Arama

Fransa'nın yeni çıkardığı dil kanunu ve ANAEM hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 15

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Haziran 2018 Gösterim: 95.673 Cevap: 286
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ağustos 2010       Mesaj #141
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba ben mart ayında evlendim şuan ayın 16 snda vize başvurum var benim merak ettiğim nekadar sürede vizemi alabilirim eşim çifte vatandaş bilgilendirirseniz çok sevinirim..

randevu gunu kagitlarinizi iceri verdignizde size bi numara vericekler dil kursuna kayit olmaniz icin arayip kayit olcaksniz ve verilen gunden itibaren 2 hafta ucretsiz kursa gidip sertifika alicaksniz sonra sertifikayi herhangi bi gunde tekrar iceri vericeksiniz verdikten sonra 3 gun ile 2 hafta arasinda sizi ariycaklar pasaportunuzu almaniz icin eger dosyanizi tam hazirladiysaniz vizeniz ztn pasaportunuza islenmis olucak aldigniz gun kisacasi 3-4 hafta sonra alirsiniz vizeyi ben verdikten 3 gun sonra aradilar ve 1 hafta sonra almaya gittim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir ozlem - avatarı
Misafir ozlem
Ziyaretçi
26 Ağustos 2010       Mesaj #142
Misafir ozlem - avatarı
Ziyaretçi
selam benim esim aile birlesimi icin istek yapti. Benide ANAEM kursu icin ANkaradan cagirdilar sertifikalari aldim, daha sonda benden sertifikalari birde nufus kagit ornekleri, evlenme kagit ornekleri, 2 tane fotograf Vs.. evraklarla birlikte Ankara fransa konsolosluguna basvurmami istediler bana orda hicbir bilgi vermediler.
Evraklarda hicbir eksik gorunmuyor ama bir cevap da vermiyolar 2 aydan fazla bir sure oldu ben basvurali ama haber yok ne yapmam gerekiyor lutfen yardimci olun simdiden tsk....
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ağustos 2010       Mesaj #143
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaslar ben 6 aya yakın oldu evlenelı ve 3 ayda oldu kagıtları verelı konsolosluga esım fransız ve esım ordan evlenme ızın belgesı almadıgı ıcın kagıtlarımın fransaya savcılıga gonderılecegını ve red gelecegını soyledı konsolosluktan bununda bır sene bulacagını dediler ve bır cevap daha gelmedı ne yapmam gerekıyor yardımcı olursanız sevınırım tesekkurler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ağustos 2010       Mesaj #144
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeş bende fransız vatandaşı biriyle evlenecem inşallah yakında.ordan bi uluslararası evlenme ehliyeti bulamadık.onsuz olmuyormuş evlilik.sen nasıl hallettin onsuz??bende burdan direk konsolosluğa birlikte gidip ordan bu evlenebilirlik belgesini alacaz bizim hanım için .ama çok karışık vaşşah, ne yapacaz bilmiyorum.bizim durumda bir kişide bulamadık yaa
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Eylül 2010       Mesaj #145
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
maceracı abi snein durumu bi yazsan bize ya.nasıl olmuyor evlenme izin belegsi olmadan???????nasıl bekliyon bir sene
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Eylül 2010       Mesaj #146
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim belcikada bes yillik oturumum var ve belcikanin fransizca konusan bolgesinde yasiyorum fakat ben fransada yasayan biriyle evlilik yaptim acaba bu sinavdan benimde gecmem gerekiyormu bunun icin nereye basvurmam lazim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Eylül 2010       Mesaj #147
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aplam fransa vizesi için basvurdu fakat eve denetime gelen kişiye hamile oldugunu söylememis..dilekce yazıcaklar hamileligi bildirmek için nasıl yazılır bir fikir verebilir misiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Eylül 2010       Mesaj #148
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba benim eşim çifte vatandaş biz konsolosluk izin verdikten sonra evlendik şimdi bir randevumuz daha var evraklar neler bilmiyorum araştırdım bulamadım konsolosluktanda söylemediler
ysmn_67 - avatarı
ysmn_67
Ziyaretçi
21 Eylül 2010       Mesaj #149
ysmn_67 - avatarı
Ziyaretçi
ii gunler klay gelsin, benim esim su an dil kursunda ve sinavi kazanmazsa nasil olccak ???
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Eylül 2010       Mesaj #150
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam, nişalım fransada yaşayan bir türk ve çifte vatandaş.evlilik işlemleri ile ilgili aralık ayında gelip nikah kıyıp konsolosluğa bildireceğiz.çalıştığı için 1 hafta izin alabildi,hemen geri dönmek zorunda.konsolosluğa başvuruyu beraber yaptıktan sonra bida gelmesine gerek varmı?teşekkürler