Arama

PC Teknik Destek (Soru - Cevap) - Sayfa 289

Güncelleme: 2 Aralık 2013 Gösterim: 905.976 Cevap: 2.932
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ağustos 2008       Mesaj #2881
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
AVASTI HİİÇ TAVSİYE ETMEM, AD-AWARE + NOD32 KUR...
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ağustos 2008       Mesaj #2882
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BU ARADA BENİM ETHERNETBreakVİRÜSÜ SORUNU HALA DEWAM EDİYOMsn Thinking, Bİ İLLENSENİZ DE BULSAK ŞUNUN ÇARESİNİ ARTIKBilmem !!!
Sponsorlu Bağlantılar
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
25 Ağustos 2008       Mesaj #2883
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bende Dell 6000 Inspiron laptop var.Şarj cihazı bozuldu,tamiride olmuyor.Şimdi yeni bir şarj cihazı alacağım ama 75$ olduğu için yan sanayi düşünüyorum.Bu konuda kesin bir bilgisi olan var ise yardımcı olabilirmisiniz.Orjinal ve yan sanayi arasındaki avantaj ve dezavantajlarım ne olur?
Aynacan - avatarı
Aynacan
VIP Gecenin Aydınlığı!
25 Ağustos 2008       Mesaj #2884
Aynacan - avatarı
VIP Gecenin Aydınlığı!
Alıntı
MeLL adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar bende Dell 6000 Inspiron laptop var.Şarj cihazı bozuldu,tamiride olmuyor.Şimdi yeni bir şarj cihazı alacağım ama 75$ olduğu için yan sanayi düşünüyorum.Bu konuda kesin bir bilgisi olan var ise yardımcı olabilirmisiniz.Orjinal ve yan sanayi arasındaki avantaj ve dezavantajlarım ne olur?

Orjinal şarj cihazı almanız ilk tercihiniz olabilir. Fakat fiyat olarak çok pahalı buluyorsanız orjinal şarj cihazının üzerindeki çıkış Voltaj'ı ve Amper'i yan sanayi şarj cihazı ile aynı olmasına dikkat edin.
Not: Bilgilendirme amaçlıdır.
Bia - avatarı
Bia
Ziyaretçi
25 Ağustos 2008       Mesaj #2885
Bia - avatarı
Ziyaretçi
Winamp - Shoutcast Radio yu kullanamayan var mi benim gibi , surekli no stations available diyor . Tamam anladim kullanilabilir istasyon yok ta .. Sadece bende mi yok, genel bi sorun mu acaba.. xs degilse ben bunu nasil duzelticem .. bilgisi olan var mi?
joeyjordison - avatarı
joeyjordison
Ziyaretçi
26 Ağustos 2008       Mesaj #2886
joeyjordison - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar,ben ramlari 2gb a cıkardım.usb den veya cd den bişey kopyaladıgım zaman yavaslıyo cok uzun surede kopyalama yapıyo,gendelde de mavi ekran verıyo.usb driverı tamam,bios ubdati tamam.sorun ne olabılır sızce.ramtest de yaptım ramlerde saglam.yardımcı olursanız sevınırım
sempatix54 - avatarı
sempatix54
Ziyaretçi
26 Ağustos 2008       Mesaj #2887
sempatix54 - avatarı
Ziyaretçi
sorun şu bilgisayarı formatlıyorum ama bu virüs bilgisayardan silinmiyor gizli dosya ve klasörler açılmıyor avast pro 4,8 kullanıyorum banamısın demiyor virüs windows güncelemerinden sonramı geliyor onu dahi çözemedim güncellemeler bitiyor virüs uyarısı geliyor ve kullandığım taşına bilir belleklerde bat.exe dosyası yada bittorent denilen doslar oluşuyor format atarken onları bile xp ile formatlıyorum ama virüs silinmiyor acil bilen varsa cevabını yazsın
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
26 Ağustos 2008       Mesaj #2888
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle Avast'ı kaldırıp yerine Kaspersky Anti-virüs veya Internet Security'den birisini kurun.

Sonrasında Kaspersky Emergency CD'yi indirdikten sonra CD'ye yakarak bununla bilgisayarı boot edip harddiski taratabilirsiniz.

Basit bir anlatımla, Windows'a format atılması gibi bir mantıkla çalışır. Bilgisayarınızın oturum açılma ekranı gelmeden önce devreye girerek tarama yapar. Tanıdığı bütün virüsleri sizi hiç uğraştırmadan silecektir.

Bu işlemin Güvenli Mod'da yapılmasından daha etkin bir yöntemdir. Güvenli modda aygıtları kullanamazsınız ancak bazı dosyalar yine de çalışır. Bahsettiğim güvenlik taraması bilgisayarın herhangi bir açılışı olmadan yani bilgisayarı yeniden başlattıktan kısa bir süre sonra kendisini boot ederek taramaya başlaması gibi.
lambacı - avatarı
lambacı
Ziyaretçi
27 Ağustos 2008       Mesaj #2889
lambacı - avatarı
Ziyaretçi
meraba ben pc.mi dış bank vasıtasıyla almıştım bir iki kez birtakım arızalar oldu hard disk deyiştirdim falan.fakat bende cd.leri yokdu.ben windows yüklemesini bilgisayar işiyle uğraşan kişilere yaptırmışdım.şimdi yasal deyilsiniz diye uyaru veriyo ne yapabilirim selamlar
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
27 Ağustos 2008       Mesaj #2890
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
lambacı adlı kullanıcıdan alıntı

meraba ben pc.mi dış bank vasıtasıyla almıştım bir iki kez birtakım arızalar oldu hard disk deyiştirdim falan.fakat bende cd.leri yokdu.ben windows yüklemesini bilgisayar işiyle uğraşan kişilere yaptırmışdım.şimdi yasal deyilsiniz diye uyaru veriyo ne yapabilirim selamlar

Sistem kurarken lisansı olmayan windows kurmuşsunuz.Muhtemelen bilgisayarın güncellemeleri açık ve bu yüzden internet aracılığıyla sistem denetiminiz gerçekleşiyor."Yasal değilsiniz"uyarısını almanızın sebebi bu.

Nasıl halledeceğinize gelince burada yasal olan tarafını paylaşmak isterim.Lisanslı Xp yükleyin.Başka yolları da var ama onlar yasal değil bu yüzden,burada paylaşmak istemiyorum.