Arama

Sigarayı bıraktıktan sonra yeniden başlama ihtimali nedir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 18 Kasım 2015 Gösterim: 38.589 Cevap: 23
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Haziran 2014       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu ilaçlara inanmayın antidepresan çok yan etkileri var.kafanizda bitirin ben 16 yaşinda başladım şu an 29 1 haftadir içmiyorum kafanizda bitirin mutlu olun...
Sponsorlu Bağlantılar
ÇINAR - avatarı
ÇINAR
Ziyaretçi
1 Temmuz 2014       Mesaj #12
ÇINAR - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Bu ilaçlara inanmayın antidepresan çok yan etkileri var.kafanizda bitirin ben 16 yaşinda başladım şu an 29 1 haftadir içmiyorum kafanizda bitirin mutlu olun...

Yolun başındasınız inşallah iradenize yenik düşüp tekrar başlamazsınız.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Kasım 2014       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende ayi ilacla biraktim 17 yil her gun bir bir bucuk paket icerdim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ocak 2015       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sigarayi birakmak gibi bir düsüncem yoktu. Tesadüfen "Birakmak istiyorum" diye bir film izledim. Emre Üstunucar diye bir terapist, sigara kullananlara anti nikotin semineri veriyor. Film ilgimi cekti, dikkatlice izledim. Filmi seyrederken son sigarami ictim ve aradan tam 6 hatfa gecti ve ben icimdeki nikotin yaratigini öldürdüm, vücudumdan attim. Allah o terapistten razi olsun, sanki yeni dogmus gibiyim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Şubat 2015       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Gunde en az 1paket iciyordum sigara.biraktim 1 sene agzima surmedim.yilbasinda bana bi hediye geldi.baktim 1karton marlboro o an canim cok cekti dedim 1 tane iceyim be baslayacak degilimya.icmez olaydim.biraktiysaniz sigqrayi asla agziniza surmeyin aslaaa.cqnim istemeyerekte olsa ictim bitane bu kez bidqha icim dedim baktim paket bitti.okartonu ictim alisti vucudum 1 ay boyunca ictim.sonra dusundum ben ne yapiyorum.tekrar biraktim 2 aydir icmiyorum sukur hic aramiyorum.arkadaslar inanin okadar zor degil birakmak abartmayin gozunuzde.sadece biraz sabir ve inatla birakirsiniz.ben 25 yildir icen biri olarak biraktim.yeniden dogmus gibi oluyosunuz.2merdiven cikinca nefes nefese kalan ben kosarak cikiyorum.basarmak istiyorsaniz mucadele edin ve o parmakliklar ardinda mahkum etmeyin kendinizi.ozgur olun sigara ikram edene ben birqktim diyin asla almayin.bi Zaman sonra icenleri gordukce sanki siz hic icmemis gibi tuhafiniza gidecek ve esir bu insan sigara mahkumu diye uzuleceksiniz ve icmediginiz icin gurur duycaksiniz kendinizle.icmeyin bu illeti sonu yok bunun.hastanede sigara yuzunden nefes borulari ve girtlaklari kesilmis insanlari gidin gorun agzinda oksicen maskesi ve oksijen tupuyle nefes alan insanlar.birtane nefes icin servetini Ayaklarinin altina alan insanlar gordum.bunlari sakin gozardi etmeyin siizinde sonunuz boyle olacak eninde sonunda hastalik gelmeden sagliginizin kiymetini bilin ve sigarayi birakin yoksa o sizi birakacak oldurecek hemde surundurerek oldurecek.cok basit inanin sadece icmicem diyin ve qkliniza getirmeyin gelirse biseylerle dikkatinizi dagitin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Şubat 2015       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2dir bırakıyorum bu sefer çok zorlanıyorum en son 5yıl içmedim şimdi 5gün oldu acaip bir duygu çok Zzor sinirlerim bitti algım sıfır agzımın tadı yok ne yaparım bilmem kimse içmesin çok kötü alışkanlık
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Mart 2015       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sigara yi bırakmak güç oyunu gibi birşey.dayanabilir sen guckusun dayanamaz san iradesiz zavallı birisin.bence dayanmaliyiz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mayıs 2015       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben 16 yildir iciyorum belki tam zamanini hatirlamiyorum bile ve yazimi okurmusunuz okumazmisiniz onu bile bilmiyorum tam 10 gun oluyor sigarayi birakali nasil karar verdiniz derseniz korku en buyuk nedeni korku ablam dr gittigimde ben de gideyim dedim maksat muhabbet olsun gogus bolumu gittkm ve rontgen cektirdim dr bana durum ii olmadigini ve broslarda genisleme olduginu soyledi eger sigarayi birakmazsam kua hastasi olacagimi soyledi ve cok korktum oksijen tupuyle yasamk cok zordu ve arastirmaya basladim nasil oluyor diye arastirdikca korkum basladi ve her sigara ictigimde gunden gune yaklasiyorum dedim ve bir gece yine arastirirken korku tamamenn sardi ve 1 paket sigarami dua ederek kirdim parcaladim dedim ki sigara sen beni degil ben seni terkediyorum dedim ve sabah uyandigimda aklimda bitirdim dedim sigarayi kahvalti yaptim aklima geldi ama korkum daha ustdeydi her sigara dedigimde kua aklima geliyor ve korkum artiyor simdi en azindan rahatim duzelme imkanim var gec degil insallah herkes birakir ve duzelir ilerleyen zamnlarda tekrar yazip paylasacagim yasadiklarimi kisa cjmle ilac tutune son sakinlestirici hic birsey fayda etmez akilda bitirmeli insan.....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Haziran 2015       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

10 yıl boyunca günde bir paket içiyordum. İsmini reklam için değil insanlara faydam olur düşüncesiyle paylaşıyorum Champix isimli bir ilaçla bırakmaya karar verdim ve ilaca başladım. İlaca başlayalı 20 sigara içmeyeli ise 10 gün oldu. Artık ilacın faydasından mıdır bilmiyorum gayet rahatım. Sigara krizlerine girmedim hiç. Sigarayı bırakmayı herkese tavsiye ederim

bende bu ilaca başladım . uzun süreli faydası oldu mu sigarayı kesin olarak bıraktınız mı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Haziran 2015       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
9 gün önce bıraktım, çok mutluyum, 22 yıldır içerdim, geçmişe bakıp onca yıla yazık diyorum.