Arama

Fransa'nın yeni çıkardığı dil kanunu ve ANAEM hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 12

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Haziran 2018 Gösterim: 95.647 Cevap: 286
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ağustos 2010       Mesaj #111
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeşim ben burda belediyeye sordum,internatinal yani çok dilli bekarlık belgesi alırsa Fransadan burdan hemen nikahınızı kıyarız dediler Fransız vatandaşı için.Ama normal fransızca bekarlık belgesi alırsa,noterden turkceye cevirim ,dış işlerinden onaylatacan dediler.benim hanımda fransada belediye sormuş ama intenational yani çok dilli evlenebilir belgesi yok demişler ,o bulamamış.Nasıl halledecez kardeşim ya?sen nasıl yapmıştın ,senin hanımdamı tek fransız vatandaşıydı??
Sponsorlu Bağlantılar
ahmet Altun - avatarı
ahmet Altun
Ziyaretçi
5 Ağustos 2010       Mesaj #112
ahmet Altun - avatarı
Ziyaretçi
evet benimde şimdi aynı sorunum var.çok dilli evlenme ehliyeti istiyor turkiyedeki belediye.Fransada olan arkadaşlar yardımcı olablirmi.benim nişanlım st-etienne belediyesinde bulamamış.Başka bi belediyede varmıki böyle bir belge,ordan alabilirmi.vallahi bu nikahı bi yaptırsak vize alma işlemleri daha kolay gelecek.bu iş çok karışık.
Sponsorlu Bağlantılar
cep - avatarı
cep
Ziyaretçi
5 Ağustos 2010       Mesaj #113
cep - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

mrb arkadaslar ben kisaca islemleri anlatiyim size..oncelikle esi fransiz vatandasi olanlardan baslayim.Nikahinizi kiydirdiktan sonra konsolosluga basvuruyosunuz.Ordan size bi form vericekler doldurucaksiniz ayrica istenilen belgeler var bu formda size verilen noyu arayip randevu alicaksiniz randevu saatinde istenilen belgelerle orda olucaksiniz(evlilik cuz. fotkp. nufus cuz. fotkp. dogum belgesi evlilik bildirimi belgesi vs vs) ztn orda yaziyo size yakin tarihte bi randevu gunu daha vericekler bana 1 hafta sonra vermislerdi ve vize basvurusu icin istenilen belgeleri soyluycekler(pasaport,fransiz esin kimlik fotkp. vs vs verilen kagitta yaziyor ve en onemlisi esinizin orda olduguna dair kanit gerekli buna dikkat edin)
yine o gunde gidip fransiz evlilik cuz. alicaksiniz esiniz turkiyede olmasa da olur ama ilk randevuya birlikte gitmek zorundasiniz. ben evlilik cuzdanimi aldigim gun vizeye basvurmustum ama simdi randevuyla aliniyo diye biliyorum her neyse onlar size soyliyceklerdir.. vizeye basvurdugnuzda istenilen belgeleri vericeksiniz ve sizden 2 haftalik dil kursuna gidip sertifikayi iceriye vermeniz istenicek. verdikleri belgede no lar var arayip kayit olcaksiniz ucretsiz bi kurs bukursun sonunda sertifikayi herkes alabiliyor derse zamanli katilmaniz onemli olan sonra fotokopisini ayni gun iceriye verebilirisniz ama ben 2 ay sonra verdim en gec 2 ayda verebilirisniz. verdikten en az 3 gun en fazla 3 hafta sonra sizi aricaklar gelip pasaportunuzu alabilirsiniz diye eger evraklariniz tamsa vizeyi aliosunuz eksikse pasaportunuzu alirken gorevli eksik oldugnu soyluyo tekrar eksik belgeleri tmmlayip basvuruosunuz.. ben bu islemlerden gecerek aldim vizeyi ve su an fransadayim oturum icin basvurdum cvp bekliyorum tum arkadaslara basarilar diliyorum umarim herkes alir.. sormak istedigniz bi soru olursa cvplarim yardimci olurum bu arada anaem sinavi goz korkutmasin dedigim gibi derse 2 hafta boyunca katilirsaniz duzenli olarak alirsiniz.. herkese kolay gelsin (:

vizeniz kurstan nekadar zaman sonra çıktı acaba?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ağustos 2010       Mesaj #114
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

kardeşim ben burda belediyeye sordum,internatinal yani çok dilli bekarlık belgesi alırsa Fransadan burdan hemen nikahınızı kıyarız dediler Fransız vatandaşı için.Ama normal fransızca bekarlık belgesi alırsa,noterden turkceye cevirim ,dış işlerinden onaylatacan dediler.benim hanımda fransada belediye sormuş ama intenational yani çok dilli evlenebilir belgesi yok demişler ,o bulamamış.Nasıl halledecez kardeşim ya?sen nasıl yapmıştın ,senin hanımdamı tek fransız vatandaşıydı??

evet???
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ağustos 2010       Mesaj #115
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kurs bittigi gun sertifikayi iceriye verebiliyodum ama ben 2 ay sonra verdim ve verdikten 3 gun sonra aradilar yani kurs bitiminde verseydim yine 3 gun sonra ariycaklardi ve 3 sonra almis olucaktim.vizeyi aldiktan sonra 2 ay icinde fransaya cikis yapmak gerekiomus 2 ayda sertifika suresi dugun tarihime gore ayarladim yani.. baska sorusu olan varsa yardimci olurum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ağustos 2010       Mesaj #116
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
cep adlı kullanıcıdan alıntı

Kurs bittigi gun sertifikayi iceri verebiliyodum ama 2 ay sonra verdim ve verdikten 3 gun sonra aradilar pasaportunuzu su tarihte alabilirsiniz diye ve 5 gun sonraya tarih vermislerdi kisacasi kurs bitiminde verseydim yine sertifikayi verdikten 1 hafta sonra almis olcaktim vizeyi dugun tarihime gore ayarladim 2 ay sonra verdim. vizeniz ciktigi tarihten itibaren 2 ay icinde fransaya giris yapmak zorundasiniz 2 ayda sertifikayi verme suresi var
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ağustos 2010       Mesaj #117
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

3 gun sonra aradilar 5 gun sonra gidip aldim kisacasi 1 hafta diyelim..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ağustos 2010       Mesaj #118
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

esim cifte vatandas oldugu icin 1 haftada cikti.. 3 sonra aradilar 5 gun sonraya tarih verdiler kisacasi 1 hafta
cep - avatarı
cep
Ziyaretçi
6 Ağustos 2010       Mesaj #119
cep - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

esim cifte vatandas oldugu icin 1 haftada cikti.. 3 sonra aradilar 5 gun sonraya tarih verdiler kisacasi 1 hafta

benimde eşim çifte vatandaş 19.08.10 dil sınavı için randevum var sonrada 2hafta kurs...vize nezaman çıkar bilmedigimiz için dügün tarihi alamıyoz bekliyozMsn Sadmerakım buyüzden..bide kafama takılan birşey oldu vize başvurumda akrabamısınız die sordular bu etkenmi acaba vize çıkışında çünkü akrabam hani geç çıkarırlarmı....
cep - avatarı
cep
Ziyaretçi
6 Ağustos 2010       Mesaj #120
cep - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

istanbul konsoloslugundanmı aldınız vizenizi kusura bakmayın devamlı sorular soruyorumm