Arama

Sizin Yazılarınız - Sayfa 5

Güncelleme: 14 Eylül 2014 Gösterim: 56.639 Cevap: 157
sedat sencan - avatarı
sedat sencan
VIP VIP Üye
18 Nisan 2007       Mesaj #41
sedat sencan - avatarı
VIP VIP Üye
FİKİR DEĞİŞTİREN TANIDIKLARIM
Samimi olmadığım bazı tanıdık insanları gözlüyorum.
Sponsorlu Bağlantılar
Aynı mahallede yıllardır beraberce yaşıyoruz.
Birtakım konularda fikirlerini söylüyorlar.
Hem de içtenlikle.Kendilerini dinleyenleri etkiliyorlar.
Ama bir süre önce,o kişiler tam aksi yönde düşünüyorlardı.
Fikirlerini aynı içtenlikle savunuyorlardı.
Yani coşkulu tavırları aynı,ama fikirleri ters.
Dedim ya,yıllardır aynı mahalledeyiz.
Üstelik eskiden kendisi ile aynı görüşte olanları şimdi şiddetle eleştiriyorlar.
İnsanlar fikirlerini değiştiremezler mi?
Elbette değiştirirler.Çok normal bir şeydir bu.
Sadece bir noktayı açıklamaları gerekir:
Eskiden savundukları fikirlerin yanlış tarafı neydi?
Ben,kendi hesabıma konuştuğumda hep söylerim;
Eskiden A görüşünü benimserdim.
Ama şu,şu ve şu nedenlerle savunduklarımın yanlış olduğunu anladım.
İşte bu nedenlerle şimdi B görüşünü benimsedim.
Şimdiki durumda A görüşünü destekleyenleri hor görmemem gerekir.
Eski fikirlerini değiştirip yeni fikirlerini ileri süren tanıdıklarıma sesleniyorum:
Çevreden kulağıma bazı söylentiler ulaşıyor.
Güya siz maddi menfaat karşılığı fikrinizi değiştirmişiniz.
Sizle öyle sıkı fıkı samimi değilim ama ne de olsa tanışıyoruz.
Bu söylentilere şimdilik kulaklarımı kapatıyorum.
Şöyle çok açık bir tavır takının,ve…
Düşüncelerinizi değiştirdiğinizi açıkça söyleyin.
Sizi alkışlayıp ‘Bravo ‘ diyeceğim.
Bir de fikrinizi değiştiren nedenleri belirtin.
Yemin ediyorum,alnınızdan öpeceğim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Nisan 2007       Mesaj #42
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hiç...

Sponsorlu Bağlantılar
Bu kadar mutsuzluk fazla değilmiydi bu yüreğe kimbilir.
Kalbimi kanatan ruhuma sessiz çığlıklar attıran bilir miydi acep.
Bilmez!!! Ruhu bile duymaz ki !!!
Ya bencildir ya da kendi kırgınlıklarının buğusu görmesini engelliyordur.
Her ne olursa olsun içime attığım her incinişimde bir ses
' Senin için yanıyor dışını söndürmeye çalışıyorsun' diyordu.
Bu sese kulak verişim gözyaşlarımın bir çağlayan gibi boşalmasına neden oluyordu.
Kendime nasıl bir ceza veriyordum ufacık mutlulukları bile çok görerek.
Aşağılanan benliğim kabullenip nefret ediyordu kendinden öldüresiye.
Gözüm bir bıçağın sivri ucuna takılıyordu istemesemde.
Titreme nöbetleri geçiriyordu bedenim.
Uyku gözlerimi terkedeli uzun bir zaman olmuştu zaten
Karıncalı bir ekran gibiydi düşüncelerim var mı yok mu belli değil
Bir yerlerde bir yanlış olduğunun o da farkındaydı meçhul
Tıpkı benim gibi onunda elinden bir şey gelmiyordu farzedelim
Hiçbir şeyin önemi kalmadı artık pişman olsakta geri gelmeyecek geçmiş
Ne o hatalıydım diyecek ne de ben
Bir boşlukta yüzüyorum şimdilerde
Herşey değerini kaybedip küçülüyor gözümde...
Hiçliğe dönüyor hiç...

