Arama

Atlas Jet havayollarında hostes olarak çalışabilmenin koşulları nedir? - Sayfa 6

En İyi Cevap Var Güncelleme: 27 Nisan 2015 Gösterim: 90.610 Cevap: 179
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Şubat 2010       Mesaj #51
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba, ben 25 yaşındayım ve meslek yüksek okul işletme bölümü mezunuyum,İngilterede 2 yıl ingilizce eğitimi aldım dolayısıyla ingilizcem çok iyi,bazı iş alanlarında iş deneyimim var ve çeşitli seminerle katıldım ayrıca bazı sertifikalarım var.(boy:1,70 kilo:58) Sizce hostes olabilir miyim? ve koşullar neler?

Sponsorlu Bağlantılar
Teşekkürler.
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
17 Şubat 2010       Mesaj #52
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba, ben 25 yaşındayım ve meslek yüksek okul işletme bölümü mezunuyum,İngilterede 2 yıl ingilizce eğitimi aldım dolayısıyla ingilizcem çok iyi,bazı iş alanlarında iş deneyimim var ve çeşitli seminerle katıldım ayrıca bazı sertifikalarım var.(boy:1,70 kilo:58) Sizce hostes olabilir miyim? ve koşullar neler?

Sponsorlu Bağlantılar
Teşekkürler.

Elbetteki olabilirsiniz, şirketlerin alım koşulları birbirinden farklıdır.Mesela THY için

Ön Koşullar
  • T.C. uyruklu olmak.
  • En az lise veya dengi okul mezunu olmak. (Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi ibraz edilmesi zorunludur.)
  • İyi derecede İngilizce bilmek.
  • THY A.O.’nun öngördüğü ilde ikamet etmeyi kabul etmek.
  • 01.01.1980 ile 31.12.1990 tarihleri arası doğumlu olmak.
  • Adli sicil kaydı veya adli sicil arşiv kaydı bulunmamak. (Taksirli trafik suçları hariç)
  • 14/08/2009-16/10/2009 tarihleri arasında yayınlanan en son ilanımıza başvuran ve kilo dışındaki sebeplerle elenen adayların başvurusu kabul edilmeyecektir. Daha önce rezervasyon yaptırıp herhangi bir nedenle aşamalara katılmamış olan veya rezervasyon yaptırmamış olan adaylar yeni rezervasyon yaptırıp aşamalara katılabileceklerdir.

NOT: ERKEK ADAYLARIN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Sağlık ve Fiziki Koşullar
  • 160-180 cm.arası boya sahip olmak.
  • Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak. (Ölçümler THY tarafından veya THY’nın belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır.)
  • Sağlık durumu uçuşa müsait olmak. (THY’nin yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uçuşa uygun olduğuna dair rapor almak.)
  • Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği veya sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol
  • Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.
  • Adaylara, başvurularını eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra sistem tarafından aday numarası ve şifre verilecektir. Adayların, alım süreci boyunca katılacakları tüm aşamalara ait bilgi ve sonuçları bu aday numarası ve şifre ile veya TC Kimlik Numaraları ile takip etmeleri gerekecektir. Bu nedenle söz konusu aday numarası ve şifrenin özenle korunması gerekmektedir.
  • Adayların başvurularını tamamlayabilmeleri için rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.
  • Başvuruda bulunan ve gerekli şartları taşıyan adayların, rezervasyon yaptırıp, belirtilecek yere rezervasyon yaptırdıkları tarihte;
    • Nüfus cüzdanı aslı
    • En az lise veya dengi okula ait diploma aslı veya noter onaylı sureti (eğitimini yurtdışında tamamlayan adaylar için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı sureti)
    ile şahsen gelmeleri gerekmektedir.
  • İlan, yeterli sayıda başvuru alınana kadar yayında kalacaktır.
  • Daha önce herhangi bir şekilde yapılmış tüm başvurular geçersizdir.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Şubat 2010       Mesaj #53
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben sibel.
25 yaşındayım mimar sinan g.s üniversitesi mezunuyum
boy 1,68 kilo 58
şuan ingilizce eğitimi almaktayım daha önceden alt yapı vardı ama önemli olan insanlar arasındaki dialok esnasında yeterli ve net açıklayıcı cevaplar verebilmek bende elimden geldiğince çaba içerisindeyim
ben hostes olmak için yeterlimiyim acaba yada başka neler yapmam gerekiyor kendim için hostes olmak istiyorum..
teşekkür ederim.
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
18 Şubat 2010       Mesaj #54
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

