Arama

PC Teknik Destek (Soru - Cevap) - Sayfa 11

Güncelleme: 2 Aralık 2013 Gösterim: 903.701 Cevap: 2.932
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
18 Kasım 2005       Mesaj #101
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Harddisk'inizi çıkarıp başka bir PC'ye ikinci harddisk olarak takın.

Sponsorlu Bağlantılar
Tabii o PC'nin çalışan güncel bir antivirus programı olması gerekiyor. Sonra harddisk'inizi komple taratıp zararlı kodları temizledikten sonra tekrar kendi PC'nize takıp Windows'u baştan temiz bir şekilde kurabilirsiniz.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
konuralp1980 - avatarı
konuralp1980
Ziyaretçi
18 Kasım 2005       Mesaj #102
konuralp1980 - avatarı
Ziyaretçi
teşekkür ederim cevabın için peki resim ve müziklere bulaşma ihtimali ne?
Sponsorlu Bağlantılar
mylife33 - avatarı
mylife33
Ziyaretçi
18 Kasım 2005       Mesaj #103
mylife33 - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaşlar ya benim intnet araç çubuğundaki daha önce girdiğim linkleri neden göremiyorum intnet ayarları düzgün olduğu halde araç çubuğundaki oka basıyorum ama adresleri göremiyorum yardım eden olursa sevinirim
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
18 Kasım 2005       Mesaj #104
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
konuralp1980 adlı kullanıcıdan alıntı

teşekkür ederim cevabın için peki resim ve müziklere bulaşma ihtimali ne?

Resim ve müzik dosyalarına bulaşmazlar, bulaşsalar da kolayca temizlenirler, bir zararı olmaz...
Son düzenleyen NeutralizeR; 19 Kasım 2005 08:36
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
18 Kasım 2005       Mesaj #105
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
mylife33 adlı kullanıcıdan alıntı

slm arkadaşlar ya benim intnet araç çubuğundaki daha önce girdiğim linkleri neden göremiyorum intnet ayarları düzgün olduğu halde araç çubuğundaki oka basıyorum ama adresleri göremiyorum yardım eden olursa sevinirim

Internet Explorer > Araçlar > Internet Seçenekleri

Sayfaların tutulacağı gün sayısı 7-15-20 ya da 30 olsun, tercihinize göre....

Güvenlik sekmesine gelin ve tüm bölgelerde Varsayılan Düzey'e tıklayın...

İçerik sekmesine gelin ve Otomatik Tamamla'daki tüm kutucukları işaretleyin...

Gelişmiş sekmesine gelin ve Varsayılanı Yükle'ye tıklayın....

Yine Gelişmiş ekranında, en altlara inin ve Satıriçi Otomatik Tamamlama'yı kullan'ı işaretleyin...

Zamanla geçmiş ziyaretlerinizdeki sitelerin adının adres bölümündeki aşağı ok tuşuna tıkladığınızda listelendiğini göreceksiniz...
konuralp1980 - avatarı
konuralp1980
Ziyaretçi
18 Kasım 2005       Mesaj #106
konuralp1980 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
NeutralizeR adlı kullanıcıdan alıntı

Resim ve müzik dosyalarına bulaşmazlar, bulaşsalar da kolayca temizlenirler, bir zararı olmaz...

ilgin alakan için sana çok teşekkür ederimMsn Grin
Son düzenleyen NeutralizeR; 19 Kasım 2005 08:36
ReYNo - avatarı
ReYNo
Ziyaretçi
19 Kasım 2005       Mesaj #107
ReYNo - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
istanbul1453 adlı kullanıcıdan alıntı

Selam arkadaşlar
Pcimde kayıtlı mp3 formatlı ses dosyalarını cep telime atabiliyorum fakat wma uzantılı ses dosyalarını atamıyorum bu hususta ne yapmam gerekiyor ?
Yardımcı olabilirseniz çook sevinirim..
Msn Cry

ya simdi bole bi program bulsan bıle telefonun bole bı ses calcak mı bence sen telefonuna uyacak sesler dınle MP3 gıbı waw gıbı amr(yoksa arm mıydı??) bole seyler dene napcam wma ı dı me Msn Surprised)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Kasım 2005       Mesaj #108
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

bunu daha geniş anlatırmısın hep almak değil birazda katkıda bulunmak gerekir.tam olarak anlatırsan sorunsuz bi şekilde sitede program vs.tanıtımı yapabiliriz.bide resimli anlatımı nasıl yapıyosunuz onun için hangi programı kullanıyosunuz onuda anlatırsan iyi olur.teşekkür ederim

Farenizin sol tuşuna bir kez basın > sonra prt sc tuşuna basın ( genelde klavye tuşlarının sağa doğru üstte olur ) > başlat > tüm programlar > donatlar > paint programını açın > program barında üst soldan 2'ci sekmeyi açın yapıştırı tıklayın ekran görüntüsü programa aktarıldığını göreceksiniz "farklı kayıt et" sekmesi ile desktopa kayıdı yapın > şu an bmp. uzantılı kayıt olduğu için dosya büyüklüğü fazla olduğundan bir resim düzenleme aracı ile resmi açın gerekli istenmeyen kısımları kesip silin ve istediğiniz görüntüyü bulunca > farklı kayıt et ile tekrar ama bu sefer jpeg. uzantılı kayıt edin işte yöntem > biraz meşagatli ama anlatıma katkısı çok bir yöntem > evet anlatım şimdi >bundan sonra sizden bekliyoruz resimli anlatımlarınızı > kolay gelsin saygıllar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Kasım 2005       Mesaj #109
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

merhaba.pc mde 250 gb hd.var 10 ve 240 olmak üzere 2 ye böldüm.pc ağırlaştığı için format atıım fakat sorun devam etti. avarst anti virüs programı yükledim.daha serilalini girmeden virüsün yada spamların 240 ı da sarmış olduğunu gördüm.sorunum 240 gb.nin içinde çok geniş müzik ve resim arşivinin olmasıdır.virüs vb.yazılımlar ne tür uzantılı dosyaların içinde konuşlanıyo yani müzik ve resimlerde virüs,spam veya trojen olurmu.oluyosa ne yapmam gerekir.yani pc mi bu illetten nasıl kurtarabilirim.teşekkür ederim

Saygıdeğer Admin'im darılmasın ve gücenmesiin ama ufak bir hatırlatma yapmak isterim doğrular adına > önce sizin sonunuzdan başlayalım > öncelikle iki üç böcek (aware) veya ajan yazılım (spy ) için format atılmaz zira format atmak h.d.d nin üst yüzeyinde çızıklara neden olur > format en son naçar kalındığı zaman uygulanması lazım gelen bir olaydır > bu kısa bilgiden sonra devam edelim > antivirüs programını yüklemişsiniz güzel fakat olaydan kaçmadan devam etse idiniz sonuca gidecektiniz (durduğunuzu varsayarak konuştum) fakat spy, aware, ve diğer asalak yazılımları daha etkili temizleme yöntemi söz konusu asalakları temizleme araçlarıdır > nasıl ki anti vir programlar aware temizlemez aware temizleme programlarını da virüs temizlemez o yüzden eğer makinanız format atılmamışsa şunu okuduğunuz an sitemiz tam sürümlerinde olan Ad aware programını indirin ve kurun gerekli yardım program sayfasında vardır ve taratın önce o asalaklardan kurtulun > spy&bot da indirip kursanız daha sağlam yöntem olur > ardından anti vir programını çalıştırın ve gerekli temizliği yapın ta ki bir esamesi kalmayıncaya kadar > sonra güvenle kullanın makinanızı > burda diğer bir makinada taratma konusunda da ufak bir hatırlatmada bulunacağım Admin'nime malüm bir makinada anakart, ram, h.d.d 3'lüsü bulunur ve bunlardan 1-2 ayrı ayrı değişse sorun olmaz ama 3 birden değise sorun olur > yani konuyu açacak olsak sizin hdd'eniz başka makinaya geçti mi muhtemel o makina tanımlama yapmayacağı için görüntü alamıyacaksınız dolayısı ile taratmanız söz konusu olamaz zira makina açıldığı zaman makina master hdd'yi baz alacak ve üstüne gelen yeni hdd sadece yama olarak gözükecek vede muhtemelen sorun yaratacak makina açılışında içini taratmanız konusunda > bu tezime ornek teşgil edecek bir gerçek vardır şayet xp yazılımı lisanslı olsa ve siz bu 3 bileşenden birini değiştirseniz sorun olmaz ama tümünü değiştirin veya alın başka makinaya master atayın bakın bakalım o program açılıyor mu > açılmaz > zira lisas tanımlama bilgisi 3 ana bileşene kayıt verildi ve bu 3 ana bileşen kaldırılınca ( burda hdd'den söz ediyorum) başka makinada çalışmaz ( bu arada lisansı örnek gösterdim olmuş olmamaş fark etmez işletim sistemi ve 3 bileşen bazdır) kısaca konunuza açıklık getirildiği için sevinçliyim fakat eklemek lazım gelirse özellikle paylaşım sitelerinden (emule, ares, kazza ) indirdiğiniz filim, müzik, ve diğer olaylara son derece dikkat etmenizi tavsiye ederim çalıştırmadan taratın ve ilgili programın uyarılarını dikkate alın malüm paylaşım adı altında bedava sunulan bir olayın ardunda takdir edersiniz ki bir aware veya spy hediyesi vardır ve sonucunu gördünüz zaten > son bir konu müzik ve filimlere spy konulmaz spy bunları indirdiğiniz yerden gelir > hoş kalın hoşçakalın ve hep bizle kalın > saygılar
suicide35 - avatarı
suicide35
Ziyaretçi
19 Kasım 2005       Mesaj #110
suicide35 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar 512 adsl kullanıyorum. az önce hız testi yaptım; ilk teste sonuç 235 ikincisinde ise 312 çıkıyor..zaten 1 haftadır internet çok yavaş.sorun bendemi telekomdamı sizce??
adamlar hızı 512 yaptık diyorlar ama ben 400ü geçeni duymadım..
bu konuda bilgilendirirmisiniz??
teşekkürler..