Arama

Tüketici hakları ile ilgili sorumu cevaplar mısınız? - Sayfa 11

En İyi Cevap Var Güncelleme: 26 Temmuz 2016 Gösterim: 46.564 Cevap: 159
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ocak 2011       Mesaj #101
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bir mağazadan organik olduğu iddia edilen bir hastane çıkış seti aldım, ancak ilgili markanın web sayfasından incelediğimde ürünlerinin organik sertifikası olmadığını gördüm. Mağazaya ürünün iadesini paramın ise kartıma iadesini talep ettim, ürünü aldılar para veremeyeceklerini söylediler, ne yapmalıyım?
Sponsorlu Bağlantılar
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
21 Ocak 2011       Mesaj #102
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

lütfen yardım edin

Alıntı

ben büyük bir mağzadan bir ay önce mobilya aldım. şimdi ise aldığım ürünün fiyatı kampanya dolayısıyla neredeyse ödediğim miktarın yarısı olmuş.bunun için bir hak talep edebiliyormuyum.ve bunun bir süresi varmıdır?

Alıntı

Bir mağazadan organik olduğu iddia edilen bir hastane çıkış seti aldım, ancak ilgili markanın web sayfasından incelediğimde ürünlerinin organik sertifikası olmadığını gördüm. Mağazaya ürünün iadesini paramın ise kartıma iadesini talep ettim, ürünü aldılar para veremeyeceklerini söylediler, ne yapmalıyım?

İlk başvuruyu, ürünü aldığınız yere yapmalısınız.
Sponsorlu Bağlantılar
Sonuç alamazsanız aşağıdaki linklerden yararlanınız.

TU-MER Tüketici Hakları Merkezi

Tüketici Hakları Derneği - Ankara (Adres - Telefon Numarası)

Temel Tüketici Hakları
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ocak 2011       Mesaj #103
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2007 yılında esnaf kredisi çeken arkadaşıma kefil oldum. 36 aylık krediyi ödedi. daha sonra bir kredi daha çekmiş, buçekmiş olduğu krediye ben kefil olmadım. üç taksidini ödemeyince. benim hesabımda ekside 600tl var. yatırılan parayı daha önce kefil olduğum arkadaşın ödemediği üç taksit için. bana yapılan havaleye bloke edliyor benim kendi borcumu ödemem için 2007 yılında kefil olduğum ve o borcun bitmesiyle bilgim dahilinde olmadan otomatikmen bana yapılan havaleye el koyuor banka. ama kendi borcumu ödeyemiyorum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ocak 2011       Mesaj #104
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba,

Geçen haftalarda bir çizme aldım ve oldukça iyi bir bedel verdim. Ancak 10 gün sonra henüz 3. giyişim de ayakkabının boyası çizildi ve attı giyilemez hale geldi. Ayakkabıyı aldığım yere götürdüm fabrikaya yollayacaklarını söylediler ancak 15 gündür beni oyalıyorlar. Bu konu da nası bir hakka sahibim buna göre bir yaptırım uygulayacağım.

Teşekkürler
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
24 Ocak 2011       Mesaj #105
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Merhaba,

Geçen haftalarda bir çizme aldım ve oldukça iyi bir bedel verdim. Ancak 10 gün sonra henüz 3. giyişim de ayakkabının boyası çizildi ve attı giyilemez hale geldi. Ayakkabıyı aldığım yere götürdüm fabrikaya yollayacaklarını söylediler ancak 15 gündür beni oyalıyorlar. Bu konu da nası bir hakka sahibim buna göre bir yaptırım uygulayacağım.

Teşekkürler

Temel Tüketici Hakları
nurşen malkır - avatarı
nurşen malkır
Ziyaretçi
27 Ocak 2011       Mesaj #106
nurşen malkır - avatarı
Ziyaretçi
bahçelievler yayla şubesi evdiz mağazasından 09.11.2010 tarihinde almış olduğum düdüklü tencerem 05.12.2010 tarihinde yemeği pişirip altını kapadıktan sonra patladı mağazaya gidip ürünü iade ettim ve senetimin iptalini istediğim halde reddedildim ogünden beri haber bekliyorum ve hala haber bekliyorum
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
27 Ocak 2011       Mesaj #107
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
nurşen malkır adlı kullanıcıdan alıntı

bahçelievler yayla şubesi evdiz mağazasından 09.11.2010 tarihinde almış olduğum düdüklü tencerem 05.12.2010 tarihinde yemeği pişirip altını kapadıktan sonra patladı mağazaya gidip ürünü iade ettim ve senetimin iptalini istediğim halde reddedildim ogünden beri haber bekliyorum ve hala haber bekliyorum

Temel Tüketici Hakları
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Şubat 2011       Mesaj #108
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
shoptan cep telefonu aldım 1o cu gun telefonum ekrannda kalvyesınde falan sorun yasadım.. aldıgım shop gotrdum ıncelenecını soyledıler.. aaralıgın 29da telefonu verdım ve suan 2 suabt carsamba telefonumdan halen ses yok. dun sordum. gonderdıklerı kısden telefon gelmemıs telefonun kasası degısıyormus. benden dolayıı arıza yapmadıgını soyledıler ama sıfır telfonun bu sekılde deısımı dogrumudur..
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
1 Şubat 2011       Mesaj #109
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

shoptan cep telefonu aldım 1o cu gun telefonum ekrannda kalvyesınde falan sorun yasadım.. aldıgım shop gotrdum ıncelenecını soyledıler.. aaralıgın 29da telefonu verdım ve suan 2 suabt carsamba telefonumdan halen ses yok. dun sordum. gonderdıklerı kısden telefon gelmemıs telefonun kasası degısıyormus. benden dolayıı arıza yapmadıgını soyledıler ama sıfır telfonun bu sekılde deısımı dogrumudur..

HP Şikayet - avatarı
HP Şikayet
Ziyaretçi
6 Şubat 2011       Mesaj #110
HP Şikayet - avatarı
Ziyaretçi
kaskosu ve garantisi bulunan hp dizüssü bilgisayarım sürekli arıza açmaktadır infilak edecekmiş gibi ısınıp ses çıkartmasıyla birlikte şimdide pili bozuldu ve yine ısınıp gürültü çıkartıyor tamire git gel İle zaten yıpranan bilgisayarımın tekrar sorun yaratması üzerine hp'den yenisinini talep etmeme rağmen bunun olamayacağını bilgisayarımı tekrar göndermem gerektiğini mümkünse tamiri yapılacağını bildirdiler. git gelle günlerce bekletiliyorum uzun süre bilgisayarım elime ulaşmıyor benim işim bilgisayarla ekmeğimi ben bilgisayar üzerinden kazanıyorum takiplerimi yapamıyorum bana geçici bir bilgisayar bile temin edemediler zararımı siz düşünün Asla kimseye tavsiye etmiyorum ve bu memnuniyetsizliğimi tüm forum sitelerinde paylaşacağım 10 kişi caysa almaktan kardır kurtulmuş olurlar bu tür sıkıntıdan Ayrıca Hp. yi Henüz alalı 1 yıl bile olmamışken 3 kez arıza açması beni iyice kızdırdı Kimse hp den birşey almasın teknik destek sıfır herşey köprüyü geçene kadarmış HP de herşey berbat kalite hiç yok SAYGILARIMLA