merhaba ben sibel.
25 yaşındayım mimar sinan g.s üniversitesi mezunuyum
boy 1,68 kilo 58
şuan ingilizce eğitimi almaktayım daha önceden alt yapı vardı ama önemli olan insanlar arasındaki dialok esnasında yeterli ve net açıklayıcı cevaplar verebilmek bende elimden geldiğince çaba içerisindeyim
ben hostes olmak için yeterlimiyim acaba yada başka neler yapmam gerekiyor kendim için hostes olmak istiyorum..
teşekkür ederim.

Eleştiriye açık, düzgün türkçeyi kullanan ve dile hakim olan, güler yüzlü ve sevecen, insanları ikna yeteneği olan, kendini kontrol edebilen ve tepkilerine dikkat eden, her daim bakımlı biri olmak zorundasınız.Mülakatlarda en çok dikkat çeken ve aranan özellikler bunlar.İngilizceyi iyi derecede bilmek ve konuşmalarda zorluk çekmemek de önemli.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Şubat 2010       Mesaj #55
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iyi günler efendim ,

Öncelikle saygilarimi sunar calismalarinizda basarilar diliyorum.Ben 172 boy 58 kiloyum.Almanca iyi bilmekle beraber cok azda ingilizce biliyorum.Yurt disinda lise egitimi almis durumdayim.Ben de hostes olmak istiyorum acaba sansim varmidir?
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
20 Şubat 2010       Mesaj #56
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

iyi günler efendim ,

Öncelikle saygilarimi sunar calismalarinizda basarilar diliyorum.Ben 172 boy 58 kiloyum.Almanca iyi bilmekle beraber cok azda ingilizce biliyorum.Yurt disinda lise egitimi almis durumdayim.Ben de hostes olmak istiyorum acaba sansim varmidir?

Elbette var ancak ingilizce mülakatlar oluyor.O yüzden ingilizce üstünüzde durmanızı öneririm.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Şubat 2010       Mesaj #57
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm ben 24 yaşındayım üniversite okuyorum boyum 1.70 63 kiloyum ama malesef ing yok alınma şansım ne kadar cevap verirseniz çok sevinirim
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
21 Şubat 2010       Mesaj #58
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

slm ben 24 yaşındayım üniversite okuyorum boyum 1.70 63 kiloyum ama malesef ing yok alınma şansım ne kadar cevap verirseniz çok sevinirim

İngilizce yoksa maalesef mülakatlarda ve testlerde elenirsiniz.Başvuru şartlarında ingilizce şart.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Şubat 2010       Mesaj #59
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

hostes basvurulari

iyi günler atlas jet yöneticileri ben mugla/dalamanda ikamet etmekteyim 8 yıllık havalimanı işleyişi konusu hakkında bilgim var.4 yıllık güvenlik götevlisi olarak çalşıtım.şartlarınızın hepsi bana uyuyor boy kilo ve yaş hepsi uyuyor eger sizde isterseniz sizlerle beraber calışmak istiyorum şimdiden teşekkürler.
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
22 Şubat 2010       Mesaj #60
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

iyi günler atlas jet yöneticileri ben mugla/dalamanda ikamet etmekteyim 8 yıllık havalimanı işleyişi konusu hakkında bilgim var.4 yıllık güvenlik götevlisi olarak çalşıtım.şartlarınızın hepsi bana uyuyor boy kilo ve yaş hepsi uyuyor eger sizde isterseniz sizlerle beraber calışmak istiyorum şimdiden teşekkürler.

Atlas Jet için CV yollayabilirsiniz.Ya da kendiniz şahsen başvuru yapabilirsiniz.