Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 198

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.786.723 Cevap: 3.874
hıçkırık - avatarı
hıçkırık
Ziyaretçi
3 Nisan 2007       Mesaj #1971
hıçkırık - avatarı
Ziyaretçi
selam ,bugün format attırdım ...ama onlar msn 8.0 yüklemişlerdi.üstüne discovery ve plus tükledim.ama gördüm ki msn paylaşım klasörünü pc desteklemiyor diyor.ben de msn son sürümünü 8.1 i yükledim.hala desteklemediğini görüyorum.avast kullanıyorum bunun yüzünden olabilir mi?lütfen yardım edin...teşekkürler
Sponsorlu Bağlantılar
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
3 Nisan 2007       Mesaj #1972
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
earnest940 adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar msn de durumunu offline a almış bir kişiyi aslında online olduğunu anlayabilmek için bi proram yok mu?acil!

Bu konuyu inceleyin:
https://www.msxlabs.org/forum/msn-teknik-destek-bilgiler/12138-messenger-plus-livela-cevrimdisi-oturum-acanlari-gorun.html
Sponsorlu Bağlantılar

%100 tutarlı bir şekilde bunu öğrenmenin bir yolu yok. Fakat MessengerDiscovery Live ve bazı Plus! script'leri size konuşma penceresi açan çevrimdışı kişiler hakkında uyarı verebilirler.

Alıntı
aslıoglu adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar msnin son sürümünü yükledikten sonra oturum kendiliğinden kapanıp tekrar açılıyor ne yapabilirim.
Teşekkürler.

En son sürümü yükledikten sonra herhangi bir yama uyguladınız mı? Çoklu oturum açma yaması mesela?

"Başlat > Denetim Masası > Program Ekle veya Kaldır > Windows Live Messenger > Değiştir > Onar" işlemini yapıp tekrar deneyin.

Alıntı
hıçkırık adlı kullanıcıdan alıntı

selam ,bugün format attırdım ...ama onlar msn 8.0 yüklemişlerdi.üstüne discovery ve plus tükledim.ama gördüm ki msn paylaşım klasörünü pc desteklemiyor diyor.ben de msn son sürümünü 8.1 i yükledim.hala desteklemediğini görüyorum.avast kullanıyorum bunun yüzünden olabilir mi?lütfen yardım edin...teşekkürler

İnceleyin:
Windows Live Messenger 8.0 Paylaşım Klasörü Silme
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
hıçkırık - avatarı
hıçkırık
Ziyaretçi
3 Nisan 2007       Mesaj #1973
hıçkırık - avatarı
Ziyaretçi
ama ben paylaşım klasörünü kullanmak istiyorum.sorunun msnin genel özelliklerindepc desteklemiyor diye yazması ve kullanamam...8.0 da da aynen bu şekildeydi...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Nisan 2007       Mesaj #1974
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ama ben paylaşım klasörünü kullanmak istiyorum.sorunun msnin genel özelliklerindepc desteklemiyor diye yazması ve kullanamam...8.0 da da aynen bu şekildeydi...

Paylaşım Klasörleri'ni kullanabilmeniz için Windows dosya sisteminin NTFS olması gerekir. Harddisk sürücünüzün dosya sisteminin ne olduğunu öğrenmek için Bilgisayarım kısayoluna çift tıklayın, C: sürücüne sağ tıklayıp Özellikler'e girin ve Genel sekmesi altında Dosya sistemi: yazan bölümün karşısına bakın. FAT32 yazıyorsa, NTFS'ye dönüştürmeniz gerekiyor, aksi halde Paylaşım Klasörleri'ni kullanamazsınız.

