu icin istenilen belgeleri soyluycekler(pasaport,fransiz esin kimlik fotkp. vs vs verilen kagitta yaziyor ve en onemlisi esinizin orda olduguna dair kanit gerekli buna dikkat edin)
yine o gunde gidip fransiz evlilik cuz. alicaksiniz esiniz turkiyede olmasa da olur ama ilk randevuya birlikte gitmek zorundasiniz. ben evlilik cuzdanimi aldigim gun vizeye basvurmustum ama simdi randevuyla aliniyo diye biliyorum her neyse onlar size soyliyceklerdir.. vizeye basvurdugnuzda istenilen belgeleri vericeksiniz ve sizden 2 haftalik dil kursuna gidip sertifikayi iceriye vermeniz istenicek. verdikleri belgede no lar var arayip kayit olcaksiniz ucretsiz bi kurs bukursun sonunda sertifikayi herkes alabiliyor derse zamanli katilmaniz onemli olan sonra fotokopisini ayni gun iceriye verebilirisniz ama ben 2 ay sonra verdim en gec 2 ayda verebilirisniz. verdikten en az 3 gun en fazla 3 hafta sonra sizi aricaklar gelip pasaportunuzu alabilirsiniz diye eger evraklariniz tamsa vizeyi aliosunuz eksikse pasaportunuzu alirken gorevli eksik oldugnu soyluyo tekrar eksik belgeleri tmmlayip basvuruosunuz.. ben bu islemlerden gecerek aldim vizeyi ve su an fransadayim oturum icin basvurdum cvp bekliyorum tum arkadaslara basarilar diliyorum umarim herkes alir.. sormak istedigniz bi soru olursa cvplarim yardimci olurum bu arada anaem sinavi goz korkutmasin dedigim gibi derse 2 hafta boyunca katilirsaniz duzenli olarak alirsiniz.. herkese kolay gelsin (: