Arama

MSN Hata Kodu 84cc0020 Windows Live Messenger Hatası - Sayfa 4

Güncelleme: 30 Nisan 2012 Gösterim: 192.417 Cevap: 130
ChIefTR - avatarı
ChIefTR
Ziyaretçi
3 Ekim 2009       Mesaj #31
ChIefTR - avatarı
Ziyaretçi
yaptıkları saçmalıklarla uğraşıyoruz resmen offf.
Sponsorlu Bağlantılar
prennss19 - avatarı
prennss19
Ziyaretçi
15 Ekim 2009       Mesaj #32
prennss19 - avatarı
Ziyaretçi
sürüm güncelleme sonrası ortaya çıkan bu hatadan nasıl kurtulabilirim. messenger e hiç giremiyorum sürekli bu hatayı veriyor.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Ekim 2009       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Windows Vista
Gizli Dosyaları Açın ( Belgelerim / Bilgisayarım 2'sinden Birini Gir Araçlar / Klasör Seçenekleri / Gizli Dosyalar-Klasör'leri Göster Ve Uygulayın)
C\User\Windows Oturum Adı\ Contacts \ Bütün Klasör'leri Silin
C:\Users\Windows Oturum Adı\ Local Setting\ Application Data \ Microsoft\ Windows Live Contacts\ Oturum Açamadığın Klasörleri Silin, Yinede Açamazsan Hepsini Silin.
Ve Oturum Açmayı Deneyin.

Vista Kullanıyorum ama Dediklerinizi yapamadım..yardım edermısınız lutfen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ekim 2009       Mesaj #34
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Combofix programını indirip kurun gizli dosyalar açığa çıkarr..!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ekim 2009       Mesaj #35
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar bendede aynı sorun var hata kodu 84cc0020 bnde cogu yolu denedım son surum yuklendı ama bısıcıkler olmuyo
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ekim 2009       Mesaj #36
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu soru cozemedım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ekim 2009       Mesaj #37
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
s.a arkadaşlar şimdi bi kaç dizin silicez ama bu masaüstündeki eklentilerde var onun içinde onlarda silinirse ne olcak ... tm anlamıyla anlatırmısınız lütfen!!tşk
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Kasım 2009       Mesaj #38
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
oturumumu açamıyorum, windows xp kullanıyorum, neredeysedefalarca yükledim, sildim olmuyo, 8.5'u da kullanamıyorum, ne yapmalıyım? yardım lütfen?
goodboss - avatarı
goodboss
Ziyaretçi
7 Kasım 2009       Mesaj #39
goodboss - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar 2 gündür aynı hata bendede mevcuttu. Msn 8.5 kullanıyordum 9.0 a yükseltmem için uyarı ekranı cıktı hayır dediğimde msne log in olmadı. Mecburen 9.0 a yükselttiğimde ilk açışımda windows live communicatıon platform sorunuyla karşılaştım. Program files/ windows live/ contacts içindeki dll 'lerden birinin adını değiştirdiğimde platform sorunu ortadan kalktı. Bu seferde kişi listesinize suanda ulaşılamıyor sorunuyla karşılaştım. Hata kodu olarak 84cc0020 yazıyordu. Nette denemediğim hiçbirşey kalmadı. Yabancı bir forumdan okuduğum bilgiyi son çare olarak denedim ve şansıma tuttu.
Çözümü Şu Şekilde Gerçekleştirdim ;

C:\Program Files\Windows Live\Contacts içerisinde bulunan ''wlcomm.exe'' dosyasına sağ

tıklıyoruz ''uyumluluk'' sekmesinden uyumluluk modunu ''windows 95'' olarak ayarlıyoruz.Hemen alt kısımda bulunan görüntü ayarları bölümünde ''görsel temaları devre dışı bırak '' kutucugunu işaretliyoruz ve yaptığımız işlemlere tamam deyip ekranı kapatıyoruz. messenger 9.0 ı tekrar çalıştırdığımızda sorunun ortadan kalkmış olması gerekiyor. Ben bu şekilde hata 84cc0020 belasından kurtuldum. Umarım sizinde işinize yarar..
ozbay43 - avatarı
ozbay43
Ziyaretçi
8 Kasım 2009       Mesaj #40
ozbay43 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
goodboss adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar 2 gündür aynı hata bendede mevcuttu. Msn 8.5 kullanıyordum 9.0 a yükseltmem için uyarı ekranı cıktı hayır dediğimde msne log in olmadı. Mecburen 9.0 a yükselttiğimde ilk açışımda windows live communicatıon platform sorunuyla karşılaştım. Program files/ windows live/ contacts içindeki dll 'lerden birinin adını değiştirdiğimde platform sorunu ortadan kalktı. Bu seferde kişi listesinize suanda ulaşılamıyor sorunuyla karşılaştım. Hata kodu olarak 84cc0020 yazıyordu. Nette denemediğim hiçbirşey kalmadı. Yabancı bir forumdan okuduğum bilgiyi son çare olarak denedim ve şansıma tuttu.
Çözümü Şu Şekilde Gerçekleştirdim ;

C:\Program Files\Windows Live\Contacts içerisinde bulunan ''wlcomm.exe'' dosyasına sağ

tıklıyoruz ''uyumluluk'' sekmesinden uyumluluk modunu ''windows 95'' olarak ayarlıyoruz.Hemen alt kısımda bulunan görüntü ayarları bölümünde ''görsel temaları devre dışı bırak '' kutucugunu işaretliyoruz ve yaptığımız işlemlere tamam deyip ekranı kapatıyoruz. messenger 9.0 ı tekrar çalıştırdığımızda sorunun ortadan kalkmış olması gerekiyor. Ben bu şekilde hata 84cc0020 belasından kurtuldum. Umarım sizinde işinize yarar..

ARKADAŞIM BU YOLUDA DENEDİM FAKAT OLMUYOR...Msn Cry

ARKADAŞLAR HATA KODU:84CC0020 HATASI VE 80040154 HATASI DİYE İKİ TÜRLÜ HATA GELİYOR.BU ZAMANA KADAR ÖNERİLEN TÜM ÇÖZÜMLERİ DENEDİM FAKAT BU İKİ TÜRLÜ HATA KODUNA ÇÖZÜM BULAMADIM.....LÜTFEN BU İŞİ BİLEN ARKADAŞLARDAN YARDIM BEKLİYORUM..Msn Sad
Son düzenleyen ozbay43; 8 Kasım 2009 18:48 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi