Arama

PC Teknik Destek (Soru - Cevap) - Sayfa 22

Güncelleme: 2 Aralık 2013 Gösterim: 906.059 Cevap: 2.932
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2005       Mesaj #211
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
boucler adlı kullanıcıdan alıntı

ya ben o indirme yöneticisindende direk x den le kapattım sonra temizle dedim hepsini ordanda gitti vazgec diyemeden silindi yani indirme yöneticisindende acaba mozillanın da tuttugu alt klasörleri biliyonuz mu bu dosyaları explorer tutuluyo mesela mozillada tutulan alt klasör lazım galibaa

Sana bir tavsiye ilk söylediğin doğrultuda bilgi aktardım bundan sonra tam bilgi vermen dileği ile son bir konu :...mozzillayı kaldırmayı dene zira sana fazladan yardımım dokunamıyacak ne yaptığını bilmediğimden > kolay gelsin
Sponsorlu Bağlantılar

torture123 - avatarı
torture123
Ziyaretçi
29 Aralık 2005       Mesaj #212
torture123 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar merhaba benim sorunum burdan indirdiğim kerio adlı güvenlik duvarı ile ilgili kurduktan sonra messenger açılmadı internete bağlanamadım yani hatları kesti ayarları ile oynadıysamda olmadıı bi türlüü acaba yapmam gereken başka bişe daha mı var yoksa ayarlarını mı yanlış yaptıkk yardım ederseniz sevinirim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Aralık 2005       Mesaj #213
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
torture123 adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar merhaba benim sorunum burdan indirdiğim kerio adlı güvenlik duvarı ile ilgili kurduktan sonra messenger açılmadı internete bağlanamadım yani hatları kesti ayarları ile oynadıysamda olmadıı bi türlüü acaba yapmam gereken başka bişe daha mı var yoksa ayarlarını mı yanlış yaptıkk yardım ederseniz sevinirim

1 > İleri derece operatör olmam neticesinde ilk tavsiyem her gördüğünüz programı indirip kurmayın defalarca tavsiye etmeme rağmen uygulamalara devam edildiğini görüyorum demek ki Türkiyemdeki insanların başı daha çok belaya girecek bu laf dinlememezilikten
2> sözü geçen programı tanımıyor
3> gereksiz bir "güvenlik duvarı" olduğunu tahmin ediyorum :.. işletim sistemini kendi normal güvenlik duvarı yeterlidir size örnek Sp1, Sp2, Sp3, gibi :.. bunların haricindekiler fayda değil zarar getirmeğe başlar sizin durumunuz gibi :... ve zanettmeyin ki her güvenlik duvarı sağlamdır makinanıza girecekler zaten girecektir siz müsterih olun
4> hangi sayfadan indirdiniz ise konu muhatabıına direk mesaj atın
5> her şeyi denediğinizi gördüm de neden sözü geçen programı devre dışı veya silme işlemi uygulamadınız onu merak ediyorum
6> sözlerimden 1 ders aldığınızı umarım :.. yapacağınız bu saaten sonra ( diğer ayarllarla oynadığınızı ifade etmişsiniz zira) gerekli dökümanları sistemden kurtarıp temiz 1 format atmaktır veya işi iyi bilen 1 bilgisayarcının kurtarma işlemi yapmasıdır > özür dilerim yardımcı olamadım > saygılar kolay gelsin
luly - avatarı
luly
Ziyaretçi
30 Aralık 2005       Mesaj #214
luly - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarımda tavla oynayamıyorumm Msn Sad javadan sandım bi program yükledim ama hala açılmıyo. Chat odalarına girmiyo. Yarımcı oluuunn lütfeenn
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Aralık 2005       Mesaj #215
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
luly adlı kullanıcıdan alıntı

bilgisayarımda tavla oynayamıyorumm Msn Sad javadan sandım bi program yükledim ama hala açılmıyo. Chat odalarına girmiyo. Yarımcı oluuunn lütfeenn

