Arama

PC Teknik Destek (Soru - Cevap) - Sayfa 286

Güncelleme: 2 Aralık 2013 Gösterim: 907.344 Cevap: 2.932
byseus - avatarı
byseus
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2008       Mesaj #2851
byseus - avatarı
Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar..

Sponsorlu Bağlantılar
Birkaç gün öncesinde internette virüs programımın uyarı verip engellediği bi bağlantıya virüs programını kapatıp girdim ve o adresten .exe uzantılı bi setup indi.. Kurulumu saniye tutmadı o an işlerin ters gittiği anlaşıldı.. avast bu sefer sıradan bi bağlantıyı engellemiyor gerçekten bilgisayarı koruyormuş fakat iş işten geçmişti, artık explorer'den google hariç hiçbir siteye girilmiyor yazdığım link haricinde başka bir siteye yönlendiriliyordum, artık olanları eski haline çevirmeye baktım.. program ekle/kaldır'a girdim belki o kurulumu kaldırırım diye fakat orda yoktu.. register mechanic/Glary utilities gibi sistem hata gidericilerle sorunları analiz edip bu sorunları sildim, yine explorer beni her seferinde farklı reklam amaçlı sitelere yönlendiriyordu.. En son avast ile tüm sistemi taradım, sistem virüslerin çalışır durumdayken bilgisayarın kapatlıp öyle tarama yapması gerektiğini önerdi ve bunu yaptım bayağı bi virüste temizledi özellikle "system volume infor.." (bu klasörden).. Tarama bitti ve bilgisayar açıldı explorer'a ilk olarak osym sitesini yazdım 1 2 saniye sonra açıldı, "oh be düzeldi dedim.." ikinci olarak msxlabs'a girdim oda açıldı artık tamamdır sorun gitti dedim.. fakat maillerime bakmak istediğimde site açılmadı sürekli yükleme gösteriliyor fakat beyaz ekran hiç gitmiyor hatta fazla bekleyince farklı pencerede reklam sitesi açıyor.. Meğerse açılan site sayısı sınırlı sayıda.. sorunu sadece yarıya indirebilmişim..

Şimdi bu sorunu ben tamamen ortadan nasıl kaldırbilirim..

Kullandığım Virüs Pro: Avast 4.8 Pro

Sistem: Windows Xp Sp2

Tarayıcı: Explorer 7 ve Mozilla Firefox 2
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
18 Ağustos 2008       Mesaj #2852
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
BySeuS adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba arkadaşlar..

Sponsorlu Bağlantılar
Birkaç gün öncesinde internette virüs programımın uyarı verip engellediği bi bağlantıya virüs programını kapatıp girdim ve o adresten .exe uzantılı bi setup indi.. Kurulumu saniye tutmadı o an işlerin ters gittiği anlaşıldı.. avast bu sefer sıradan bi bağlantıyı engellemiyor gerçekten bilgisayarı koruyormuş fakat iş işten geçmişti, artık explorer'den google hariç hiçbir siteye girilmiyor yazdığım link haricinde başka bir siteye yönlendiriliyordum, artık olanları eski haline çevirmeye baktım.. program ekle/kaldır'a girdim belki o kurulumu kaldırırım diye fakat orda yoktu.. register mechanic/Glary utilities gibi sistem hata gidericilerle sorunları analiz edip bu sorunları sildim, yine explorer beni her seferinde farklı reklam amaçlı sitelere yönlendiriyordu.. En son avast ile tüm sistemi taradım, sistem virüslerin çalışır durumdayken bilgisayarın kapatlıp öyle tarama yapması gerektiğini önerdi ve bunu yaptım bayağı bi virüste temizledi özellikle "system volume infor.." (bu klasörden).. Tarama bitti ve bilgisayar açıldı explorer'a ilk olarak osym sitesini yazdım 1 2 saniye sonra açıldı, "oh be düzeldi dedim.." ikinci olarak msxlabs'a girdim oda açıldı artık tamamdır sorun gitti dedim.. fakat maillerime bakmak istediğimde site açılmadı sürekli yükleme gösteriliyor fakat beyaz ekran hiç gitmiyor hatta fazla bekleyince farklı pencerede reklam sitesi açıyor.. Meğerse açılan site sayısı sınırlı sayıda.. sorunu sadece yarıya indirebilmişim..

