Arama

Nişanlıyken başka birine aşık oldum, sizce ne yapmalıyım?

Güncelleme: 22 Ağustos 2016 Gösterim: 18.779 Cevap: 18
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Temmuz 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben nışanlıyım nışanlım la evlencem cinsel ilşkimiz oldu mecburum evlenmeye ama onu çok sevmiyorum sogudum ondan birine aşık oldum nışanlı oldugumu ögrenince beni bıratı onu çok istiyorum sizce ne yapmalıyım
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 0 üye beğendi.
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
21 Temmuz 2011       Mesaj #2
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben nışanlıyım nışanlım la evlencem cinsel ilşkimiz oldu mecburum evlenmeye ama onu çok sevmiyorum sogudum ondan birine aşık oldum nışanlı oldugumu ögrenince beni bıratı onu çok istiyorum sizce ne yapmalıyım

Sorumluluklarınızı yerine getirmelisiniz tabiki.. Sadakat herşeyden önce gelir.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Sen sadece aynasin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Temmuz 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tabıkı burada sende bı bozukluk olduhu gercek ama eğer nişanlını sevmıyorsan o insaında basını yakmanın gerehı yok durust olup nişanlınla ılıskını bıtırısın ama sende sadakat duygusu bellikı zayıf o yuzden sen nısanlından ayrılıp asık olduhunla evlensende buyuk ıhıtmal o ınsanada zamanla sohuma olasılıhı fazla,sadece manevıyatını zengınlesıtr aşarsın bu sorunları
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 0 üye beğendi.
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
21 Temmuz 2011       Mesaj #4
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba nişanlınızla severekmi nişanlandınız ve nişanlı iken neden birlikte oldunuz bana sormak düşmez ama siz şimdi ondan ayrılıp ve diğer sevdiğiniz kişi ile mutlu olacağınızı zannediyor olabilirsiniz diyorsunuz nişanlı olduğumu öğrenince bıraktı beni diye bence siz nişanlınız ile evlenmeniz daha doğru çünkü bir birliktelik var aynı zamanda aileleride düşünmek gerek bence o zaman şöyle düşünecek olursak siz başka birini gene severseniz bu sevdiğiniz kişdende ayrılıp onlamı arkadaşlık kuracaksınız birazda karşı tarafı düşünmekte fayda var bence ileride bir başkası ile olduğunuzda bu önceki nişanlınızla yaşadığınızı yüzünüze vurabilir ve buda sizi ister istemez rencide eder bence en iysi siz nişanlınızdan vazgeçmeyip iyi bir karar verin ailenizden destek alın bence peki siz aşık oldunuz nişanlınızın suçu ne sizi seviyorsa birazda bu açıdan bakın lütfen konuya önemli olan sevgi fakat en önce saygı ve sadakat gelir elbet sevgi zamanla kazanılır fakat saygı ve sadakat zor iştir.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
22 Temmuz 2011       Mesaj #5
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Nişanlılık ile evliliği bir araya koymayın. Evlilik öncesi bireylerin ve ailelerin birbirlerini tanıma devresidir nişanlılık. Bunun gereği mutlak evlilik olucak diye bir şeyde söz konusu değil. Çift adaylar bu süre zarfında nişanı atabilirler bu da gayet normal ancak anormal olan sizin tutumunuz.

Şıp sevdi bir huyunuz olduğu aşikar. Nişanlınızla da cinselliği yaşayabilecek kapasitede olduğunuz halde onu sevmiyorum demeniz abestle iştigal. Yani eskilerin deyimi ile "dayak yemeği hakediyorsun" tabirine "cuk" oturuyorsunuz.

Evlilik müessesini bu kadar ayaklar altına almanızdan dolayı bu değerli kurumu "aile" olma kavramının mantığını elde ettiğinizde muhtemelen 40-50 yaşlarında olucaksınız. O yaşa geldiğinizde sırtınızı dayıyacak bir ağaç bulmanızı ümid ederim. Bu kafa yapısıyla aslında bu yazdıklarımla sizi aşağılamadığımında farkındasınız. Nede olsa doğru her yerde doğrudur.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
eskisanat - avatarı
eskisanat
Ziyaretçi
22 Temmuz 2011       Mesaj #6
eskisanat - avatarı
Ziyaretçi
nişanlından şimdiden soğdunsan heç izdivaç kurma yaşını bilmem ama otuz yaşında falan evlen

erken evlenirsen boçanma ihtimalin artar yada mutsuz olma

aileye gelince

aile senin doğru olanla olmanı ister ama bunu başaramayabilirler çünkü onlar tanrı değildir senin benim gibi insandır ve her insanın yanlışları vardır
zeynelyel - avatarı
zeynelyel
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2011       Mesaj #7
zeynelyel - avatarı
Kayıtlı Üye
bence, sadakat konusunda kendine güvenin yoksa evlilik fikrini aklından çıkar, en azından insanların duygularıyla oynamış ve zamanlarını boşa harcamamış olursun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Temmuz 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
evlenmek için biraz bekle duygularını biraz daha gözden geçir bence

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Eylül 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kalbinin sesini dinle kardes, 8 yil evvel seninle ayni durumdaydim (ustelik nisanli oldugum kisi akraba idi).

Tek fark sevdigim kiz beni son ana kadar hep bekledi yinede, hep bir mutlu son umut etti. Ben ise o zamanlari bana göre "dogru" görüneni yapmistim vede nisanlim ile evlenmistim yinede. Sevdigim kiz ise zaten cok uzaklarda kaliyordu, gözden uzak olan gönülden irak olur bir gün dedim vede vicdanen dogru olani yaptim..

Simdi yillar geçti ve çok pismanim. Hala unutamadim onu, umutulmuyor kardes.. O zaman dogru gelen seyler bana artik dogru gelmiyor inan. O zamanlari daha 24-25 yaslarinda idim. Simdi ki aklim olsa çok farkli olurdu hersey, vicdanimin ve beynimin sesini degil kalbimin sesini dinlerdim. Hic düsünmeden tüm çevremi vede dünyayi karsima alir "kötü adam" olur ama yinede sevdigim kiz ile evlenirdim.. Bir gülüsüne bir bakisina bir sesini duymaya neler vermezdim simdi inan, bir kaç saniyelik bile olsa. Nasil özlüyorum onu bilemezsin.

Küslükler darginliklar "kötü adamligin" bir gün unutulur kardes, fakat ebedi kaybettigin birsey asla unutulmuyor..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Eylül 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
gercekten cok kötü bi durum isin icinden insan cikamiyor allah sabir versin sectigin yolu iyi düsün cünkü bir ömür boyu bunun azabinla yasama