Arama

PC Teknik Destek (Soru - Cevap) - Sayfa 224

Güncelleme: 2 Aralık 2013 Gösterim: 905.152 Cevap: 2.932
prometheus - avatarı
prometheus
Ziyaretçi
12 Şubat 2008       Mesaj #2231
prometheus - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bende starcom 309S-H model web cam var görüntü ayarlarını nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirimMsn HappyMsn HappyMsn HappyMsn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
aLykEmAL - avatarı
aLykEmAL
Ziyaretçi
12 Şubat 2008       Mesaj #2232
aLykEmAL - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar benım sıstem xp ustune ultımate xp2008 yukledım şimdi dıyelımkı bı mp3 dosyasını acması ıcın msxlabs.mp3 şeklınde, .mp3 uzantısı olması lazm yanı bu metın dosayası olsn rar dosaysı olsn butun hepsınde gecerlı ısım deıgstrıp uzantıyı sıldıgımde nasıl accamı soruo kendı acmıo otomatık Msn Sad yardımcı olrsanız sewınırım şimdiden teşekkurler
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Şubat 2008       Mesaj #2233
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
aLykEmAL adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaslar benım sıstem xp ustune ultımate xp2008 yukledım şimdi dıyelımkı bı mp3 dosyasını acması ıcın msxlabs.mp3 şeklınde, .mp3 uzantısı olması lazm yanı bu metın dosayası olsn rar dosaysı olsn butun hepsınde gecerlı ısım deıgstrıp uzantıyı sıldıgımde nasıl accamı soruo kendı acmıo otomatık Msn Sad yardımcı olrsanız sewınırım şimdiden teşekkurler

arkadaşım dosya uzantıları programlara özgü bişeydir programın onu tanıyıp açması için uzantı çok önemlidir diyorsunki ben uzantıyı sildim uzantıyı sildiğin zaman dolayısıyla programın dosyayı tanıması için gerekn şeyi sildin tabiki soracak sana neyle açmak istiyorsun diye

mesela sen .mp3 ü değiştirdin .rar yaptın sen demekki müzik dosyasını winrar ın açmasını istiyorsun bu nasıl olacak
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
13 Şubat 2008       Mesaj #2234
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
aLyKemal, dosyaların isimlerini değiştirirken uzantıları silmek istemiyorsan, Klasör Seçenekleri penceresinden Görünüm sekmesinden "Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" seçeneğini işaretle. O zaman uzantılar sana gösterilmez ve dolayısıyla sen de uzantıları silemezsin.
Twister - avatarı
Twister
Ziyaretçi
13 Şubat 2008       Mesaj #2235
Twister - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bir önceki sistemimde (Windows 98 ve Windows 2000) AirTies RT-103 modemimle internete bağlanırken,şimdi yeni kurduğum Windows 2000 ile internete bağlanamıyorum.Modemi kurmaya çalıştığımda modemin kablosunun takılı olduğundan emin olun hatası alıyorum.Bunun sebebi ve çözümü ne olabilir?
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
13 Şubat 2008       Mesaj #2236
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Twister adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar bir önceki sistemimde (Windows 98 ve Windows 2000) AirTies RT-103 modemimle internete bağlanırken,şimdi yeni kurduğum Windows 2000 ile internete bağlanamıyorum.Modemi kurmaya çalıştığımda modemin kablosunun takılı olduğundan emin olun hatası alıyorum.Bunun sebebi ve çözümü ne olabilir?