Şimdi bu sorunu ben tamamen ortadan nasıl kaldırbilirim..

Kullandığım Virüs Pro: Avast 4.8 Pro

Sistem: Windows Xp Sp2

Tarayıcı: Explorer 7 ve Mozilla Firefox 2

Maruz kaldığın virüs, trojan ve spy benzeri içerikleri tam olarak silinememiş, Avast'ın veritabanının yettiği kadarını veya tanıdığı kadarını silebilmiş.

Avast'ı kaldırıp yerine Kaspersky 8.0'ı kurup normal modda tarattırmaya başla. Normal modda silemez ise yeniden başlatmanızı isteyecektir.

Başka bir çözüm de oturum içinde hiç anti-virüslerle uğraşmadan Kaspersky Emergency CD'yi indirip CD'ye yakarak bununla bilgisayarı boot edip harddiski taratabilirsiniz.

Basit bir anlatımla, Windows'a format atılması gibi bir mantıkla çalışır. Bilgisayarınızın oturum açılma ekranı gelmeden önce devreye girerek tarama yapar. Tanıdığı bütün virüsleri sizi hiç uğraştırmadan silecektir.

Bundan sonra tekrar bir deneme yapın internet üzerinden. Yine sorunlar devam ederse format atmanız en iyisi olacaktır.

Bu söyleyeceğim sadece sizin için değil; okuyan herkes için geçerlidir. Sitelerden gönderilen .exe ler ve zorla kurulmasını sağlayan veya kurulmaz ise programı indirmenize olanak vermeyen siteleri güvenilmemesi gerekir.

Zorla kurulması istenen programın arkadaşımız başına geldiği gibi sadece internette gezinti yaparken sirayet etmeyip harddiskinizin kilitlenmesi veya dosyalarınızın şifrelenmesi (açılması için sizden para talep etme gibi bir durumda var; yakın zamanda bu virüs geziyordu) çok olağandır.

byseus - avatarı
byseus
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2008       Mesaj #2853
byseus - avatarı
Kayıtlı Üye
kaspersky'a gerek kalmadı.. gerçi bende pek işi anlamadım az önce sorun düzeldi.. artık özgürüm.. Msn Happy yinede yardımın ve ilgin için teşekkürler.. kaspersky hazırda bekliyor eğer sorun başlarsa dediklerini yapcam saolasın..
BuRaK74 - avatarı
BuRaK74
Ziyaretçi
19 Ağustos 2008       Mesaj #2854
BuRaK74 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
onurayk adlı kullanıcıdan alıntı

slm ben masaüstünde sağ tuş yapıp özellikler dediğimde "sistem yöneticiniz Görüntü denetim masasını devredışı bırakmış ." diye bir ileti alıyorum.Denetim masasından da denedim bir sonuç almadım.Ne yapmalıyım lütfen yazar mısınız?Şimsiden teşekkürler... Msn SadLütfen özelden msj atın.Atmazanız da canınınz saolsun buraya yazınMsn Happy...

Bi program vasıtasıyla engellenmiş özellikler bölümü.İnternet cafelerde pc leri kurcalamasnlar ayarlarını bozmasınlar diye yapılır.Cafe matik programları aracılıgıyla dediğim gibi sorunu çözmek için engelleyen nedir onu bulmalısınır..
tekinfsm - avatarı
tekinfsm
Ziyaretçi
19 Ağustos 2008       Mesaj #2855
tekinfsm - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
hiaxisheytann adlı kullanıcıdan alıntı

selamün aleyküm

seğerli forum yöneticileri bana yardımcı olursunuz diye geldim
benim toshiba L10 notbukum war canawar gibi çıktı maşş. ama bi sorun war tab tuşu yanlız bozuldu garantiye gönderdim serwis kabul etmedi yeni bir klawyede 100 ytlden fazlaya patlıyor
benim yapmak istediğim tab tuşunu tab tuşunuun altındaki shift tuşuna taşımak acaba bu mümkünmü nede olsa 2 tane şift tuşu war ben tab tuşunu çok kullanıyorum benim için büyük bir eksikli eğer yardımcı olabilirseniz çok sewinirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler beni hi_axi_sheytann hotmail adresinden bilgilendirirseniz sevinirim

tab tuşunun işlevini shift tuşuna taşıyabilirmiyim nasıl yapabilirim pc im toshiba L 10
en kısa zamanda cewap bekliyorum

bunu bikaç gün önce yazmıştım bi arkadaş bana yardımcı olmaya çalıştı ama beceremedim

ben söyle bir program arıyorum Win Xp de klavyedeki tuşları değiştirmeye yarayan bir program. Örneğin numlock da bulunan virgülü nokta yapacak, tab tuşuyla shift tuşunun yerini değiştirebilecem bir program gibi tabi Xp de çalışması şart eğer öyle bişe warsa bana indirme linkini gönderebilirmisiniz pc den fazla anlamıyorum sizlerin yardımına ihtiyacım war şimdiden teşekkürler

böyle bir programın varlığından pek emin değilim tavsiyem harici bir usb klavye almadır iyi bir klavyeyi hatta yumuşak olanlarından 20-25 $ alabilirsin tek tavsiyem bu
BlueAngelLoves - avatarı
BlueAngelLoves
Ziyaretçi
19 Ağustos 2008       Mesaj #2856
BlueAngelLoves - avatarı
Ziyaretçi
Shockwave flash ile yapılmış olan oyunları ve videoları kendi bilgisayarıma indirmek için ne yapabilirim. veya nasıl bir program kullanabilirim?

Macromedia flashlaerı save flash a bilgisayara kaydedebiliyorum. Fakat Adobenin Shockwave ile yapılmış oyunları kaydedemiyorum. lüften yardım ediniz
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2008       Mesaj #2857
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
BlueAngelLoves adlı kullanıcıdan alıntı

Shockwave flash ile yapılmış olan oyunları ve videoları kendi bilgisayarıma indirmek için ne yapabilirim. veya nasıl bir program kullanabilirim?

Macromedia flashlaerı save flash a bilgisayara kaydedebiliyorum. Fakat Adobenin Shockwave ile yapılmış oyunları kaydedemiyorum. lüften yardım ediniz

Aradığınız Program İçin Buraya Bakınız>> https://www.msxlabs.org/forum/ucretsiz-beta-yazilimlar/2499-gettonun-program-arsivi.html

Bu Metoduda Deneyebilirsiniz >>> İzlediğiniz Flash Animasyonları Kaydetmek (Programsız - PC'de Bulma Metodu)
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
huseyin1842 - avatarı
huseyin1842
Ziyaretçi
19 Ağustos 2008       Mesaj #2858
huseyin1842 - avatarı
Ziyaretçi
ekran kartını kaldırısam nasıl geri yükleyecem cd si filan yoko ki bende.laptop u alırken cd ye gerek yok dediler.hala kaldırayım mı? ilginize cok tşkk
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
20 Ağustos 2008       Mesaj #2859
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
huseyin1842 adlı kullanıcıdan alıntı

ekran kartını kaldırısam nasıl geri yükleyecem cd si filan yoko ki bende.laptop u alırken cd ye gerek yok dediler.hala kaldırayım mı? ilginize cok tşkk

Ekran kartınızın marka ve modeline göre aşağıda vereceğim linklerden birisini takip ederek gerekli driver'ı indirebilirsiniz.

BlueAngelLoves - avatarı
BlueAngelLoves
Ziyaretçi
20 Ağustos 2008       Mesaj #2860
BlueAngelLoves - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
The Unique adlı kullanıcıdan alıntı

bunlar işe yaramadı Msn Sad Msn Sad