Arama

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Vücudumuzdaki Değişiklikler - Sayfa 5

Güncelleme: 2 Temmuz 2019 Gösterim: 804.535 Cevap: 54
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ekim 2016       Mesaj #41
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yaşım 34 yaklaşık 20 yıllık sigara maceramı 7 Ekim itibariyle sonlandırdım 3. gün doldu fazla bir istek sıkıntı hissetmiyorum şimdilik. Son 3 yılda en uzunu 6 ay ve 3 ay olmak üzere 5-6 kez ara vermiştim. O zamanlar yoksunluğu daha şiddetli hissettiğimi hatırlıyorum. Dediğim gibi şimdilik oldukça rahatım, bu rahatlığın sebebi kararlı olmakmı yoksa farklı fizyolojik bir durummu bilmiyorum. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Aralık 2016       Mesaj #42
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Evet bir üstteki mesajı yazan 34 yaşındaki adamım : ) Bırakışımın 66. günü ve tek bir sigara dahi içmedim. İstek ilk haftalara göre çok azalsada ara ara sağlam yokluyor. Bir yıl dolmadan kendimi bırakmış saymayacağım. Hepinize kolaylıklar dilerim.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Aralık 2016       Mesaj #43
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben sigarayı 8 ay bıraktım tekrar başladım şöyle kendimi bir yoklama yaptım tekrar bıraktım ve rahatim sukur sigarayı bırakmak irade meselesi arkadaşlar sonuçta onunla dünyaya gelmedik
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2016       Mesaj #44
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Lise 4 de başladım sigaraya. Şuan üniversite 3 e gidiyorum. Başladıktan 1 hafta sonra paket almaya başlamıştım. Her gün paket aldım kullandığım 4 sene içerisinde. Özellikle yaz tatillerinde çalışırken günde 2 paket alıyordum. Ara ara bırakmayı denedim. Sinir stres uykusuzluk öfke çok fazla etkiliyordu ve insan sevgilisinden daha fazla sigara mı düşünür demeyin düşünüyordum işte. Hiç bir şey yokken ben sigarayı bırakıcam dedim. Bu sefer kimseyede söylemedim. Sabah uyandığımda sigara içmedim. Kalan paketteki 5-6 teki arkadaşıma verdim. Ilginç bir şekilde bu sefer sigaranın verdiği o yoksunluk belirtilerini hala yaşamadım. Ara sıra baş ağrısı oluyor o kadar. 9-10 gün oldu sanırım günlerde karışmaya başladı. Arkadaşlarım sigara istiyor yok diyorum. Bıraktım. Sen başlarsın diyorlar. Sigara atıp al iç diyolar ama hiç sinir olmuyorum bu duruma gayet sakin karşılık veriyorum. Çevremdeki içmeyen herkes şuan destekliyor. Içenlerde o an için takılıyorlar ama sonradan kendi seçimim olduğu saygı duyuyorlar. Canım neden istemiyor onuda anlamış değilim bazen ellerimin çok boş kaldığını hissediyorum. Bimden tatlı ile meyva suyu alıyorum 3 günde bir ödül olarak. Güzel oluyor. Daha önce nikotin sakızı kullanmıştım ama bırakmamıştım. Şimdi hiç bir ilaç yok yoksunluk belirtiside yok içmiyorum. Bakalım gelecek ne gösterecek. Internette bırakmış kişilerin yorumlarını okuyup kendimde içmicem diye istek uyandırıyorum fazlada coşturmuyorum kendimi, kararınca. Dinlediğiniz için teşekkür ederim. Ilerleyen günlerde tekrar yorum yazarım. Yolcu.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Şubat 2017       Mesaj #45
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
5 gün önce baya bi hastalandım baş ağrısı boğazlar şişti filan o gün sigara içmek istedim ama bi iki duman anca ala bildim baktım icemiyorum bunu fırsata dönüştürüp bırakmak istedim 5 gündür içmiyorum bakalım ilerde ne olacak
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Şubat 2017       Mesaj #46
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
10 yil olmus iceli, 31.01.2017 de saat 21.05 de birakdim birdaha azima surmedim oyle bant hap felanda kullanmiyorum kafada bitirirseniz olur bu iş caniniz cok cekerse yatin uyuyun meyve yiyin abur cubur da olsa yiyin hic bisey olmaz sigaradan iyidir...
Elifce - avatarı
Elifce
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2017       Mesaj #47
Elifce - avatarı
Kayıtlı Üye
bıraktığım zaman en büyük değişikliği uyurken fark ettim artık gece uykumdan uyanıp su içmek zorunda kalmadım. nefes alıp vermem düzeldi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Mart 2017       Mesaj #48
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba. Champix ilacı düzenli kullanıp da sigarayı bırakmamak mümkün değildir. Üçüncü haftasında sigarayı içinize çektiğiniz anda kusarsınız. Acı çekmeden sigarayı bırakmanın tek yolu bu ilaçtır. Nikotin bant ve sakızları nikotini yok etmez ve sigara isteğini azaltmaz. Bu ilaç bir mucizedir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Eylül 2017       Mesaj #49
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
28 yaşındayım 14 yaşımdan beri içiyordum kısmen tiryakiydim☺ genelde sinirlendigimde,yapmam gereken işleri yaptıgımda ödül niyetine,sevindigimde,sıkıldıgımda,gece aklıma olmuycak şeyler takılınca uyuyamadıgımda,açık alanlarda,yolculuk molalarında,kalabalıktan uzaklaşmak istedigim zamanlarda,eşimle tartıştıgımda ve herhangi bir nedenle gerildigimde başvurdugum bir alışkanlıktı 21 eylül 2017 sabahından itibaren kullanmıyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Eylül 2017       Mesaj #50
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yarın tam 1 haftam dolucak defalarca denedim.Bir keresinde 2 hafta kullanmadım 1 tane içeyim bakalım içebilcekmiyim deyip istemeye istemeye içtim hernedense içmek için kendimi zorladım böylece başaramadım bırakmayı ama şimdi kendimi tanıyorum o 1 tane sigarayı içmiycem..aklıma geldigi zamanlarda kızımla yürüyüşe çıktım su içtim temizlik yaptım derken artık eşim içince kokusu bana igrenç geliyor eskiden olsa içmiycek bile olsam sırf eşim içiyor diye yanına gidip içerdim.Artık beynimde bitirdigimi hissediyorum.Sonuçta 1 tane hayatım var onunda 14 yılını karadumanla paylaştıgım için üzgün ve pişmanım ama kurtulmayı başarma hissi paha biçilemez bırakmaya soguk bakmayın lütfen hiç zor degil başarınca anlıycaksınız denemekten vazgeçmeyin...