Arama

Android Teknik Destek - Sayfa 3

Güncelleme: 29 Nisan 2018 Gösterim: 33.548 Cevap: 68
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2013       Mesaj #21
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Galaxy Note 3 LTE (SM-N9005) Modeline Ait Test Yazılımı İndirilebilir Durumda!
MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

Galxy Note3 031 set2 600x3351


Samsung geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği basın etkinliği kapsamında yeni nesil amiral gemisi Galaxy Note 3′ü tanıtmıştı. Oldukça etkileyici detaylar sergileyen telefon 26 Eylül’den itibaren dünyanın birçok noktasında raflardaki yerini alacak.
Sponsorlu Bağlantılar
Galaxy Note 3 tanıtılmadan önce telefon hakkında çok şey yazıldı çizildi ancak somut bir detay elde edilememişti. Oysa Güney Koreli üreticiyle yakın ilişkiler içerisinde olan SamMobile, telefonların tanıtım tarihleri öncesinde mutlaka içeriden test aşamasında bir firmware (ROM) elde ederdi. Galaxy Note 3 öncesinde bu gelişme yaşanmadı, ancak site tanıtım tarihinden birkaç gün sonra Galaxy Not 3 LTE (SM-N9005) modelinin henüz test aşamasında olduğu kaydedilen bir yazılım sürümünü indirilebilir hale getirdi.
Söz konusu sızıntı Galaxy Note 3′te test edilen ilk yazılımlardan biri olarak gösterilirken, oldukça istikrarlı bir sürüm olduğu da ifade ediliyor.
Site, Knox güvenlik uygulamasının yüklenmesinde sorunlar yaşasa da, elde edilen firmware geliştiriciler açısından önem teşkil ediyor. Telefonun satışa sunulmasına yaklaşık iki haftalık bir süre var bu esnada geliştiriciler Galaxy Note 3′te yer alan kimi yazılımsal özellikleri (arayüz, S-Pen vs.) diğer Samsung telefonlara (Galaxy Note II, Galaxy S4, Galaxy S3) uyarlayabilir.
Site ayrıca en kısa zamanda resmi bir yazılım yayınlayabilir. Yaklaşık 2GB’lik bir boyuta sahip yazılım dosyasına buradan erişebilirsiniz.

Screen Shot 2013 09 13 at 1957111


_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2013       Mesaj #22
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Android Aygıt Yöneticisi Yakında Uzaktan Parola Değiştirme ve Cihaz Kilitleme Seçeneklerine Kavuşacak
MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

509939F5CC0F4FB9

Google, ağustos başında kullanıcıların Android cihazlarını uzaktan kontrol edebilmelerine olanak sağlayan “Android Android Aygıt Yöneticisi” hizmetini resmen başlatmıştı. Web sitesinin de hizmete girmesiyle Android Aygıt Yönetici ilk olarak telefonun konumunu bulma (Google Maps üzerinden) ve sessiz modda dahi olsa zil sesi çaldır özelliklerine sahip oldu.
Sponsorlu Bağlantılar

AndroidPolice tarafından sızdırılan yeni APK dosyası ise Android Aygıt Yöneticisi’nin yeni yeteneklere kavuştuğunu gösteriyor. Daha önce de bahsi geçen yeni özellikte, cihazdaki verilerin silinmesi sağlanabilecek ve içerisinde yer alan bilgilerin yanlış kişilerin eline geçmesinin önüne geçmek için cihaz artık uzaktan kitlenerek kullanıma kapatılacak. Kullanıcı ayrıca telefonda oluşturduğu güvenlik kodu ya da desen kilitlerini de uzaktan değiştirebilecek.
Google Play servisinin 3.2.64 numaralı versiyonu önümüzdeki haftalardan itibaren Google tarafından dağıtılacak. Android Aygıt Yöneticisinin %100 kullanışlı hale getiren en güncel Google Play servisi APK dosyasını aşağıdaki linkten indirerek telefonunuza kurabilirsiniz.

Uygulamadan yararlanabilmek için öncelikle Android cihazınızda Ayarlar>Güvenlik>Cihaz Yöneticileri sekmesini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bu aşamayı gerçekleştirdikten sonra ise yapmanız gereken buradaki linki tıklayıp Google hesabınız ile giriş yapmak.

