Arama

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Vücudumuzdaki Değişiklikler - Sayfa 4

Güncelleme: 2 Temmuz 2019 Gösterim: 804.533 Cevap: 54
mrtsrky - avatarı
mrtsrky
Ziyaretçi
1 Nisan 2015       Mesaj #31
mrtsrky - avatarı
Ziyaretçi
sigarayı bırakmaya karar verdiğimde ve henüz 3 gün bırakmış iken bu sitedeki yorumları okumuş idim,o zaman sigarayı bırakalı 2 yılı dolduran kişilerin yorumları da vardı ve ben acaba benimde o kadar süre içmemem söz konusu olabilir mi diye kendime sormuştum,o günden bu yana yaklaşık 13 ay geçti,geçmişe dönüp bakıyorum da bu kadar zaman nasıl içmedim diye kendime şaşırıyorum ama sonuçtan çok memnunum artık vicdanım sızlamıyor,içim rahat.Zaman akıp geçiyor,sonra değil,bir an önce bırakın,sağlık için,çevreniz için..
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Nisan 2015       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
27 yıldır ictigim dostum sandigim lanet olası maddeyi bıraktım. Lakin bırakalı 21 gün oldu ve midemde yanma hissi oluştu ve 3 haftadır bununla savasiyorum bildiginiz birsey varsa paylaşırız sevinirim
Sponsorlu Bağlantılar
h.sabri - avatarı
h.sabri
Ziyaretçi
15 Nisan 2015       Mesaj #33
h.sabri - avatarı
Ziyaretçi
Ben 27 yasindayim ve lise 1. Sinifdan beri duzenli sigara icen bir bireydim.. bazi gun 1 paket bazi gun 2 paketi buluyodum.. gectigimiz mart ayinin 26sinda gece bardan cikdim cok sigara icmisdim arabaya bindim ve uzerimdeki kokudan tiksinip ben sigarayi birakicam deyip birakdim.. siz istemediginiz surece hicbirsey sizin hayatinizda olamaz..! Yuruyuslere basladim saglikli beslenmeye dikkat ediyorum bol su iciyorum ve bazi arkadaslarin yapdigi hergun sigaraya verdigi parayi duzenli olarak kumbaraya atiyorum.. tavsiye ederim deneyin.. kendinize hedef koyun daha kolay oluyor Msn Wink
15Gün - avatarı
15Gün
Ziyaretçi
26 Mayıs 2015       Mesaj #34
15Gün - avatarı
Ziyaretçi
Bende Bırakalı 15 Gün Oldu Champix İle Bıraktım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Temmuz 2015       Mesaj #35
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
25 yıl içtikten sonra bıraktım. Son 5 yıl dönem dönem bırakma girişimleri ile geçti. Bırakmak kişiye göre farklı süreçler ve yöntemler gerektirebilir.
Yani ben, sen, o ; hepimiz farklı insanlarız. Ben şu yöntemle bıraktım dersem, o benim yöntemim olabilir. Yani yönteme fazla takılmamak gerekir.
Önemli olan KARAR vermektir. KARAR almaktır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ağustos 2015       Mesaj #36
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hacı abiler, sigarayı bırakmak istiyorsanız keçiboynuz özünü sabah ac karna 1 kasık alın, ama kahvaltıdan en az yarım saat önce, 1 hafta sonra vücüdunuz o lanet maddeyi asla istemeyecek, yanlızca sigara içerken yaptıgınız davranışlar zihninizde kalacak...
Yusuf212121 - avatarı
Yusuf212121
Ziyaretçi
26 Ağustos 2015       Mesaj #37
Yusuf212121 - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba. Sigarayı bırakalı 45 gün oldu. Kız arkadaşım bırakmamı istediği için üf püf ede ede bıraktım. Yapamam diye düşünüyordum o yüzden paketimde kalan sigaralı bile kırıp atmadım. Koydum bir kenara, çok isterse içerim diye. Bu süreç zarfında ilk 15 gün ara ara gerçekten çok istediği zamanlar oldu. 1 saat daha bekle yine isterse içersin dedim kendi kendime. O arada bişeyler atıştırdım sigara isteğimi bastırdım. Böyle böyle 45 gün oldu. İlk 15 gün sevgilim dahil herkese çatıyordum. En ufak birşeyde sinirlerim tepeme çıkıyordu. Ailem ve sevgilim anlayış gösterdiler, ben parladıkça onlar alttan aldılar ve sakinleştirdiler. Süreç zarfında destek de çok önemli. 45 gün. İlk 15 günü atlatın gerisi çok kolay. Şimdi sigarasızlık kaynaklı stres de gitti, sigara isteği de. Sanırım nikotin vücudumda etkin değil artık. Bir daha da vücuduma etki etmesine izin vermem. Herkese tavsiye ediyorum. Maddi manevi her türlü kazançlısınız.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ağustos 2015       Mesaj #38
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
10 yıldır sigara içiyordum bagımlıydım ve bir gün sabah kalktıgımda nefesimden saçımdan gelen kokudan verdigi uyuskluktan igrendm. İğrendigim gibi de bıraktım. Bugn bir ay iki haftam doldu bir gün bile düşünmedim sigarayı ciddi anlmda nefesim açıldı deli gibi spor yapmaya başldm ve yemeklerden tat alıp yavas yedigim gec hazmettgm için sık ve az yer oldum. Kilo alanlar bence dikkat edtmedigi için ben tam tersne yemegi yemek icin degil zevk için yedm ve her gun yüzüyorum yürüyorum yoga yapaıyorm . Sigarayı bıraktıktan sonra 2 kilo verdim. Tek sıkıntısı artk vücdnz basınız agrıdıgında daha şiddetli hissdiyoruz çğnkü sigara uyuşkluk veriyo artk vücdnz daha canlı oldıgı için acılar kolay hissediliyor ama yaralar cabuk kapanıyoMsn Wink
Emregny - avatarı
Emregny
Ziyaretçi
29 Eylül 2015       Mesaj #39
Emregny - avatarı
Ziyaretçi
Benim Akciğerimde zar yırtılmasından kaynaklanan sönme meydana geldi. hali hazirda hasta iken sigarayi biraktim. 1 ay oldu umarim baslamam. daha oncede 7 ay birakmistim ve geri baslamistim. sigaranin inanin hic bi kari yok. ne insani rahatlatir nede piskolojisini duzeltir. umarim sizde biran once birakirsiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Aralık 2015       Mesaj #40
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
O ilaç bi ile yaramıyor olay kafada bitiyor zyban al ve nikotin sakızı sigara içerken hapları günde 1 defa al bir hafta sonra günde ikiye çıkar bir gün belirleyip tüm inancın özellikle inadıyla o gün bırak sakızı çiğnemeyi unutmayın işin bi sırrında mentollü şeker alın sürekli hiç durmadan onu yiyin görün bakın şok nadıl istenmiyor bu illet ben sabah kalkar kalkmaz elimde sigara ilk saatte 3 tane içerdim 9 gün oldu içmiyorum hatta şuan alkol alıyorum bilinçli olarak alkolle isteğide kırayım diye devam bildiğiniz inat edin tam salmak üzereyken kendinize ve sigaraya küfredin mümkünse sesli biçimde buda bir uyarı yöntemidir Tmm tekrar iyicem ama sadece 1 ay içimden gibi bunun içinde inadım tuttu diyin bakın olur hadi kolay gelsin dürtülere kapılmayın inat küfür sakız ve mentos Msn Wink