Arama

PC Teknik Destek (Soru - Cevap) - Sayfa 213

Güncelleme: 2 Aralık 2013 Gösterim: 905.143 Cevap: 2.932
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
12 Ocak 2008       Mesaj #2121
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
hakan_66 adlı kullanıcıdan alıntı

pcyi açtıktan kısa bir ssüre sonra explorer.exe hatası veriyor hemen ardından da drwtsn32.exe hatası veriyor bunu düzelteminin bir yolu varmıdır yardımcı olursanız sevinirim. format hariç tabiMsn Happy)

Veri Yürütme Engellemesini (DEP) kapatabilirsin veya hata verdirip explorer.exe yi kapattığını düşündüğün programı seçip gösterirsen bir daha sorun yapmayacaktır.
Sponsorlu Bağlantılar

Veri Yürütme Engellemesini kapatmak için Boot Sektöründeki yazıyı Always Off olarak değiştirmek.

Örneğin; multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=AlwaysOff

Burayı bulmak için de, Bilgisayarım üstünde sağ tıklayın ve özellikleri seçin. Üst sekmelerden gelişmişi seçin. Başlangıç ve kurtarma başlığı altındaki ayarları tıklayın. Düzenle butonuna bastığınızd Not defteriyle karşınıza üstte yazan şekliyle yazı gelecek ve sonuna "AlwaysOff" yazın ve kaydet dedikten sonra not defterini kapatın. Daha sonra pencerelerde tamam butonlarını tıklayın ve değişikliğin etkin olması içinde bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Eğer daha önce dediğim gibi kuşkulandığınız program hata verdiriyorsa bunu da seçebilirsiniz ve daha sonra sorun yaptırması engellenecektir. Bunu da yapmak için, Bilgisayarım üstünde sağ tıklayın ve özellikler diyin. Üstten gelişmişi tıklayın. Bu defa performans başlığı altındaki ayarları tıklayın ve açılan pencereden veri yürütme engellemesi sekmesini seçin. Buradan da ikinci bölümde bulunan "Seçtiklerim dışında kalan tüm windows programları ve hizmetleri için DEP'i aç" ı tıklayın ve ekleden programı gösterin. Uygula tamam dedikten sonra sisteminizi yeniden başlatın.

melaninel - avatarı
melaninel
Ziyaretçi
12 Ocak 2008       Mesaj #2122
melaninel - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarım normal şekilde çalışıyorsu
bugün açmak için powere bastım ama monitör vga moda geçemedi
Sponsorlu Bağlantılar
bios yazıları bittikten sonra windows başlıyor yerine ekran kapandı no signal dedi
bende bios ayarlarını default yaptım
bu sefer floopy disk eror 40 diye bi hata verdi(floopy driverım yok)
bende yine biostan başlatma listedinden floopyleri kaldırdım
bu sefer açtığımda windows başlıyor ekranı geldi ama parolo sormaya geçemedi yine ekran kapandı no signal dedi
güvenli mod içinde aynı sorunu veriyor
bir başka monitörlede
ekran kartını çıkarıp taktım ve kontrol ettim donanımdada anormal bişi göremedim
bana çözüm için yol gösterirseniniz sevinirim
ekran kartı: gf fx 5200 128 mb ve sürücüleri yüklüwindows
neurosis - avatarı
neurosis
Ziyaretçi
13 Ocak 2008       Mesaj #2123
neurosis - avatarı
Ziyaretçi
mrb arkadaslar bende flash tan resim çıkarmak istiyorum nasıl yaparım.lütfen yardımcı olun.resim çıkarmak istediğim site bu--------->Lower Back Tattoos and Tattoo Designs - TattooJohnny.com
birkan11 - avatarı
birkan11
Ziyaretçi
13 Ocak 2008       Mesaj #2124
birkan11 - avatarı
Ziyaretçi
Don't Know
selam ben D sürücüsünü biçimlendirmeye çalışınca "" chkdsk nın bu diskte çalıştırmaya zamanlandığı algılandı.(D) chkdsk/f yi çalıştırın "" ibaresi çıkıyo. ayrıca bu hafıza kartlarını taktığımız kart yuvalarının sürücüsü olan "F"de artık bilgisayarımıa girince görünmüyor.
Don't Knowanlayacağınız göçtüm... bi yardım eli uzatırsanız sevinirim
uzay adamı - avatarı
uzay adamı
Ziyaretçi
13 Ocak 2008       Mesaj #2125
uzay adamı - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben xp kullanıyorum. bilgisayarım çok yavaş açılıyor kapanıyor. bu hadi neyse diyorum ama bir word dosyası açıyım desem baygınlık geliyor.herşey çok yavaş. bilgisayardaki fazla dosyaları kaldırdım. virüs taraması yaptım. ek olarak "advanced windowscare v2 personel "diye bir program ekledim çalıştırdım biraz faydası oldu ama şimdilerde yine aynı