Ethernet kablosunun bilgisayarınızda girdiği ethernet kartının sürücüsü yüklenmemiş olabilir. Ağ Bağlantıları'na baktığınızda Yerel Ağ Bağlantısı diye bir bağlantı görüyor musunuz? Windows 2000'de Ağ bağlantılarını nerede bulacağınızı bilemiyorum ama Denetim Masası'nda büyük ihtimalle bulursunuz. Sürücüyü yüklemeyi/güncelleştirmeyi deneyin.
aLykEmAL - avatarı
aLykEmAL
Ziyaretçi
13 Şubat 2008       Mesaj #2237
aLykEmAL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ahmetgns adlı kullanıcıdan alıntı

aLyKemal, dosyaların isimlerini değiştirirken uzantıları silmek istemiyorsan, Klasör Seçenekleri penceresinden Görünüm sekmesinden "Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" seçeneğini işaretle. O zaman uzantılar sana gösterilmez ve dolayısıyla sen de uzantıları silemezsin.

sanırım dıer arkadasım benı anlamamıs ama saolsn yınede yazmıs bıseyler
kardesım sende cok sagolasın anladn sen beni Msn Wink olayı cozdum aynen dedgn gıbi
teşekkur ederm Msn WinkMsn Wink
uzay adamı - avatarı
uzay adamı
Ziyaretçi
14 Şubat 2008       Mesaj #2238
uzay adamı - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
expCodeR adlı kullanıcıdan alıntı

öncelikle bilgisayarınızda bi zararlı var kesinleşti ilk önce format atacaksın kendi xp cd siyle sonra google dan aratıp sp2 güncellemesini yükleyeceksin

Ram yetersizliği derken hdd(hard disk driver) yetersizliğinden bahsetmedim dosya silmeyle olmaz arkaplanda çalışan programlar hafızayı doldurur veya herhangi bi zararlıda bu işi yapabilir fakat bana tam bi açıklama yapmadığın için ram yetersizlğinden bahsettim eğer sisteminin özelliklerini bana söylersen ve ne derece bilgisayarda program kullandığını aktarırsan sana ram in yeterli olup olmadığı konusunda yardımcı olabilirim

ayrıca bu hususta ctrl + alt + delete tuşlarına birlikte basıp performans sekmesine gelirseniz ikinci sıradaki mb cinsinden olan değer sizin ne kadar ram kullanmakta olduğunuzu gösterir ayrıca bunu sizin ram inizle kıyaslayabilirsiniz (örneğin benim 2gb ram im var orda yazan kullanmakta olunan ram 473 mb bu da bana ram in yeterli hatta iyi oluduunu gösterir )

evet bilgi vermemiş olmam hataydı. özellikleri
sistem:" microsoft windows xp professional versiyon 2002 service pack 2"
bilgisayar: "512mb ram"
dediğin gibi performanstan baktım: 393 mb yazıyor

önerdiğin format atma işi biraz zor gibi. diğer alandan inceledim. seninde anlamış olacağın gibi bu konuda çok bilgili değilim. bu yüzden format atma bana biraz ağır gelir.işi büsbütün mahvetmiyim. başka secenek varsa onu yazarsanız sevinirim.

ayrıca ek bilgi olarak bilgisayarın çok yavaşlamasıyla birlikte explore hatası veriyor demiştim . "bellek read olamadı" bir arada "msupdtck.exe hatası" bir kerede " msimn.exe hatası " yazdı. arattım windows/ sistem32 içerisinde olan dosyalar. bu ne anlama geliyor?
son olarak avast 4.7 kullanıyorum. tarattım: "other- malware.gen, trogan-gen" virüslerini buldu. google arama motorunun altındaki reklamdan da kurtulamıyorum yoksa hepsi bu virüstenmi kaynalanıyor.

yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler.
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
15 Şubat 2008       Mesaj #2239
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
uzay adamı adlı kullanıcıdan alıntı

evet bilgi vermemiş olmam hataydı. özellikleri
sistem:" microsoft windows xp professional versiyon 2002 service pack 2"
bilgisayar: "512mb ram"
dediğin gibi performanstan baktım: 393 mb yazıyor

önerdiğin format atma işi biraz zor gibi. diğer alandan inceledim. seninde anlamış olacağın gibi bu konuda çok bilgili değilim. bu yüzden format atma bana biraz ağır gelir.işi büsbütün mahvetmiyim. başka secenek varsa onu yazarsanız sevinirim.