BurDaYım

Son düzenleyen Blue Blood; 25 Nisan 2007 00:57 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
biricik - avatarı
biricik
Ziyaretçi
19 Mayıs 2007       Mesaj #43
biricik - avatarı
Ziyaretçi
tşk ederim harikalar çok beğendim yüreğinize sağlık,
minessa_23 - avatarı
minessa_23
Ziyaretçi
26 Mayıs 2007       Mesaj #44
minessa_23 - avatarı
Ziyaretçi
Bazı sevgililer vardır.onlara ya bağlanabileceğimiz kadar YAKLAŞIRIZ,yada unutabileceğimiz kadar UZAKLAŞIRIZ....
UNUTMAYA ÇALIŞIRIZ...
Hatta unuttuğumuzu sanar,başkalarına sığınırız....
Ama bu sadece kocaman bir YANILTMACADIR...
ÇÜNKÜ...unuttum demek bile hatırlamaktır...
Birgün baharın tatlı esen rüzgarları onun KOKUSUNU getirir bize...Bazense rüyalarmızda onun SESİNİ duyar,haykırarak uyanırız....
Ve içten içe bir İSYAN başlar...Daha sonra gözyaşları içinde şöyle söyleniriz karanlığa 'UNUTAMADIM KAÇ YIL OLDU BAK..HALEN DÜŞLERİMDE HALA YÜREĞİMDESİN..'
Belkide son kez olsun ,gözlerinin içine bakamadan bir ömrü tüketiriz...
KİMBİLİR BELKİ BİRGÜN İLKBAHARIN YİNE O TATLI ESEN RÜZGARI ONUN KOKUSUNU TEKRAR GETİRİR...
HAYAT GEÇ KALANI AFFETMEZ....
LÜTFEN SEVGİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN.....
minessa_23 - avatarı
minessa_23
Ziyaretçi
26 Mayıs 2007       Mesaj #45
minessa_23 - avatarı
Ziyaretçi
ZAMAN KAYBIM....
Sen benim karşı konmaz cesaretim..
Dengesiz ve yarınsız ürkekliğim...
Sen benim alınteri kazandığım..
HATALARIM,BİR ÇIRPIDA KAYBETTİĞİM..

Aklıma düştün ayık değil başım...
Sevdalım,sen yasaklım...
Aklıma düştün efkarlı başım...
Sevdalım,yasaklım SEN ZAMAN KAYBIM...

Sen benim canım,canımda acım..
Sen benim gizli yanım,yasak utancım...
Ben yarınsız sende,sen ölümsüz bende..
Sen canımda ilah...
Sen canımda silah..
Pasakli_Prenses - avatarı
Pasakli_Prenses
Ziyaretçi
12 Haziran 2007       Mesaj #46
Ziyaretçi
Senden ayrılalı kaç yıl oldu, kaç asır geçti, kaç yaz, kaç kıs, kaç gün, kaç ay..? Saymadım.. Sen giderken ardında bir dagbası yalnızlıgı bıraktın bana. Sehrin ıssızlıgını, yoklugun kimsesisligim oldu, yoklugun kederim …
Simdi kar içinde bedenim, buza döndü dünya...

Sen gittin kar yagıyor bu kente! Gökyüzü yere dökülüyor sanki, bembeyaz bir gülücükle, nazla... Bir eski hikaye geziniyor sokakları gözlerimin içinde... Insanlar farkında degil, bilmiyorlar bu hikâyeyi…
Kar yagıyor bu sehire, üsüyorum!.. Ve sen yoksun! .. Kar yagıyor... Kahretsin!..

Giderken ardından son bir çıglıgımı ekleyebilmistim sadece... Giderken "beni de al" diye bagırabilmistim sadece... Ama nafile duymamıstın...

Yıllarca hayalinle yasadım bu kahrolası yerde, hayalinle avundum senden uzaklarda, bir tatlı sözüne, bir tebessümüne hasret kaldım…. Sen bir serap gibi yıllardır içimin çöllerinde; yaklastıkça uzaklastın, uzaklastıkça yaklastın... Bilki hayalin bile serinliktir kavrulan ruhuma, üsüyen yüregime sıcaklıktır…

Gel ey sevgi melegim, “Can Gülüm”, bir bahar sabahı topragıma can olmak için gel!.. Damarlarıma kan olmak için gel!.. Hasretlik boyu uzayan raylarda gönlünün sıcaklıgına muhtacım.

Bilki, kaynagı sendedir mutlulugumun, ç****i sendedir yüregimin. Uzaklıgın çekilmiyor, uzaklıgın iskence… Ne zaman seni düsünsem siirler dökülüyor kar gibi kaldırımlara, sarkılar aglıyor yokluguna..

Uzak dagbaslarının serin seherlerinde gökyüzünü süsleyen gözlerini aradım kaç kez. Seni ararken ırmaklara döktüm derdimi, rüzgârlara döktüm. Bin 'âh'la iniledi daglar, bin 'âh'la aktı pınarlar, 'âh'ımdan kan damladı gül yapraklarından, yaralı bülbüller figan etti…

Ozlemin bir bulut gibi sardı beni, bir yagmur gibi üstüme yagdı her gece. Damlalar yüregime vurdukça, seni sevmek her gün biraz daha büyüdü içimde.

Gel ey gül-i rana; gel ey Can gülüm, ayakların kanasa da dikenlerden, binbir pusu kurulsada yollara, prangalar vurulsada ayaklarına, kırıp zincirleri gel… Gelmezsen yok olurum, tükenirim. Gelmezsen bil ki, ölüme savurur beni hayat…

Geceler boyu hayalinin pesinden kosarken sasırdım yolumu... Bir uçuruma düştüm, canım yandı, kanadı her yerim...

Gel ki, uzak dagyollarında küçük bir su olup, sevda pınarı gönlüne akayım… Ürkek ceylanlar gibi sokulayım yanına. Gel koru beni zamanın zulmünden, merhametinin gölgesine al… Kucakla beni sefkatinle, yüregime bıraktıgın o kutsal ask için kucakla…

Her gece ismini anarım gecenin en ıssız saatlerinde. Korkuyorum senden uzaklarda sensiz, yüregim sensiz dagbaşı ıssızlıgı, yüregim sensiz en karanlık gece... Sana dogru kayıyor gönlümün bütün yıldızları, sana dogru akıyor gönlümün ırmakları…

Uykusuzum her gece böyle, yorgunum sensiz.
Hani diyorum bir gece hasretini yüklenerek çıkıp gelsen, ısınsa üsüyen duygularım. Sonra basımı koysam dizlerine kapansa kirpiklerim; bir daha hiç uyanmasam…

Ey öksüzlere yüreginden merhamet pınarları akıtan sevgili!
Gel tut ellerimi, beni sensiz bırakma.

Gel, adını ‘’Can Gülü’’ koydugum can’ımın gülü...
Gel, zamansız da olsa, kimseciklere görünmeden, bir gölge gibi, sır gibi, rüya gibi, rüzgar gibi, meltem gibi... Gel...
Bir daha gitme…
MMDMR - avatarı
MMDMR
Ziyaretçi
12 Haziran 2007       Mesaj #47
MMDMR - avatarı
Ziyaretçi
Yaz henüz gelmişti ben ayrıldığımda. Kaç vakit oldu, kaç ay ,kaç yıl kaç asır evimden ayrı.

A benim ruhumun deli memleketi dünyaları verseler; değişmem cayırındaki bir tek çiğ tanesini.

Meğer gurbet dediğin mapuslukmuş güneşli avlularda, yaşanırmış ölesine.
Dönüşümde ne bulurum? bilemem; bildiğim döneceğim ey verilmiş sözüm, edilmiş yeminim, elbet birgün döneceğim; ay kaç olur? hangi mevsim bilemem. Elimde takvim yapraklarından güller, gözümde bir cocuk, saçlarımda kar.

BUNCA ACIYI BOŞA ÇEKMEZ HİÇ BİR KİMSE VE BUNCA ÖLüMDEN BOŞA DÖNÜLMEZ BU KADAR SEVMEYİNCE
Son düzenleyen evo; 23 Temmuz 2007 19:25
Pasakli_Prenses
Ziyaretçi
12 Haziran 2007       Mesaj #48
Ziyaretçi
UZUN ZAMAN ÖCE ADAMIN BİRİ ADALET KAVRAMINI VE TECELLİ ETMESİNİ İNMAMAKTADIR.ARKADAŞINA HANİ ADALET ADALET BUMU İNSANLARIN BANA YAPTIKLARI YANLARINA MI KALACAK HANİ ADALET DER ARKADAŞI ONA ŞU HİKAYEYİ ANLATIR.....
"BİR GÜN KÖYÜN CIKIŞINDAKİ CEŞME BAŞINA ATLI BİR ADAM GELİR CEŞMEDEN SU İÇER SU İÇERKEN CEBİNDEKİ BİR KESE ALTIN YERE DÜŞER VE ADAM KESEYİ ALIP ÇEŞMENİN BAŞINA BIRAKIR ELLERİNİ VE YÜZÜNÜ YIKAR SONRA ATINA BİNER GİDER DAHA SONRA COBANLIK YAPAN BİR COCUK CEŞMEDEN SU İÇMEYE GELİR VE SU İÇERKEN ÇESME BAŞINDAKİ KESEYİ FARK EDER VE ALIR ORDAN UZAKLAŞIR...BELİRLİ BİR ZAMAN SONRADA KÖR BİR ADAM GELİR CEŞMEDEN SU İÇER VE BİRAZ SOLUKLANMAK İÇİN OTURUR OSIRADA DA ATLI ADAM KESEYİ ÇEŞME BAŞINDA UNUTTUĞUNU ANIMSAR VE GERİ DÖNER. ÇEŞMENİN BAŞINA GELDİĞİNDE KESENİN ORADA OLMADIĞINI GÖRÜR. KENARDA OTURAN KÖR ADAMA SORAR BENİM BİR KESE ALTINIM MI SEN Mİ ALDIN DER.. KÖR OLAN ADAM HAYIR BEN ALMADIM BEN KÖRÜM NASIL GÖRÜP ALIRIM SENİN ALTINI DER ATLI ADAM KIZAR VE KÖR ADAMI ÖLDÜRÜR.."
ADALETİN TECELLİSİNE İNANMAYAN ARKADAŞINA SORAR BU HİKAYEDE ADALET NERDE TAM BİR ADALETSİZLİK HAKSIZLIK DER.. ARKADAŞIDA ŞUNLARI SÖYLER:ÇEŞME BAŞINDAKİ ALTINI ALAN ÇOCUK BABASININ HAKKINI ALDI YILLAR ÖNCE ATLI ADAM BABASINI DOLANDIRDI COCUK HAKKI NE İSE ONU ALDI... KÖR ADAM İSE ZAMANINDA ATLI ADAMIN BABASINI SUÇSUZ YERE ÖLDÜRDÜ ATLI ADAM DA BABSININ HAKKINI ALDI DER...

HER NE OLUSA OLSUN MUHAKKAK HAK EDEN HAKKINI ALIR
minessa_23 - avatarı
minessa_23
Ziyaretçi
16 Haziran 2007       Mesaj #49
minessa_23 - avatarı
Ziyaretçi
Ayrıldık sevgilim...
Ne oldu sanki
Sen bir yana ben bir yana..
Uzaklara gidiyoruz başka diyarlara..
sen benim nefesim..
sen benim hevesim..
sen benim sevgilim sen benim herşeyimdin..
Senden ayrı olsamda başka birisiyle yaşasamda.
Bilki seni unutmayacak.
Senin anılarınla yaşayacağım...
bitanemmm......
RuYa - avatarı
RuYa
Ziyaretçi
18 Haziran 2007       Mesaj #50
RuYa - avatarı
Ziyaretçi
MÜZİĞİN İÇİMİZİ ÜRPERTEN NAĞMELERİ

Ruhumuzu besleyen, kulaklarımızdan kalbimize akarken duygularımızı okşayan o güzel melodiler. Müziğin vazgeçilmez tadı. Hislerimizin tercümanı, duygularımızın aynası. Taşıdığı derin anlam yüklü sözleri ile bütünleştiğinde bazen içimizi titreten, bazen gözlerimizi yaşartan, bazen de bize enerjilerin en çoşkununu yaşatan müzik. Türü, ezgisi, melodisi, sözleri her ne olursa olsun müzik ruhumuzun yegane gıdası. Onsuz bir yaşam düşünülemez bile. Her yerde, her koşulda kulaklarımızın aradığı ezgiler yaşantımızın birer parçasıdır adeta. Güzel bir melodi ile yeni güne merhaba demenin, bize yüklediği pozitif enerjinin gücü tartışmasız çok büyüktür. Her anımızda, yalnızlığı yaşarken, özlerken, düşünürken, araba sürerken, ders çalışırken, kitap okurken, yemek yerken, ev işi yaparken, bilgisayarımızın başındayken, banyo keyfimizde, sahilde deniz kenarında veya ormanda yeşillikler arasında yürürken, gece yıldızların altındayken, hatta uyumaya hazırlanırken kurduğumuz düşlerde hep müzik yanıbaşımızdadır. Müzikle doğar, müzikle yaşar ve müzikle hayata veda ederiz bir anlamda.

Gün olur bir ezgi alır götürür sizi bambaşka dünyalara, bambaşka bir yaşama belki de. Gün olur bir melodi ile hıçkırarak ağlarsınız, size hatırlattığı bir sevgi, bir özlem, çok görmek istediğiniz dostunuz ya da kaybettiklerinizdir. Gün gelir bir melodiye, sözlerine eşlik edersiniz ve içinizden gelen tüm enerji ile haykırırsınız evrene. Öyle melodiler vardır ki size, sadece size ve sevdiğinize özeldir. Belki bir armağan, belki bir anı hatırlatma, belki dile gelemeyenlerin tercümanı olan. Dinlediğiniz anda içinizi kıpır kıpır eden bu melodiler, yüreğinizin anlayamadığı gizemli tutkularınızı, o tarifi zor heyecanlarınızı gün ışığına çıkarır aniden. Aşıksanız ve delicesine seviyorsanız, ruh ikizinizi yakaladığınıza inanıyorsanız eğer; dinlediğiniz her melodi sizin şansınıza çıkmış, size özeldir adeta. Sanki sevdiğinizin dilinden en güzel sözler, en güzel melodiler eşliğinde kulaklarınızdan kalbinize akar yavaş yavaş. Böylesi bir büyü sizi sarıp sarmalarken; duygularınız derin maviliklerde altüst olacak, bir yandan gülümsetirken diğer yandan da yüreğinizde ince sızılar oluşturacaktır. Hele birde ayrıysanız, özlüyorsanız ve sonunda kavuşamayacağınız biliyorsanız...

Müzik dünyadaki tek evrensel dildir aslında. Bir müziğin sözleri anlaşılmasa da, melodileri kalbinizin tam ortasından vurmaya yetecektir. Bestesi, sözleri her kime ait olursa olsun fark etmeyecek, aynı ölçüde sevilecektir kuşkusuz.

Müzikle dansın birlikteliği ise muhteşemdir. En güzel ezgiler, en ritmik hareketlerle vücudumuzun her bir kasına hükmeder adeta. Tangonun, valsin o büyülü atmosferi sizi dünyanın en güzel yerlerine götürür; içinizde yeşerttiği yeni lezzetlerin tarifi mümkün değildir, ancak yaşanmalıdır.Diğer yandan; güçlü bir davul sesi ile grup halinde oynanan yöresel oyunlar ise birbirine sımsıkı kenetlenen oyunculardan seyredenlere akar göremediğimiz bir titreşimle müzik sayesinde.

Bebekler henüz anne rahmindeyken dışarıdan algıladıkları melodilerle yaşama hazırlanır, doğdukları andan itibaren duydukları müziğin güzel ritmi ile rüyalar alemine dalarlar, ruh zenginliğine sahip, sevecen bireyler olarak gelişirler. Müziğin insan ruhuna verdiği huzur ve dinginlik tüm yaşantımızı olumlu yönde etkiler. Hayallerimiz müzikle daha bir anlam kazanırken, acı ve üzüntülerimiz müzikle dinginliğe ulaşır, mutluluk ve sevinçlerimiz ise müzikle öylesine çoşar ki, adeta kabına sığamaz. Bu nedenle her ne koşul altında olursa olsun müzik aranmalı, dinlenmeli ve dinletilmelidir.

Tüm dünya insanlarını barış ortamına davet eden, savaşları, çatışmaları, kırgınlıkları unutturan, aynı dilden anlaşmayı sağlayan müziğin hiç susmaması ve dinlendikçe içimize verdiği huzurun, dinginliğin, yaşama sevincinin katlanarak artması dileği ile...Müziksiz kalmayın.