Arama

PC Teknik Destek (Soru - Cevap) - Sayfa 2

Güncelleme: 2 Aralık 2013 Gösterim: 903.693 Cevap: 2.932
mrgogo - avatarı
mrgogo
Ziyaretçi
12 Ekim 2005       Mesaj #11
mrgogo - avatarı
Ziyaretçi
Xp'nin cd'si varsa ve Tek Windows Kulanıyorsan Cd'yi Boot olarak aç ekrana Cd'yi önyükleme olarak olarak çalıştırmak için herhangi bi tuşa basın yazıcak herhangi bi tuşa bas ve repair Yani onar diyerek ilerle bu sayede windows eksik olan dosyayı bulur ve yerine yenisini yükler...Msn Wink
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ekim 2005       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
nise adlı kullanıcıdan alıntı

win32 virüsünden sonra bilgisayarım açılışta MSSIGN30.DDL modülü bulunamadı diye hata veriyor. tamam diye geçince açılıyor. ama her açışta bu hatayı görmekten yoruldum. bu dll dosyasını internette aradım bulamadım. win xp kullanıyorum. yardımcı olabilirmisiniz.

Öncelikle win32 virüs değil ...önemli bir çalışma dosyasıdır Ms-dos altında çalışacak tüm program dosyalarını barındırır (bkz. C: tıklayıp açın>WİNDOWS klasörünü açın>system32 klasörü içinde çalışan ve alt klasörleri olan bir Ms-dos uygulamasıdır ve dosya olarak göremesiniz ) ve makina açıldıktan sonraki xp logosu geldiği sırada alt yapıda programı hazırlamakla görevlidir ....şayet buna ait bir dosya zarar görmüşse program devam etmez ve mesaj verir.... siz tamam diyince o dosyadan mahrum çalışır xp programı yani sorunlu başlar çalışmağa dolayısı ile bazı fonksiyonlardan yararlanamaz veya hata raporlarını görürsünüz ekranda ... bu olaya eğer başlamış ve yukardaki arkadaşın tavsiyesi ile olay çözülmüşse doğru yoldasınız programınız düzeldi demektir ... yok aynı hata mesajları veya daha fazlası yapmaya başladı ise son çaresi dip format atıp makinaya yeni kayıt vermektir programın sağlığı açısından ..... son bir not dll dosyalar hayli önemli dosya olup herhangi bir yerden indirmeniz olanaksızdır zira izah ettiğim gibi program çalışma dosyalarıdır ve programın içinde alt yapısında olur .... saygılar
Sponsorlu Bağlantılar
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
12 Ekim 2005       Mesaj #13
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
nise adlı kullanıcıdan alıntı

win32 virüsünden sonra bilgisayarım açılışta MSSIGN30.DDL modülü bulunamadı diye hata veriyor. tamam diye geçince açılıyor. ama her açışta bu hatayı görmekten yoruldum. bu dll dosyasını internette aradım bulamadım. win xp kullanıyorum. yardımcı olabilirmisiniz.

Bilgisayarınıza bulaşan virüs:
http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/w32.hllw.lovgate@mm.html

Bulunamayan dosyanın doğru adı:
MSSIGN30.DLL

Virüsü temizleme aracı:
http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/w32.hllw.lovgate.removal.tool.html

Bütün bu bilgiler ve işlemler sorununuza çözüm olmazsa;

Başlat > Çalıştır > sfc /scannow yazıp enter'layın. Windows kurulum cd'si istenebilir. Elinizin altında hazır tutun. Tüm işlemler bittikten sonra bilgisayarı baştan başlatın.
Son düzenleyen NeutralizeR; 12 Ekim 2005 14:20
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
nise - avatarı
nise
Ziyaretçi
12 Ekim 2005       Mesaj #14
nise - avatarı
Ziyaretçi
herkese ilgisi için teşekkür ederim. win cd sine gerek kalmadan ilk 2 adımda sorun çözüldü. ben avast kullanıyordum. oda dosyaları isim değiştirerek karantinaya alıyor. sanırım sorun burdan kaynaklandı.
sephiroth - avatarı
sephiroth
Ziyaretçi
12 Ekim 2005       Mesaj #15
sephiroth - avatarı
Ziyaretçi
linux suse 9.1 'de msn messengerı nasıl kullanabiliriz?
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
12 Ekim 2005       Mesaj #16
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
sephiroth adlı kullanıcıdan alıntı

linux suse 9.1 'de msn messengerı nasıl kullanabiliriz?

http://amsn.sourceforge.net/
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
nise - avatarı
nise
Ziyaretçi
17 Ekim 2005       Mesaj #17
nise - avatarı
Ziyaretçi
benim vürüslerle başım dertte. ve bu konuda hemen hemen hiç bir şey bilmiyorum. bu 3. vürüs savaşım. bir derce kontrol altına aldım ama hala vürüslü dosyalarım var. bu sefer truva atı denilen vürüs girmiş.

benim ricam vürüsler hakkında bilgi vermeniz. hangi vürüs hangi arızalara neden oluyor. nasıl giriyor nasıl temizlenmesi gerekli. en iyi vürüs programları. bu programlara nasıl sahip olabiliriz. ben adware yi kullanıyorum.

sadece vürüsler değil. birde casus programlar var. bu spy ları nasıl temizleyip tamamen kurtulabiliriz. 2 spy programı kullanıyorum ikiside ayrı ayrı çalışıyor sanki birinin gördüğünü öteki görmüyor. birde 2. sininde görmediği ve temizleyemediği spylar var.

benim bilgisayarımda sitebar diye bir şey belirdi. ondan sonra explorer tamamen çıldırdı. kurtuldum mu bilmiyorum. ama şu an explorer normal çalışıyor. yinede endişeliyim.

eminim benim gibi bu konudan şikayetçi olan bir sürü üyeniz vardır. yardımlarınızı ve bilgilendirmenizi bekliyorum.Msn Cry
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ekim 2005       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Milyonlarca Virus Çeşiti Vardır Bütün Virusler Zararlıdır. Zararsız Diye Bi Virus Yoktur Bu Yüzden Sistemini Yeniden Kur ve Bilmediğiniz Programları Kullanmayın Her Önünüze Gelen Onaylamalara Evet Demeyin Sisteminiz Sağlıklı Olur..

Virus Programı ve Anti Spyware Programlarınu Aşağıdan Temin Edebilirsiniz..

https://www.msxlabs.org/forum/showthread.php?t=415&page=2
(13.cü Mesajdaki Program Ad-Aware SE Personal Edition 1.06 )

( 20.ci Mesajdaki Program Kaspersky Anti-Virus Personal 2006 6.0.14.207 Beta )
kedemi - avatarı
kedemi
Ziyaretçi
17 Ekim 2005       Mesaj #19
kedemi - avatarı
Ziyaretçi
Arhadaşlar konuyu doğru yere açtığımdan emin değilim yanlışsa lütfen kusuruma bakmayın :Merhaba saygıdeğer PC uzmanları Web kameramla ilgili bana kafayı yediren bir konuda sizden yardım istiycektim (Philips PCVC675 USB VGA Camera; Video) kameram var MSN 6.2 sürümünü kullanırken gayet güzel gidiyodu ama yeni sürümü yüklediğim zaman benim için kabus sizin için uzmanlık sorusu başladı şöyleki , kameramın görüntüsü değişti bozuldu ve görüntü ters döndü ne yaptımsa düzelmedi güncel driver yükledim kameranın her tarafını karıştırdım aklımca ama olmadı,arkadaşın kamerasını alıp denedim düzgün gösterdi,herhalde kameram bozuldu dedim,son bir şans alıp kameramı başka bir PC'de denedim gayet güzel sorunsuz görüntü verdi,ben zaten amatörüm elimden bu kadar geldi ,bu bilmeceyi çözecek bir usta varsa şimdiden minnettarımve teşekkür ederim he buarada kamera takılıyken PC açılmıyor sanırım onu harddisk oalrak tanıyo ancak PC açıldıktan sonra takıyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ekim 2005       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
zubeyirgulsu82 adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba arkadaslar hani windowsun teknik hata numaralarinin ne karsiliga geldigini gosteren bir yer vardi acaba onu bana verebilirmisiniz herkese tesekkurler iyi tcalismalar...

İsteğiniz umarım burdadır bir göz atın Smiley9

https://www.msxlabs.org/forum/showthread.php?t=911