bilgisayarımı hızlandırmak istiyorum. yapmam gerekenleri yada yüklemek gereken program önerisinde bulunursanız çok sevinirim.
madenci - avatarı
madenci
Ziyaretçi
14 Ocak 2008       Mesaj #2126
madenci - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaşlar
aranızda yeniyim ve çok acil KGB employee monitor hakkında bilgi ye ihtiyacım var
destek verirmisiniz?
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
14 Ocak 2008       Mesaj #2127
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Alıntı
melaninel adlı kullanıcıdan alıntı

bilgisayarım normal şekilde çalışıyorsu
bugün açmak için powere bastım ama monitör vga moda geçemedi
bios yazıları bittikten sonra windows başlıyor yerine ekran kapandı no signal dedi
bende bios ayarlarını default yaptım
bu sefer floopy disk eror 40 diye bi hata verdi(floopy driverım yok)
bende yine biostan başlatma listedinden floopyleri kaldırdım
bu sefer açtığımda windows başlıyor ekranı geldi ama parolo sormaya geçemedi yine ekran kapandı no signal dedi
güvenli mod içinde aynı sorunu veriyor
bir başka monitörlede
ekran kartını çıkarıp taktım ve kontrol ettim donanımdada anormal bişi göremedim
bana çözüm için yol gösterirseniniz sevinirim
ekran kartı: gf fx 5200 128 mb ve sürücüleri yüklüwindows

Merhaba
Anladığım kadarıyla bios piliniz zayıflamış. Şunu sormak isterim ana kartınız onboard mı ve sistem saatinizde değişme oldumu?

Bir çok sebebi olabilir sistemi tekrar kurmanız gerekebilir. Benzer bir sorunla karşılaşmıştım ancak bu bilgisayarda internet cıksı vermiyordu tüm donanımlar sağlıklı gözükmesine rağmen. İşletim sistemini tekrar kurarak bu sorun aşıldı.
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
14 Ocak 2008       Mesaj #2128
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Bir arkadaşım Görev Yöneticisi ni açmaya çalıştığında (Ctrl+Alt+Delete veya Ctrl+Shift+Esc tuş birleşimlerinin herhangi biriyle) şöyle bir hata veriyormuş.

"Görev yöneticisi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı."

Bu hata başka bir Windows hesabında da çıkarken, başka bir hesapta çıkmıyormuş ve Görev Yöneticisi başarılı bir şekilde açılıyormuş. Sorun ne olabilir? Nasıl düzeltilir?