Kaynak: andronova.net

_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2013       Mesaj #23
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
CyanogenMod 10.1.3 Kararlı Sürüm Birçok Android Cihaz için Yayınlandı.
MsXLabs.org

cyanogenmod image

Android ekosisteminin önde gelen yazılım geliştirme ekiplerinden Cyanogen, Android 4.2.2 üzerine inşa ettiği ROM’larda kararlı sürümü birçok Android cihaz için indirilebilir hale getirdi. CM 10.1.3 ile daha önceki sürümlerde oluşan hataların tümü düzeltilirlen, bunun dışında kayda değer bir yenilik ROM’lara dahil edilmedi. Geliştirici ekip ayrıca cihazların uzaktan kontrolünü sağlayan bir işlevi de kararlı sürümlere dahil etmeyi ihmal etmedi. Servisten yararlanabilmek içinse CyanogenMod hesabı gerekmektedir.
Sponsorlu Bağlantılar
Kararlı sürüm cihazınızın sorunlardan tamamen arındırıldığı anlamına gelmez. Özellikle Exynos işlemcili telefonlarda grafik hataları ve HDMI işlevinde sorunlar yaşanabileceği belirtiliyor.
Geliştirici ekip CM 10.1.3 Anroid 4.2.2 kararlı sürüm sonrası tüm mesaisini CM 10.2 Android 4.3 üzerine harcayarak, kararlı sürümleri en kısa sürede tüketicilere sunmak hedefinde.
Halihazırda 7 milyon Anroid kullanıcının telefonlarında yer alan CyanogenMod, geçtiğimiz günlerde Oppo ile ortaklığa giderken, kamera odaklı Oppo N1 için kısa süre içerisinde resmi bir sürümü dağıtmaya başlayacak.
CM 10.1.3 kararlı sürümlerin yayınladığı cihazların tam listesine ve indirme linklerine buradan erişebilirsiniz.ROM dosyasının yüklenmesi sonrasında ise tüm cihazlar için gerekli Google uygulamalarına ise buradan erişebilirsiniz.

CyanogenMod ROM’lar nasıl yüklenir?

Cyanogen ekibi tarafından geliştirilen yazılımlar stok Android’e göre kullanıcılara daha fazla özelleştirilebilir seçenek sunuyor. Bunun yanı sıra ekibin Android tarafındaki bir çok cihaza uzun süreli güncelleme desteği verdiğini hatırlatalım.
CyanogenMod ROM’un cihaza nasıl yüklendiğine değinecek olursak; öncelikle telefonunuz root yetkisine sahip olması gerekir. Bunun yanında Custom Recovery de ihtiyaç duyacağımız diğer bir unsur olacaktır. Eğer telefonunuzda her iki yetki de varsa ROM yükleme işlemi sadece birkaç dakikanızı alacaktır.
Öncelikle yukarıda belirttiğimiz kaynak linklerden cihazınız için gerekli olacak dosyaları indiriyorsunuz ve bunları cihazın sdkart bölümüne kopyalıyoruz. Sonrasında cihazı kapatıp Recovery moduna alıyoruz (Bu durum için bir tuş kombinasyonu gerekiyor ve cihazdan cihaza farklılık gösteriyor. Örneğin Galaxy S III’te;SES AÇMA + HOME + POWER (güç) tuşlarına aynı anda basılıyor.
Recovery Mod ekranına ulaştığınızda;
  1. Ses tuşlarını kullanarak install zip from sdcard seçeneğine geliyoruz. Güç tuşu ile onaylıyoruz.
  2. Gelen ekrandan ses tuşları ile choose zip from sd card seçeneğine geliyoruz ve Güç tuşu ile onaylıyoruz.
  3. Gelen ekrandan ben daha önce telefonumuza kopyaladığımız dosyalardan önce ROM’u daha sonra ise Google uygulamalarının yer aldığı Gapps dosyasını flaşlıyoruz. Bu işletimi yürütürken seçimleri yine güç tuşu ile yapıyoruz.
Not: Eğer cihazınızda dokunmatik Recovery menüsü var ise seçimler için fiziksel tuşları kullanmanıza gerek yok.