ayrıca ek bilgi olarak bilgisayarın çok yavaşlamasıyla birlikte explore hatası veriyor demiştim . "bellek read olamadı" bir arada "msupdtck.exe hatası" bir kerede " msimn.exe hatası " yazdı. arattım windows/ sistem32 içerisinde olan dosyalar. bu ne anlama geliyor?
son olarak avast 4.7 kullanıyorum. tarattım: "other- malware.gen, trogan-gen" virüslerini buldu. google arama motorunun altındaki reklamdan da kurtulamıyorum yoksa hepsi bu virüstenmi kaynalanıyor.

yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

Formattan başka çarelerde var tabi ancak format en güvenilir olanıdır. Bu söyleyeceğim kesin bir çözüm içermiyor ama denemekte fayda var tabiki. Bilgisayarınızı Güvenli Modda açarak virüs, spyware veya Trojan tarattırması yapmanız gerekir. Sisteminizi yeniden başlatın ve sürekli F8 e basın, karşınıza işletim sistemi listesi gelecek. En üst bölümden Güvenli Mod Desteği ile Başlat a basın ve sonra çıkacak olan Microsoft Windows Proffessional i seçin ve biraz bekleyin. Burada normal oturumdan biraz fazla bekleyebilirsiniz. Anti-virüs olarak Kaspersky nin son sürümü 7.0.1.323 ü deneyin, Spy programı olarak Spyware Doctor (Ad-Aware in son sürümünde güvenli modda çalışma desteği yok), Trojan programına pek gerek yok (diğerlerinde trojan engellemesi veya taraması bulunuyor çünkü) yine de program ismi vermek gerekirse Trojan Remover ı deneyebilirsiniz (ancak dediğim gibi çok da bir gereksinime ihtiyaç yok)

Not: Tarattırma işlemi olduğu anda yine normal oturumda yaptığınız işlemlerde rahatça kullanılabildiği gibi güvenli modda aynı verimde olmayacaktır.

Ayrıca güvenli moddayken tarattırmanın sebebi, sistem içinde olan herhangi bir zararlı normal oturumdayken silinebilir belki ancak bu zararlının bağlı olduğu ve birlikte çalıştığı program var ise onu silmeniz olanaksızdır. Başka bir deyişle; zararlı bilgisayarda çalışır durumdaysa onu silmeniz imkansızdır.

Bu yüzden sistemi güvenli modda başlattığınız takdirde burada hiçbişeyin çalışmadığı için rahatça silme ve kaldırma yapabilirsiniz.

Yukarıda verdiğim programları kurduktan sonra sistemi tarattırın ve bu işlem bittikten sonra Bilgisayarım üstünde sağ tık > Özellikler > Gelişmiş Sekmesi > Performans altında Ayarlar butonu, açılan pencerede yine gelişmiş sekmesine gelin, alt bölümdeki sanal bellek başlığı altında yer alan değiştir butonuna basın ve yine açılacak pencerede üst bölümde bilgisayarınızda yer alan sürücülerden (sabit disk) C yani sistemin yer aldığı bölümde bazı rakamlar olacaktır. En alt bölümde de önerilen ve şu anda ayrılan olarak yazılmış rakamlar vardır. Orta bölümde başlangıç boyutu (MB) yazan yere, önerilen in yanındaki rakamı yazın ve ayarlaya basın. Bunu yaptıktan sonra tamam diyerek pencereleri kapatın ve sistemi yeniden başlatın.

Bahsettiğiniz hatalar Microsoft un formatta kurduğu programlardır (Outlook Express, Güncelleştirme yardımcısı gibi). Bunların hata vermesinin sebebi de yine zararlılardandır.
lasoledad - avatarı
lasoledad
Ziyaretçi
15 Şubat 2008       Mesaj #2240
lasoledad - avatarı
Ziyaretçi
selam ya benim sorum biraz alakasız olucak ama yardıma ihtiyacım var ben bir sene önce iste2ck0 bu gifi yapmıştım ama programın ismini unuttum pc ye format atınca uçtu gitti hangi programla böyle bir gif yapmış olabilirim Msn Happy ?