Aşağıdaki adresden indirip kurun Java resmi sitesidir > saygılar kolay gelsin

http://www.java.com/en/

Bu da macromedia flash resmi sitesidir :.. bu da gereklidir son versiyonu kurun

http://www.macromedia.com/shockwave/download/download.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash
Son düzenleyen Blue Blood; 30 Aralık 2005 19:15
alptekin_206 - avatarı
alptekin_206
Ziyaretçi
30 Aralık 2005       Mesaj #216
alptekin_206 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim pc de son bir haftadır kendi kendini kapatıyo.ve mavi bi ekran çıkıyor.fiziksel bellek dökülüyor diyo.bitince pc yeniden başlıyor.açılıncada sistem ciddi bir hatadan dolayı kapatıldı diyor.
ve şu hata kodunu veriyor:

BCCode : d1 BCP1 : 0000000E BCP2 : 00000002 BCP3 : 00000000
BCP4 : F6C8CE94 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

Bir arkadaşım ram den kaynaklanır diyor. bende 256 ram vardı. 1 sene önce ikincisini takmıştım.iki ramde 256-400hrz.
sorunun sebebi virüs programı olabilir mi? mks2005 i kullanıyorum. şimdiden teşekkürler... kolay gelsin
pc nin özellikleri: win xp sp2 p4 CPU 2.8 Ghz. 2x256 ram. NVIDIA Geforce FX 5200
Son düzenleyen alptekin_206; 31 Aralık 2005 00:03
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
31 Aralık 2005       Mesaj #217
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Hata kodu dışında herhangi bir dosya adı mevcut mu ? dll dosyası vs ?

Direkt RAM'den şüphelenmek doğru olmaz, yazılımsal sorunlar da sıkça bu hatalara neden olabilir. Sorunu tespit etmek çok vaktinizi alacaksa ve temiz bir windows kurulumu sizin için problem olmayacaksa, format atmanızı öneririm...

RAM'lerden tekini çıkarıp bir süre bilgisayarı o şekilde çalıştırın... İki RAM'i de deneyin.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
chivi - avatarı
chivi
Ziyaretçi
31 Aralık 2005       Mesaj #218
chivi - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaslar bilgisayarımda herhangi bi klasörde görünümlerden kücük resimleri seciyorum: ufak resim olarak göstermiyo bircok konuda beni zorluyor nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Aralık 2005       Mesaj #219
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
chivi adlı kullanıcıdan alıntı

slm arkadaslar bilgisayarımda herhangi bi klasörde görünümlerden kücük resimleri seciyorum: ufak resim olarak göstermiyo bircok konuda beni zorluyor nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim

Başlat > Denetim masası > Klasör seçeneklerinden > gerekli ayar ve düzenlemeyi yapsanız sorun çözülür > kolay gelsin
alptekin_206 - avatarı
alptekin_206
Ziyaretçi
31 Aralık 2005       Mesaj #220
alptekin_206 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
NeutralizeR adlı kullanıcıdan alıntı

Hata kodu dışında herhangi bir dosya adı mevcut mu ? dll dosyası vs ?

Direkt RAM'den şüphelenmek doğru olmaz, yazılımsal sorunlar da sıkça bu hatalara neden olabilir. Sorunu tespit etmek çok vaktinizi alacaksa ve temiz bir windows kurulumu sizin için problem olmayacaksa, format atmanızı öneririm...

RAM'lerden tekini çıkarıp bir süre bilgisayarı o şekilde çalıştırın... İki RAM'i de deneyin.

öNCELİKLE İLGİLENDİĞİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER..hata raporu içeriğinde şöyle diyor:
bu hata raporuna şu dosyalar eklenecek:

C:\DOCUME~1\alptekin\LOCALS~1\Temp\WERe70b.dir00\Mini123105-01.dmp
C:\DOCUME~1\alptekin\LOCALS~1\Temp\WERe70b.dir00\sysdata.xml

diyor. bu dosyalarla illgili olabilirmi acaba... saolasın