Kaynak: andronova.net
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2013       Mesaj #24
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Google Hangouts En Büyük Güncellemesine Kavuştu: Durum Göstergesi Eklendi ve Daha Gelişmiş İletişim Yönetimi
MsXLabs.org

Google Hangouts banner


Google, mevcut uygulamalarını bir kez daha güncellemeye başladı. Bir süre önce Google Voice ve Gmail uygulamalarını güncelleyen arama motoru devi, son olarak popüler mesajlaşma ve video sohbet uygulaması Hangouts’ı güncelledi. Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Google I/O etkinliğinde resmi lansmanı yapılan sohbet uygulaması gelişen süreçte en büyük güncellemesine kavuşurken, beraberinde önemli yenilikler getiriyor.
Sponsorlu Bağlantılar
Söz konusu yeniliklerin en önemlisi kuşkusuz kişilerin artış çevrimiçi durumlarının görülebilmesi oldu. Google Talk sonrası yok olan özelliğin, Hangouts tarafında olmaması önemli bir eksiklik olarak görülmekteydi. Nihayet çevrimiçi durum son güncelleme ile geri döndü. Çevrimiçi olan kullanıcılar yeşil, çevrimdışı olanlar ise gri balon ile gösteriliyor.
Bir diğer yenilik ise iletişim artık daha organize bir şekilde yapılıyor ve kişileri artık 3 kategoride görmek mümkün, bunlar; Hangouts yaptığınız kişiler, Önerilen Kişiler. Bu sayede kişi bulmak ya da davet etmek daha organize bir yapı haline geliyor. Ayrıca yeni güncelleme ile kişi listenizi kolaylaştırabilirsiniz. İstemediğiniz bir kişinin üzerine basılı tutarak onu gizleyebiliyorsunuz. Güncelleme paketinde yer alan son yenilik ise artık fotoğraflar üzerinde yakınlaştırma/uzaklaştırma hareketi yapılabiliyor.
Google, Hangouts’ın 1.2 numaralı sürümünün dağıtımına henüz başladı ve bu sebeple güncelleme size ulaşmamış olabilir. Bu durumda buradaki linkten APK dosyasını indirerek yeni Hangouts uygulamasını tecrübe edebilirsiniz.

nexusae0 1 thumb38

Kaynak: andronova.net
Intersect - avatarı
Intersect
VIP catfood
29 Eylül 2013       Mesaj #25
Intersect - avatarı
VIP catfood
FIFA 2014, Android ve iOS Kullanıcılarına Ücretsiz Olarak Sunuldu!
MsXLabs.Org

Önümüzdeki yıl Brezilya’da başlayacak futbol resitali ilk olarak FIFA 2014 ile Android ve iOS platformlarında yer aldı. Yapımcı EA, oyunu App Store ve Play Store’da tüketicilere ücretsiz olarak sunsa da, son dönemlerde birçok projenin içerisinde gördüğümüz oyun için satın alımlar FIFA 2014′te de yer bulacak. FIFA 2013 geçtiğimiz yıl 6.99 dolar ile satışa sunulmuştu.

Genel oyun deneyimi ücretsizken, oyun içerisinde çeşitli modları aktif hale getirmek ya da yıldızlardan oluşan fantezi bir takım oluşturmak için belirli bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor.

Sürpriz şekilde ücretsiz olarak sunulan oyunda 33 lig, 600′den fazla takım ve 16 binin üzerinde lisanlı sporcu yer alıyor. Ayrıca uygulamada sakatlık, maç cezaları ve oyun taktikleri de yer almaktadır. FIFA 2014′ü alt bölümde yer alan linklerden indirebilirsiniz.

Fifa2014

Kaynak: Andronova.net
...ve parayı yarattılar, tanrıya alternatif.
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2013       Mesaj #26
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Galaxy S4 mini 3G Versiyonu, CyanogenMod Desteğine Kavuştu
MsXLabs.org

Galaxy S4 Mini

Android dünyasının önde gelen yazılım geliştirme ekibi Cyanogen, halihazırda birçok cihaz için desteğini sürdürmektedir. Bir yandan da kurumsallaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen şirket geçtiğimiz günlerde Oppo ile yaptığı anlaşmanın detaylarını kamuoyu ile paylaşmış ve Oppo N1′de kullanıcılar için CyanogenMod alternatifinin de sunulacağı ifade edilmişti.
Geliştirici ekip Google+ hesabı üzerinden Galaxy S4 mini 3G versiyonu için de desteğin başladığını duyurdu. Üstelik söz konusu destek direkt kararlı sürümden başladı. Hatırlanacağı üzere Galaxy S4 mini LTE modeli için destek geçtiğimiz aylarda başlamıştı.
Galaxy S4 mini için Android 4.2 temeline dayandırılan CM 10.1.3 kararlı sürümü buradan indirebilirsiniz. Yükleme işlemci sonrası gerekli olan Google uygulamaları (Gapps) paketini ise buradan indirebilirsiniz.
ROM içerisinde daha fazla güvenlik iyileştirmesi sağlayan “Privacy Guard” uygulamasına da yer veriliyor. Uygulama, mobil cihazda yer alan tüm uygulamaların detaylarında yer almakta ve bu mod istenilen her uygulamada aktif hale getirilebiliyor.