Açılamadığı iki hesap yönetici hesabı, açıldığı hesap sınırlı bir hesap Msn Confused

Windows XP (SP2 olması lazım)
efemcan - avatarı
efemcan
Ziyaretçi
14 Ocak 2008       Mesaj #2129
efemcan - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar doom 3 oyununu kuruyorum fakat bana [[error durıng instalatıon]]
diyor bir sitede gezerken gordum ekran kartının cdsını takın ve içindeki ekran kartının setup dosyanın yukleyerek halledebilrsin demişler ama ne yaptım ettım bulamadım drıver benım elimde yok acılll yardım edın arkadaslar veya ne yapmam gerektıgını soyleyınnn Msn Cry
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
15 Ocak 2008       Mesaj #2130
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
uzay adamı adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba ben xp kullanıyorum. bilgisayarım çok yavaş açılıyor kapanıyor. bu hadi neyse diyorum ama bir word dosyası açıyım desem baygınlık geliyor.herşey çok yavaş. bilgisayardaki fazla dosyaları kaldırdım. virüs taraması yaptım. ek olarak "advanced windowscare v2 personel "diye bir program ekledim çalıştırdım biraz faydası oldu ama şimdilerde yine aynı

bilgisayarımı hızlandırmak istiyorum. yapmam gerekenleri yada yüklemek gereken program önerisinde bulunursanız çok sevinirim.

Aşağıda vereceğim adresi kayıt defterinde istenilen şekilde girmeniz gerekiyor.

Başlat > çalıştır > Regedit yazın enterlayın

HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control klasörünün üstüne tıkladığınızda sağ tarafta WaitToKillService yazısına tıklayın ve anahtarı 50 yapın

HKEY_CURRENT_USER > Control Panel > Desktop klasörüne tıklayın ve sağ tarafta yer alan "AutoEndTasks" anahtarını 1 yapın

Ayrıca TuneUp Utilities 2008 programını kullanırsanız bu program sayesinde bilgisayarınızı optimize edersiniz ve sisteminizi hızlandırabilirsiniz. Bu program ile ilgili daha geniş yardım edebilirim istediğiniz takdirde.

Alıntı
ahmetgns adlı kullanıcıdan alıntı

Bir arkadaşım Görev Yöneticisi ni açmaya çalıştığında (Ctrl+Alt+Delete veya Ctrl+Shift+Esc tuş birleşimlerinin herhangi biriyle) şöyle bir hata veriyormuş.

"Görev yöneticisi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı."

Bu hata başka bir Windows hesabında da çıkarken, başka bir hesapta çıkmıyormuş ve Görev Yöneticisi başarılı bir şekilde açılıyormuş. Sorun ne olabilir? Nasıl düzeltilir?

Açılamadığı iki hesap yönetici hesabı, açıldığı hesap sınırlı bir hesap Msn Confused

Windows XP (SP2 olması lazım)

Bilgisayarda oluşturulan hesaplar kayıt defterinde ayrı bölümler kullanırlar. Bir hesapta görev yöneticisi hata veriyorsa diğerinde vermeyebilir. Bu hatayı giderebilmek için yeni metin belgesi oluşturup içine kayıt defteri için kodlar yazarak bunu .reg dosyası olarak kaydedip aktif hale getirince sorunun giderildiği görülebilir.

Kodlar;

Masaüstüne bir adet "txt" dosyası oluşturun.Yani masaüstünde sağ tıklayıp "Yeni" "Yeni Metin Belgesi" deyin. Başka çözümü de var tabi.

Başlat > çalıştır > regedit deyin enterlayın karşınıza çıkacak kayıt defteri düzenleyicisinden

HKEY_CURRENT_USER > Software > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Policies > System bölümüne gelin

sağ tarafta "Disable TaskMgr" adında bir değer göreceksin. Ona sağ tıklayıp "değiştir" diyoruz ve "1" olan değeri "0" yapın

Daha sonra bu metin belgesi içerisine aynen şunları kopyalayın.

HKEY_CURRENT_USER > Software > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Policies > System
"DisableTaskMgr"="dword:00000000

Başka bir çözüm de şu; (Windows PRO kullanıcıları için

Başlat > çalıştır > gpedit.msc

Açılan pencerede Kullanıcı Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem > Ctrl+Alt+Delete Seçeneklerine gelin

"Görev Yöneticisini Devre Kaldır" üzerine iki kere tıklayıp "Devre Dışı" seçeneğini etkinleştirip "Uygula" ve "Tamam" diyin.