Arama

Nasıl kas yaparım? - Sayfa 10

En İyi Cevap Var Güncelleme: 14 Mart 2015 Gösterim: 188.913 Cevap: 247
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ağustos 2010       Mesaj #91
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1 33 boyundayım 29 kiloyum 9 buçuk yaşındayım nasıl kas yaparım
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ağustos 2010       Mesaj #92
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya birinci mesajı atan abi ben 15 yaşındayım ve senin dediğin herşeyi yapabiliorum hatta bacaklarımı full bile açıorum ama kaslarım hiç belli olmuo lütfen önerilerde bulanabilirseniz mutlu olurum
Sponsorlu Bağlantılar
mazlum stallone - avatarı
mazlum stallone
Ziyaretçi
7 Eylül 2010       Mesaj #93
mazlum stallone - avatarı
Ziyaretçi
kas yapma

--------------------------------------------------------------------------------
ben 15 yaşında bir erkeğim ve bütün kaslarımın çalışmasını itiyorum
özellikle kol kasları ve karın kasları kendi kendime şınav mekik falan yapıyorun
karın kaslarımda yanlızca en üst bölgede birazcık kas oluştu ama programlı çalışmıyorum
kaldırabileceğim hiçbir ağırlık ve ya alet falan yok yani hiç bir şeyim yok
nasıl kas yaparım
lütfen cevaplayın not: boy 1.68 kilo:48
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
7 Eylül 2010       Mesaj #94
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
mazlum stallone adlı kullanıcıdan alıntı

kas yapma

--------------------------------------------------------------------------------
ben 15 yaşında bir erkeğim ve bütün kaslarımın çalışmasını itiyorum
özellikle kol kasları ve karın kasları kendi kendime şınav mekik falan yapıyorun
karın kaslarımda yanlızca en üst bölgede birazcık kas oluştu ama programlı çalışmıyorum
kaldırabileceğim hiçbir ağırlık ve ya alet falan yok yani hiç bir şeyim yok
nasıl kas yaparım
lütfen cevaplayın not: boy 1.68 kilo:48

Alıntı
Siyah Cin adlı kullanıcıdan alıntı

kas yapmak istiyorsan illaki spor merkezi gerekmiyor doğal yollarlada yapabilir. bir kaç örnek vereyim

ilk 10 şınav sonra 10 mekik 8 şınav 8 mekik 5 şınav 5 mekik 3 şınav 3 mekik ilk bu seviyede git sonra ağır bir şey bul ve onu kaldırıp indir sürekli sonra bacaklarını açabildiğin kadar hergün daha fazla açmaya çalış sonra hızlı hızlı daire oluşturan yumruklar at koşu yap barfkis yap yukarıda duran bir demire asıl ayakların yerden kesilsin ilk 10 saniye ayakların yerden kesili bekle ve sonra kendini yukarı doğru kaldır kafan demiri geçsin sonra yine aynısı ayaklarını yerden kes bu sefer 20 saniye böyle böyle dene sonra şınavda bayağı kendini geliştir ve artık parmak uclarınla cekmeye calıs ondada biraz geliştiğin zaman ilk 4 parmakla sonra 3 sonra 2 sonra 1 parmağa kadar indirmeye calıs sonra elinin içini aç sonra yumruk yap aç yumruk yap bunu yüz kere yap sonra yere yat ve bacaklarını havaya kaldıır bacaklarını değirmen gibi dairesel şekilde çevir sürekli sonra ayakta iken karnını ey ve kafanı bacaklarının arasına sokmaya calıs belini geliştir ama fazla zorlama alışır o yavaş yavaş aslında cok kaslı olanlar vitamin alıyorlar ama sen daha doğal yöntemlerle yapabilirsin kolay gelsin Msn Happy

Alıntı
Blue Blood adlı kullanıcıdan alıntı

Evde yapabileceğin pratik hareketler var...
Mekik barfiks ve ağırlık kaldırma (Dambıl ile (250gr - 10 kg)

Profesyonel bir yerde eğitim almak istiyorsan herhangi bir spor merkezinden bilgi alman gerekir.

.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Eylül 2010       Mesaj #95
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Evde,her hangi bir spor salonuna gitmeden de tabiki kas yapılabilir.En ilk olarak şınav çekerek başlayın.Sonra mekik çekin.Barfikse başlayın.En ucuzundan bir dambıl alın.(Örn:4 kg bir dambıl).Bunlara çalışın.İnternette bunlara nasıl çalışılacağı hakkında bazı video lar var onları izleyin.Her gün ayrı hareketler deneyin.(Örnazartesi dambıl çalıştıysanız, Salı günü şınav çekin.)2 gün çalışmanın ardından 1 er gün mola verin.(Örnazartesi ve Salı çalıştıysanız Çarşamba günü mola verin.)Hareketleri doğru yapmaya çalşın.(Örnambıl kol kası hareketi çalışıyorsanız dambılı yukarı kaldırırken nefes verin, indirirken nefes alın.)Uykuya dikkat edin.Çalışmalarınızı daha çok sabah ve öğle saatlerinde gerçekleştirmeye çalışın asla akşam veya gece çalışmayın.Çalışmaya başlamadan önce basit hareketler deneyerek ısının veya dışarı çıkıp yarım saat yürüyün yada 10 dk koşun.Ondan sonra hareket sayılarınızı yükseltin.(Örn:20 şınav çekmek artık ize kolay geliyorsa 30 şınava çıkarın.)2-3 ayın ardından ağırlıkları arttırın.(Örn:4 kg dambıl a çalıştıktan sonra 5 kg lik bir dambıl alın.Hareket sayısını arttırmayın.)Sağlıklı besinler tüketmeye çalışın.Bol bol protein alın.(Örnrotein kırmızı ette bol miktarda bulunur.Kırmızı et tüketin.)Eğer öğrenciyseniz daha çok okula gitmeden önce çalışmaya gayret edin, okul sonrası yorgun olabilirsiniz.Bu dediklerimi dikkate alırsanız 5-6 ay içerisinde istediğiniz kaslı vücüda kavuşabilirsiniz.Unutmamanız gerekn en önemli şey hareketi doğru yapmaktır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Eylül 2010       Mesaj #96
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hergün spor yapıyorum etkisini gösteriyor ama yaşım 15 bişe olurmu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Eylül 2010       Mesaj #97
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben 1,37 boy 40 kiloyum 10 yaşındayım ve kawgada iyi değilim ve yumruklarım çok zayıf ancak kavgada savunmam iyi hemen savuştururum yani kol kası için dambulsuz başka hangi ağırlık kaldırmak gerek
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Eylül 2010       Mesaj #98
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BAK KARDEŞ HERGÜN YAKLAŞIK 150-250 ARASI MEKİK BİR O KADAR DA ŞİNAV ÇEK HERGÜN HERGÜN 3 ER 5 ER ARTIR SONRA AL Bİ 10 KİLOLUK EL HALTERİ ONLARI KALDIR SÜREKLİ KOLLARIN UYUŞSADA BIRAKMA O ZAMAN BİLKİ GELİŞİYO DEMEKTİR VE BİR DEMİRE ASIL 30 TANE DE BARFİX ÇEK 2.5 3 AY SONRA AYNANIN KARŞISINA Bİ GEÇ BAK HAYVAN GİBİ OLMUŞSUN Msn Wink
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Eylül 2010       Mesaj #99
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
5 ay boyunca günlük 60 şınav 30 mekik çektim.Dambıl lar ile göğüs ve kol kası hareketleri yaptım.Şimdi okuldaki arkadaşlarımıdan çok çok daha kaslıyım.Ha birde 1 ay dır bir kum torbasına çalışıyorum.Yumruk atmam bayağı bir gelişti dk a 240 yumruk ata biliyorum.Ve sadece 13 yaşındayım.Benden sizlere bir tavsiye, küçük yaşta vücut çalışmaya başlamayın diyenleri dinlemeyin.Yok vücut çalışınca boy uzamazmış Msn HappyMsn HappyMsn Happy N e alakası var.Benim vücut çalışmam sayesinde sadece 5 ayda 130 cm dan 160 cm oldum.Yani 5 ayda 30 cm uzadım.
hantecikızesin - avatarı
hantecikızesin
Ziyaretçi
28 Eylül 2010       Mesaj #100
hantecikızesin - avatarı
Ziyaretçi
bende kas bol ne gerek var bunlara biliorum kızlarda kas olmaz diosunuz ama ben hanterciyim