Kaynak: andronova.net
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2013       Mesaj #27
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Samsung, Galaxy Note 3′ün SM-N900 ve Diğer Tüm Versiyonlarının Kaynak Kodlarını Yayınladı
MsXLabs.org

Samsung GALAXY Note 3 1 665x415

Samsung, IFA Berlin’de duyurduğu Galaxy Note 3′ü geçtiğimiz günlerde ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın birçok noktasında satışa sundu. 5.5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran ve pazara bağlı olarak Exynos-Qualcomm işlemcilerle donatılan telefon, sahip olduğu 3GB RAM, 4K video kaydı ve geliştirilmiş S-Pen yetenekleri mobil dünyasında birçok kesimin beğenisini kazandı.
Sponsorlu Bağlantılar
Büyük ekranlı telefonlar kategorisinin tartışmasız bir numarası olan Galaxy Note 3 beraberinde birçok yazılımsal desteği getirirken, geliştiricilerin söz konusu yazılımsal özellikleri farklı modellere uyarlamak ya da kodlar üzerine özel ROM’lar oluşturmak için sabırsızlandığı bir süreçte, Samsung; geliştiricileri daha fazla bekletmedi ve Galaxy Note 3′ün tüm versiyonlarının açık kaynak kodlarını yayınladı. Galaxy Note ailesinin mobil dünyasının en fazla satılan telefonları arasında yer alıyor olması sebebiyle geliştiricilerin yoğun ilgisi ile karşılaşıyor.

Samsung’un yayınladığı kaynak kodlarına buradan erişebilirsiniz.

nexusae0 KernelFiles

Kaynak: andronova.net
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2013       Mesaj #28
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Samsung Galaxy Note II için Android 4.3 Güncellemesi Test Aşamasında Ortaya Çıktı!
MsXLabs.org

Samsung Galaxy Note 2 Price in India Samsung Galaxy Note II N7100 Specification Features

Galaxy S4, Galaxy S3, Galaxy Note ve Galaxy Mega ailesi için Android 4.3 güncellemesinin hazırlıkları Samsung cephesinde hazırlanadursun, test aşamasındaki ROM’ların sızdırılmasına devam ediliyor. SamMobile kısa süre önce Galaxy S4 için Android 4.3 güncellemesini ele geçirirken, Galaxy Note II içinse test aşamasındaki Android 4.3 firmware dosyası XDA-Geliştiriciler Forumu‘nda karşımıza çıkıyor.
Sponsorlu Bağlantılar
N7100XXUEMI6 yapı numarasına sahip yazılım dosyası Android 4.3 güncellemesinin Galaxy Note II’ye getireceği yenilikler hakkında da ipuçları veriyor. Android 4.3 güncellemesi ile Galaxy Note’a; sekmeli Ayalar menüsü, Galaxy S4/Note 3′te yer alan TouchWiz kullanıcı arayüzünün temel unsurları, Samsung’un güvenlik uygulaması Knox, Samsung Wallet, Bluetooth 4.0 LE, kamerada yeni çekim modları, ekranda renk geliştirmeleri, daha keskin metinler ve kilit ekrana widget desteği birçok yeniliğin güncelleme kapsamında Galaxy Note II’ye sunulduğu bildiriliyor.
Söz konusu firmware test aşamasında ve yükleme durumunda telefonunuzun garanti dışında kaldığını hatırlatalım. Ayrıca oluşabilecek hatalara karşı, eğer telefonunuzda CWM ya da TWRP Recovery var ise mevcut ROM’un yedeğini almanızı öneririz.
Yükleme Talimatı;
1- Buradan Android 4.3 I9505XXUEMI8 test yazılım sürümünü indirin. (Alternatif linkler; Google Drive, mega.co)
2- Buradan
Odin Odin3 v3.09 sürümünü indirin.
3- Test sürümü ve Odin zip dosyalarında yer alanları masaüstüne çıkarın. (veya iki dosyayı farklı klasörlere çıkarın)
4- Odin uygulamasını çalıştırın ve telefonu Download moduna alın. (Ses Kısma + Home + Güç butonlarına basılı tutun)
5-Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bağlıyorsanız bir süre Driver’ların yüklenmesini bekleyin. Telefon ve Odin arasındaki bağlantı sağlandıktan sonra indirdiğiniz ROM klasöründeki .tar uzantılı dosyayı Odin üzerinde alt bölümde gösterildiği şekilde yerleştirin.
AP bölümüne; AP_N7100XXUEM16_CP_N7100XXEM16_CSC_N7100XAEM16_BY_WVAZ_DINK.tar
Not: re-partition bölümü işaretli olmayacak.
6- - Start butonuna tıklayın ve ROM’un yüklenmesini bekleyin. Yükleme işlemi sonrası telefonun açılış ekranda kalması durumunda ise Recovery menüsünden “wipe/factory reset” uygulayın.