Paylaşım Klasörlerini kullanabilmek için hem sizin hem de kişinizin NTFS (Performans, güvenlik, güvenilirlik ve diğer ileri düzey özellikleri sağlayan gelişmiş bir dosya sistemi.) dosya sistemi ile biçimlendirilmiş bir sistem bölüm (Bölüm, sabit sürücünüzün bir kısmı veya tamamı olabilir. Bölümler genellikle işletim sistemi yüklenmeden önce oluşturulur. Çoğu ev kullanıcısı için, sabit sürücünün yalnızca bir bölümü vardır.) kullanması gerekir. Sabit disklerin normalde NTFS dosya sistemi içinde biçimlendirilen tek bir bölümü vardır. Sabit diskinizin NTFS sistem bölümü kullanıp kullanmadığını belirlemek için Bilgisayarım'ı çift tıklatın, Windows'un yüklü olduğu sabit diski sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın. NTFS'nin Dosya sistemi'nin altında listelenip listelenmediğine bakın.
Sabit diskinizi komut isteminden NTFS'ye dönüştürmek için:
  1. Görev çubuğunda Başlat'ı ve sonra da Çalıştır'ı tıklatın.
  2. cmd yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
  3. convert c: /FS:NTFS (burada C: sabit diskinizi gösterir) yazın ve ardından ENTER'a basın.
  4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Notlar
  • Sabit diskinizi FAT32'den NTFS'ye nasıl dönüştürebileceğiniz konusunda daha fazla bilgi için Windows yardım belgelerinize başvurun. FAT32'den NTFS'ye dönüştürme işlemi sırasında bir aksilik olursa veri kaybedebilirsiniz.
hıçkırık - avatarı
hıçkırık
Ziyaretçi
3 Nisan 2007       Mesaj #1975
hıçkırık - avatarı
Ziyaretçi
ya dediğiniz doğru fat yazıyor.ama ben çok fazla anlamadığım için dçnüştürmekten korktum açıkçası.BUnun herhangi bir programa yada pcdeki herhangi bir şeye etkisi varmıdır?çalıştırmama gibi.yani bunu dönüştürürsem ne olacak?lütfen terim kullanmayınMsn Happy)teşekkürler
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
3 Nisan 2007       Mesaj #1976
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı

ya dediğiniz doğru fat yazıyor.ama ben çok fazla anlamadığım için dçnüştürmekten korktum açıkçası.BUnun herhangi bir programa yada pcdeki herhangi bir şeye etkisi varmıdır?çalıştırmama gibi.yani bunu dönüştürürsem ne olacak?lütfen terim kullanmayınMsn Happy)teşekkürler

İşlem sırasında elektrik kesintisi yaşanmazsa, bir problem çıkacağını sanmıyorum Msn Happy
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
hıçkırık - avatarı
hıçkırık
Ziyaretçi
3 Nisan 2007       Mesaj #1977
hıçkırık - avatarı
Ziyaretçi
hahahhaMsn GrinMsn Gringüzel cvp ama benim öğrenmek isteediğim şey o değildi..ya pc konusunda cahilim biliorumMsn GrinDherhangi bir programa falan zararı olurmu yda birşeyleri değiştirirmi demek istedim..,ilginize teşekkürlerMsn Wink
erd_drknght - avatarı
erd_drknght
Ziyaretçi
3 Nisan 2007       Mesaj #1978
erd_drknght - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

hahahhaMsn GrinMsn Gringüzel cvp ama benim öğrenmek isteediğim şey o değildi..ya pc konusunda cahilim biliorumMsn GrinDherhangi bir programa falan zararı olurmu yda birşeyleri değiştirirmi demek istedim..,ilginize teşekkürlerMsn Wink

Hiç bi sorun olmaz zaten sen gözle görülür bi değişiklik görmicenMsn Happy herşey aynı olcak sadece dosyalama sistemi değişmiş olcak NTFS olması bilgisayarın için daha iyiMsn Wink
hıçkırık - avatarı
hıçkırık
Ziyaretçi
3 Nisan 2007       Mesaj #1979
hıçkırık - avatarı
Ziyaretçi
ya merhaba dün msj yazmıştım .dönüştürme işi içinMsn Happyama benimkinde cmd yazdıktan sonra c:/documents and setttings>acer yazıyor sonra da _ bu işaret çııkıyor.ben bundan sonra mı yazıcam bunu:convert c: /FS:NTFS ve enter a mı basıcam..lütfen yardım....ayrıca siteden resim kaydetmek istediğimde de resimleri not defteri gibi kaydediyor ve resimleri açmka istediğimde bir sürü yazılar çıkıyor açtığım yerde.dönüştürdüğümde bu da düzelir mi?yoksa formatı atan kişi saçmalamımıMsn Happy))lütfen bu konuda da bilgi verir misiniz?teşekkürlerrr
coyi85 - avatarı
coyi85
Ziyaretçi
3 Nisan 2007       Mesaj #1980
coyi85 - avatarı
Ziyaretçi
merhaba bilgi verecek olan arkadaşım benim kameram yok karşı tarfın kamerası var fakat ben onun kamerasını açamıyorum onun görüntüsünü göremiyorum , nasıl karşı tarafın kamerasını görebilirim yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla