Arama

PC Teknik Destek (Soru - Cevap) - Sayfa 219

Güncelleme: 2 Aralık 2013 Gösterim: 907.350 Cevap: 2.932
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ocak 2008       Mesaj #2181
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
zambidis adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba benım sorunum pc ye format attım (windows xp sp2) ancak bilgisayarıma internetten gerekli olan programları indiremiyorum sürekli hata veriyo(hata:kabin dosyası)örneğin (java, messenger.windows installer.vs bircok programı indiremiyorum hatta format attıktan sonrada media playerda bazı videoları yürütmüyo(ses var görüntü ilerlemiyo)yardımcı olursanız sevinirim

Sponsorlu Bağlantılar
merhaba msjımda bazı kelımelerı yanlıs kullanmısım(indiriyorum setuptan yüklerken hata veriyo gerekli olan sey ne yada ne yapmalıyım

Format atarken bazı kurulum dosyaları yüklenmemiş olabilir...

Yeniden format atmayı deneyiniz...
Media player meselesine gelirsek video oynatmak için codec eksik...
Codec dosyan yoksa ses var görüntü yokMsn Grin
Forumda araştırırsan bulabilirsin sanırım...
zambidis - avatarı
zambidis
Ziyaretçi
31 Ocak 2008       Mesaj #2182
zambidis - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben dedıgınız gibi format attım daha sonra gene aynı hataları verdi ancak bilgisayarıma windows agent ve windows installeri 3.1 kurunca her sey düzeldi daha önce format attığımda böyle ön yüklemeler istemiyodu sizce şimdi neden istiyo?
Sponsorlu Bağlantılar
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
31 Ocak 2008       Mesaj #2183
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
zambidis adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba ben dedıgınız gibi format attım daha sonra gene aynı hataları verdi ancak bilgisayarıma windows agent ve windows installeri 3.1 kurunca her sey düzeldi daha önce format attığımda böyle ön yüklemeler istemiyodu sizce şimdi neden istiyo?

AngelFrantix e sormuşsun ancak ben söyleyebilirim bunu. Bilgisayarınızda otomatik güncelleştirmeler etkin durumda olmayabilir. Formattan sonra veya bikaç haftada (ayda bir de olabilir), Microsoft Update e kendiniz girip de güncelleştirme yaparsanız daha sağlıklı olacaktır. Güncelleştirmelere ihtiyacım yok diyebilirsiniz. Bazı güncellemeler hiç yoktan oluşan hataları gidermek içindir. Bazı güncellemeler ise yeni çıkan programları kurmada herhangi bir sorun göstermemek içindir.
berkay_01 - avatarı
berkay_01
Ziyaretçi
1 Şubat 2008       Mesaj #2184
berkay_01 - avatarı
Ziyaretçi
arkdaşlar beım bır kasa var ısteyende var satmak ıstıyroum ama fıyatta kararımı vermedım sızce nedır fıyatu?
p4vm800 asrock anakart
intel celeron 2,66 işlemcı
ikisine 80 ytl dıyorlar sızce fıyat uygunmudur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Şubat 2008       Mesaj #2185
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
berkay_01 adlı kullanıcıdan alıntı

arkdaşlar beım bır kasa var ısteyende var satmak ıstıyroum ama fıyatta kararımı vermedım sızce nedır fıyatu?
p4vm800 asrock anakart
intel celeron 2,66 işlemcı
ikisine 80 ytl dıyorlar sızce fıyat uygunmudur

Uygundurda bir işe yaramaz o söylimMsn Grin
uonuc - avatarı
uonuc
Ziyaretçi
2 Şubat 2008       Mesaj #2186
uonuc - avatarı
Ziyaretçi
arkdaşlar uzun süredir makinamda bir problem var ve cözemiyorum
problem;
makina elektrik gidip gelmesinden dolayı anakart ve ram yandı malesef ve değişti ankart ve ram o günden sonra problem başladı makinaya office-yama-günçelleştirme-oyun-program ne kurursam makinayı yeniden başlatıktan sonra acılmıyor ve siyah ekranda güvenli mod vs secenkelrin oldugu ekran geliyor herhangi birini sectiğimde ise tekrar reset atıyor..

format atınca düzeliyo ve sadece driverları kurup bırakıyorum nete girmeye yarıyor sadece pc suan..

ne yapabilirim önerileriniz nedir?
hakankobra - avatarı
hakankobra
Ziyaretçi
2 Şubat 2008       Mesaj #2187
hakankobra - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
AngelFRANTIX adlı kullanıcıdan alıntı

Ses ayarlarından (Model) out desteğini kapat...

kardeş cevaplamışsın teşekkür ederim ama cahilliğime ver. Bu out desteği nerde acaba Msn Embarrassed.
Şöleee açıkca bi tarif edebilirmisin.

004tq5
WaRrioR - avatarı
WaRrioR
VIP VIP Üye
2 Şubat 2008       Mesaj #2188
WaRrioR - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
hakankobra adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba lütfen biri yardım etsin.. şimdi msnde görüntülü arama yapıyorum sonra mikrofonun ve kolonların soketlerini çıkarıyorum ama yinede karşı tarafa benim winampın sesi gidiyo hemde o kadar netki sanki karşı taraf kendi winampını açmış dinliyo.. bi türlü kapatamadım bunu. Benden başka kimsede bu olmuyor. NEDEN VE NASIL KAPATABİLİRİM. lütfen yardım edin

Hee bu arada ses kartım " realtekALC882 high-definition audio driver " buu şimdiden cevap verenlere teşekkür ediyorum

MİKROFON SOKETİ ÇIKTIĞINDA SES GİTMESİ İMKANSIZ PCNİZ DE AYRI BİR MİKROFON VARDIR YADA KULAKLIK FALAN TAKILIYSA ONDA MİKROFON OLABILIR OLMADI LEPTAP KULLANIYORSANIZ ÇOĞUNDA GÖRÜNMEYEN MİKROFON VARDIR ...
HA NE YAPARIM DERSEN EĞER SES AYARLARINA GİR VE MİK SESİNİ KAPAT ... Kİ SES AYARLARIDA BAZI PC DE İKİ TANE OLUR İKİSİNDEDE KAPATMA GEREKLİİ... KOLAY GELSİN

Alıntı
meleq12 adlı kullanıcıdan alıntı

selamlar Msn Happy

bugun ususte elektriklerin gidip gelmesi sonucu pc allak bullak oldu. benim farkettigim sorunlar oncelikle klavye TR idi daha once fakat suan EN ve duzeltemiyorum. ayari vardi onu da bulamadim. basta msn olmak uzere bircok program calismiyor yeniden yukluyorum fayda etmiyor. pc'nin temasini windows klasik yapmak istedim ama olmadi suan windows xp'de ve degismiyor. en onemlisi masaustundeki tum programlar yokolmus ''belgelerim'' klasoru da dahil. belgelerim'e ''bilgisayarim''dan ulasabiliyorum ancak.
sorunlar kisaca boyle.. ne yapmam gerekiyor sorun nedir? bir cozumu var mi?
yardimlarinizi bekliyorum simdiden tesekkurler Msn Happy

VİSTA YAMASI FALAN YÜKLEDİYSENİZ BAZI .dll leri değişiyor buda programların çalışmamasına neden oluyor mesala hesap makineniz çalışmıyor ŞAYET yüklediyseniz kaldırın ... sorun düzelecektir ...yani buyuzden olabilir sadece bir öneri..başka şeylerden de kaynaklanabilir ..
Son düzenleyen WaRrioR; 2 Şubat 2008 19:14 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Esqi qulağı qesiqlerden qim qaldı
kingalperyusuf - avatarı
kingalperyusuf
Ziyaretçi
2 Şubat 2008       Mesaj #2189
kingalperyusuf - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim sorunum kablosuz internet kullanıyorum modemimi bi kaç kez açıp kapadım malum rapidden dolayı açıp kapayınca bilgisayarım ağa bağlandı fakat internete girmedi msne bile girmedi lütfen bi yardım edermisiniz?
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
2 Şubat 2008       Mesaj #2190
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
kingalperyusuf adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar benim sorunum kablosuz internet kullanıyorum modemimi bi kaç kez açıp kapadım malum rapidden dolayı açıp kapayınca bilgisayarım ağa bağlandı fakat internete girmedi msne bile girmedi lütfen bi yardım edermisiniz?

ADSL ayarlarınız modemden silinmiş olabilir. Modeminizin üzerindeki ADSL ve PPP ışıkları yanıyor mu (varsa tabi ki)? Modeminizin bilgisayara kurulabilen bir yazılımı varsa o yazılımdan, yazılımı yoksa doğrudan web tarayıcısı ile içine girerek ayarları tekrar yapabilir misiniz? Modeminizin IP adresini öğrenmek için Kablosuz ağınızın Durum gösterge penceresine girip, orada Varsayılan Ağ Geçidi başlığı altında yazan IP modeminizin adresidir. Bunu web tarayıcısının adres çubuğuna yazarak, modeme girin ve ayarları kontrol edin. Bütün bunları yapmadan önce bir kez daha kapatıp açmayı denemelisiniz.Msn Wink