Kaynak: andronova.net


K
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2013       Mesaj #29
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Samsung Galaxy S4 (I9505) için Android 4.3 Güncellemesi Sızdırıldı!
MsXLabs.org

Android Teknik Destek

Bir süredir Samsung’un üst seviye akıllı telefonlara sunacağı Android 4.3 güncellemesine dair bazı gelişmeler yaşanıyor. Ekim ayı içerisinde ilk olarak Galaxy S4 kullanıcıları için dağıtımı gerçekleşecek Android 4.3, daha önceki birçok Android sürümünde olduğu gibi test aşamasında sızdırıldı.
Sponsorlu Bağlantılar
Samsung ile yakın ilişkiler içerisinde olan SamMobile, Galaxy S4 I9505 (LTE versiyonu) için Android 4.3 temeline dayanan I9505XXUEMI8 sürüm numarasına sahip yazılımı ele geçirdi ve indirilebilir hale getirdi.
Test aşamasında bir firmware olmasına rağmen oldukça kararlı bir yapıda olduğu bildirilen ROM dosyasında Samsung’un yeni güvenlik uygulaması Knox da yer alıyor. Söz konusu uygulama ilk olarak Galaxy Note 3 modelinde yer almıştı. Ayrıca Samsung Wallet (Cüzdan) uygulaması da dosya içerisindeki yeniliklerden bir tanesi, ancak şu an için Samsung sunucularından uygulamaya erişilemiyor.
Birkaç özel uygulama için Okuma Modu, geliştirilmiş klavye, birkaç arayüz değişikliği, ekran renginde geliştirmeler ve eskisinden daha keskin görünen metinler, OpenGL ES 3.0 grafik API desteği ve Bluetooth 4.0 LE güncelleme dosyasında yer alan diğer yenilikler olacak.
Söz konusu firmware test aşamasında ve yükleme durumunda telefonunuzun garanti dışında kaldığını hatırlatalım. Ayrıca oluşabilecek hatalara karşı eğer telefonunuzda CWM ya da TWRP Recovery var ise mevcut ROM’un yedeğini almanızı öneririz.
Yükleme Talimatı;
1- Buradan Android 4.3 I9505XXUEMI8 test yazılım sürümünü indirin.
2- Buradan Odin Odin3 v3.09 sürümünü indirin.
3- Test sürümü ve Odin zip dosyalarında yer alanları masaüstüne çıkarın. (veya iki dosyayı farklı klasörlere çıkarın)
4- Odin uygulamasını çalıştırın ve telefonu Download moduna alın. (Ses Kısma + Home + Güç butonlarına basılı tutun)
5-Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bağlıyorsanız bir süre Driver’ların yüklenmesini bekleyin. Telefon ve Odin arasındaki bağlantı sağlandıktan sonra indirdiğiniz ROM klasöründeki dosyaları Odin üzerinde alt bölümde gösterildiği şekilde yerleştirin.
- AP bölümüne; Add AP_I9505XXUEMI8_1715731_REV06_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5
- BL bölümüne; Add BL_I9505XXUEMI8_1715731_REV06_user_low_ship_MULTI_CERT.tar
- CP bölümüne ;Add CP_I9505XXUEMI8_1715731_REV06_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5
- CSC bölümüne; Add CSC_OXA_I9505OXAEMI8_1715731_REV06_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5
Not: re-partition bölümü işaretli olmayacak.
6- Start butonuna tıklayın ve ROM’un yüklenmesini bekleyin. Yükleme işlemi sonrası telefonun açılış ekranda kalması durumunda ise Recovery menüsünden “wipe/factory reset” uygulayın.

Kaynak: andronova.net
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2013       Mesaj #30
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Galaxy Note 3′e Root Yetkisi Kazandırma!
MsXLabs.org

Samsung Galaxy Note 3

Açık kaynak kodları sayesinde kullanıcılara sınırsız özgürlük sunan Android işletim sisteminde, üreticilerin yayınladıkları resmi güncellemelerin yanı sıra, geliştiricilerin hazırladıkları ve custom olarak adlandırılan ROM’ların yanı sıra dilediğiniz kernel’ı kurabilirsiniz. Ayrıca telefon üzerinde üreticinin sunmuş olduğu ve işinize yaramayan uygulamaları da telefonunuzdan silebilirsiniz. Tabi tüm bunları gerçekleştirmek için telefonunuzun root yetkisine sahip olması gerekmektedir. Root yetkisi sayesinde cihazınızı dilediğiniz şekilde modifiye edebilir, Play Store’daki tüm uygulamaları çalıştırabilir ve bilgilerinizi yedekleyebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Bu yazımızda sizlere Samsung’un yeni nesil akıllı telefonu Galaxy Note 3′ün 3G ve LTE modellerine Root yetkisinin nasıl kazandırıldığını anlatacağız. Samsung, Galaxy Note 3′te ilk olarak Knox adlı güvenlik uygulamasına yer vermesine rağmen, Root yetkisi oldukça basit bir yöntemle gerçekleştirilmektedir. Tabi Root yetkisi sonrası telefonun garanti dışında kalacak ve Knox güvenlik uygulaması devre dışı kalacaktır. Bu durumu göz önünde bulundurmanızı hatırlatırız.
Root işlemini XDA-Geliştiriciler Forumu’nun önde gelen üyelerinden ve aynı zamanda moderatör görevini yürüten Chainfire’in hazırladığı CF-Root dosyası ile yapacağız. CF-Root dosyası devamlı olarak güncellenirken; Root dosyası beraberinde SuperUser, Busybox araçlarını ve özel ROM’ların yüklenmesine olanak sağlayan CWM Recovery menüsünü getiriyor.

Not:
Yükleme işlemine geçmeden önce Samsung güvenlik uygulaması Knox’u devre dışı bırakın. Root sonrası uygulamayı kullanamayacağınızı hatırlatalım.

Yükleme Talimatı;

1. Alt bölümde yer alan linklerde CF-Auto-Root zip klasörlerini indirin ve içerisinde yer alan dosyaları masaüstüne çıkarın. Odin uygulaması zip dosyasında yer almaktadır.

SM-N900 (Exynos) : CF-Auto-Root-ha3g-ha3gxx-smn900.zip

SM-N9005 (Qualcomm): CF-Auto-Root-hlte-hltexx-smn9005.zip

2. Galaxy Note 3′ü kapatın ve Ses Kısma + Home + Güç butonlarına basılı tutarak Download Moduna alın. Download moduna geçmek için bir uyarı ile karşılaşacaksınız, bu uyarıyı ses yükseltme butonuna basarak geçin.

3. Odin uygulamasını çalıştırın ve Download modunda olan cihazınızı bilgisayara bağlayın. Sol üstteki ID:COM kutusunun sarı renkli olduğundan emin olun. (Odin uygulamasının telefonu algıladığını gösterir) Alt bölümdeki görsele göz atabilirsiniz.

680x514xGalaxy Note 3 SM N9005 Odin Rootpagespeedic moqLePt5rw

4. Odin üzerindeki ayarlara dokunmadan PDA kısmına CF-Root içinden çıkan .md5 uzantılı dosyayı ekleyin.

5. Odin üzerinde bulunan start butonunu tıklayın. Yüklemi işlemi 3-5 saniye sürecektir. Telefon otomatik olarak yeniden başlayacaktır. İlk açılış biraz uzun sürebilir.

Kaynak: andronova.net
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

23 Haziran 2018 / Misafir Bilgisayar
31 Aralık 2012 / karamgozlu Bilgisayar
9 Eylül 2008 / Misafir Sosyal Ağlar
7 Ocak 2013 / efsanemre Bilgisayar
10 Haziran 2015 / _EKSELANS_ Telefon